Z. Šiaulienė mini garbingą jubiliejų

Parašė:  2012-01-26

Antradienį Žarėnų seniūnijos seniūnas Pranas Lukošius, vyresnioji specialistė Regina Šiaulienė ir Kegų seniūnaitė Alma Stalmokienė pasveikino garbingą 90-ies metų jubiliejų švenčiančią Žarėnų seniūnijos Kegų kaimo gyventoją Zofiją Šiaulienę.
P. Lukošius devyniasdešimtmetei Zofijai linkėjo sveikatos, energijos ir savo sukaupta didžia gyvenimo patirtimi dalytis su aplinkiniais, juos mokyti.
Nuo mažumės Z. Šiaulienė sunkiai ir daug dirbo: „Jau būdama penkiolikos, ganiau karves, o sulaukusi šešiolikos, išėjau tarnauti. Taip iš gimtojo Lauko Sodos miestelio atsikėliau į Kegus, dirbau samdine pas ūkininkus Šiaulius.“
Čia Zofija apsistojo ilgam – ištekėjo už šeimininkų sūnaus ir iš samdinės tapo namų šeimininke.
Dar iki šiol moteris prisimena anytos kalbą, kad sūnus į žmonas gaus tinginę ir teks jam vargti visą gyvenimą. Tačiau Zofija buvo labai darbšti, todėl uošviams tiko ir patiko. Ji niekada nebijojo sunkaus darbo.
„Už darbą man mokėjo, tad aš stengiausi dirbti gerai. Kiti samdiniai, šeimininkams nematant, prisėsdavo pailsėti, man niekada nerūpėjo, mato kas ar ne, aš stengiausi dirbti. Šiais laikais visus darbus žmonės su technika nudirba, o anksčiau – viską savomis rankelėmis“, – prisiminimais dalijosi jubiliatė.


Z. Šiaulienė augo keturių vaikų šeimoje. Šiuo metu gyvos likusios tik dvi seserys – vyriausioji Zofija ir jauniausia, gyvenanti Kaliningrade. Kai sveikata buvo geresnė, viena pas kitą dažnai svečiuodavosi.
Prieš trylika metų Z. Šiaulienė palaidojo savo vyrą, amžino poilsio atgulė ir vienas jų vaikas.
Devyniasdešimtmetė gyvena kartu su sūnumi Algimantu ir marčia Regina. Kita dukra įsikūrė Telšiuose. Užauginti vaikai seneliams padovanojo penkis anūkus, o šie – 8 proanūkius.
„Ilgu man vienai per dieną, dažnai klausausi radijo – tada, rodos, ne viena esu. Ir sveikata silpnėja – kasdien turiu gerti vaistus“, – sakė kegiškė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt