Vyskupas Jonas Boruta Telšiuose skaičiuoja dešimtmetį

Parašė:  2012-01-19

Kiekvieno mėnesio 18-tą dieną Telšių šv. Antano Paduviečio katedroje, dalyvaujant gausiam būriui kunigų, seminarijos bendruomenei ir telšiškiams, aukojamos šv. Mišios už vyskupiją.
Sausio 18 dieną jos buvo dar iškilmingesnės – mat tądien garbingą 10 metų vyskupo nueitą kelią minėjo Jonas Boruta SJ. 2002 m. popiežius Jonas Paulius II J. Borutą paskyrė Telšių vyskupu.

Pasibaigus šv. Mišioms, kurias aukojo pats vyskupas J. Boruta, susirinkusių kunigų vardu jo ekscelenciją sveikino Mažeikių dekanas Zenonas Degutis: „Malonu žvelgti į Jūsų nuveiktų darbų rezultatus – į Žemaičių Kalvariją, įgavusią naują kvėpavimą. Malonu stebėti, kaip veikia visi dekanato šeimos centrai. Džiugu būti Telšių kunigų seminarijoje, kuria Jūs rūpinatės ir saugojate dvasininkijos ateitį. Malonu žiūrėti, kaip ruošiatės Žemaičių krikšto 600 metų jubiliejui ir kt. Dėkojame, kad esate. Dieve, laimink kiekvieną Jūsų ateities žingsnį.“
Telšių kunigų seminarijos bendruomenės vardu Vyskupą sveikino seminarijos atstovai: „Jau 10 metų esate tarp mūsų kaip ganytojas. Dėkojame už viską, ką darote, darėte ir darysite dėl mūsų seminarijos.“
Garbingo dešimtmečio proga Ekscelenciją pasveikino ir V. Borisevičiaus gimnazijos mokiniai bei mokytojai.
Šv. Mišių dalyviai buvo pakviesti apsilankyti Telšių katedros kriptoje, pasimelsti prie vyskupo Vincento Borisevičiaus palaikų.


Biografija
Vyskupas J. Boruta gimė 1944 m. spalio 11 dieną Kaune. Baigė Kauno 13-ąją vidurinę mokyklą, 1962 m. bandė stoti į Kauno tarpdiecezinę kunigų seminariją, tačiau dėl sovietų valdžiai nepageidaujamos kilmės buvo nepriimtas. Tais pačiais metais įstojo į Vilniaus universiteto Fizikos ir matematikos fakultetą. 1970 m. baigė studijas ir ėmė dirbti Lietuvos mokslų akademijos Fizikos institute. 1982 m. apgynė disertaciją, tačiau pažymėjimas, liudijantis apie fizikos ir matematikos mokslų kandidato laipsnio suteikimą, tuomet nebuvo išduotas. 1992 m. Lietuvos mokslo taryba šią disertaciją nostrifikavo ir suteikė J. Borutai gamtos mokslų daktaro laipsnį.
1975 m. pradėjo J. Boruta teologijos studijas pogrindinėje kunigų seminarijoje. 1982 m. rugpjūčio 5 dieną Skaistgiryje slapta įšventintas kunigu. Suėmus „Lietuvos katalikų bažnyčios kronikos“ pirmąjį redaktorių kun. S. Tamkevičių SJ, 1983–1989 metais buvo šio leidinio vyriausiuoju redaktoriumi. 1983–1989 metais – vienas iš seserų vienuolių teologijos ir katechetikos slaptųjų kursų vadovų. Nuo 1991 m. dėstė Bažnyčios istoriją Vilniaus universiteto Istorijos fakultete, nuo 1998 m. – docentas.
1989 m. paskirtas Vilniaus arkivyskupijos komisijos nariu, neakivaizdinės katechetų mokyklos prie Vytauto Didžiojo universiteto Teologijos fakulteto Vilniaus skyriaus dėstytoju ir globėju, 1996 m. – šio skyriaus direktoriumi, 1998 m. – Lietuvos jėzuitų provincijos provincijolu.
1997 m. konsekruotas vyskupu ir paskirtas Vilniaus arkivyskupo augziliaru. Tais pačiais metais išrinktas Lietuvos Vyskupų Konferencijos generaliniu sekretoriumi. Nuo 1997 m. yra Lietuvos katalikų mokslo akademijos pirmininkas.
2002 m. sausio 5 dieną popiežius Jonas Paulius II vyskupą Joną Borutą paskyrė Telšių vyskupu.
2007 m. vasario 15 dienos Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimu JE vyskupui Jonui Borutai suteiktas Telšių miesto garbės piliečio vardas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt