Policijos pasitikėjimo telefonu registruojama vis daugiau pranešimų

Parašė:  2012-01-23

2011 m. Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Telšių aps. VPK) pasitikėjimo telefonu gautas ir užregistruotas 71 pranešimas (2010 m. – 67), iš jų – 34 mieste ir 37 rajone.
Telšių aps. VPK Mažeikių rajono policijos komisariato (toliau – Mažeikių r. PK) pasitikėjimo telefonu gauta ir registruota 10 pranešimų; Telšių aps. VPK Plungės rajono policijos komisariate (toliau – Plungės r. PK) – 12 informacijų. Visi pranešimai buvo tikrinami.
Dvi informacijos buvo persiųstos Telšių rajono savivaldybei dėl „Telšių vandenų“ automobilio naudojimo savo reikmėms po darbo valandų, jos nepasitvirtino.
Telšių aps. VPK daugiausia gavo pranešimų apie naminės degtinės laikymą ir pardavinėjimą – 30, iš jų 8 pasitvirtino. Gauta 17 pranešimų apie kontrabandinių cigarečių laikymą ir pardavinėjimą, iš jų 3 informacijos pasitvirtino.
Telšių kriminalinė policija gavo 5 informacijas apie nusikalstamas veikas, iš kurių 2 pasitvirtino.
Telšių aps. VPK gauta 13 pranešimų dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimų, kuriuos patikrinus, net 9 pasitvirtino (2010 m. – 11 informacijų, iš jų 6 pasitvirtino).


2011 m. Telšių apskrityje buvo gautos 27 kito pobūdžio informacijos, iš kurių pasitvirtino 10.
Telšių aps. VPK pasitvirtino 30 gautų pranešimų. Tai sudaro 42,2 proc. visų pasitikėjimo telefonu gautų informacijų.
Telšių apskrityje pasitikėjimo telefonais per mėnesį vidutiniškai skambinama 7–8 kartus.
Policijos pareigūnai dėkingi Telšių apskrities gyventojams, kurie teikia informaciją. Manome, kad dauguma gyventojų žino arba girdėjo apie policijoje veikiantį pasitikėjimo telefoną, jo numeris skelbiamas VPK interneto puslapyje, žiniasklaidoje.
Gyventojams primename, kad norint pranešti jiems žinomą informaciją apie rengiamą, daromą ar padarytą nusikaltimą ar kitus teisės pažeidimus, visą parą galima skambinti nurodytu pasitikėjimo telefonu (8 444) 60345. Darbo valandomis į skambučius atsiliepia policijos pareigūnas, ne darbo valandomis bei poilsio ir švenčių dienomis – atsakiklis, kuris sako tekstą: „Sveiki, Jūs paskambinote į Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pasitikėjimo telefoną. Prašome po signalo palikti norimą žinutę. Ačiū.“ Taigi, paskambinę pasitikėjimo telefono numeriu, pirmiausia išklausykite pranešimą ir tik po signalo kalbėkite. Paskambinęs asmuo gali prisistatyti arba anonimiškai pranešti turimą informaciją. Anonimiškumą garantuojame. Informacija išklausoma kiekvieną darbo dieną, o nedarbo ar švenčių dienomis – artimiausią darbo dieną. Informacijai pateikti pasitikėjimo telefonu laikas neribojamas.
Telšių aps. VPK informuoja: jei norite pranešti apie tuo metu vykdomus teisės pažeidimus, kuriuos būtina patikrinti nedelsiant, patartume skambinti policijos budėtojui bendruoju pagalbos telefonu 112. Tokiu būdu bus reaguojama operatyviau.
Norime priminti, kad šauksmai, švilpavimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais bei kitokiais garsiniais aparatais ar kiti panašūs veiksmai gatvėse, viešose vietose, o vakaro ir nakties metu ir gyvenamosiose patalpose yra viešosios tvarkos trikdymas. Už viešosios tvarkos trikdymą numatyta administracinė atsakomybė bei bauda iki 1 000 Lt. Vakaro metas – nuo 18 iki 22 val. Nakties metas – nuo 22 iki 6 val. Draudžiama rūkyti laiptinėse ir bendrai naudojamose patalpose. Tai numatyta tabako kontrolės įstatyme. Už tai yra numatyta administracinė atsakomybė. Vairuotojai, kurie kieme stato savo transporto priemones ant vejos ar šaligatvio, pažeidžia Kelių eismo taisykles, už tai taip pat yra numatyta administracinė atsakomybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt