Telšių rajone paminėta Laisvės gynėjų diena

Parašė:  2012-01-19

Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, kartu su visa Lietuva minėjo ir telšiškiai bei rajono bendruomenės. Vyko iškilmingi renginiai.
Telšiuose
Nuo pat ryto žuvusiems atminti daugelyje Telšių rajono mokyklų, įstaigų, gyventojų namų langų degė žvakės.
Jau tapo tradicija sausio 13-osios pavakarę Nepriklausomybės aikštėje rengti minėjimą ir uždegti atminimo laužą. Ta proga renginio metu žodį tarė Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva, generalvikaras prelatas Juozas Šiurys, Sausio 13-osios brolijos Telšių skyriaus pirmininkas Kostas Bagdonas, brolijos narys Leonas Martinkus ir kt. Telšių jaunimo vardu kalbėjo Žemaitės gimnazijos prezidentė Agnė Živatkauskaitė.
Kartu su Telšių kultūros centro darbuotojais laisvės dainas dainavo ir susirinkusieji, o kad nesušaltų nuo žvarbaus vėjo, visus, atėjusius į minėjimą, meras vaišino arbata.
Po iškilmingo renginio Šv. Antano Paduviečio katedroje aukotos šv. Mišios.


Eigirdžiuose
Sausio13-osios įvykius Telšių rajono Eigirdžių pagrindinės mokyklos bendruomenė pažymėjo netradicine pamoka – pilietine akcija ,,Atmintis gyva, nes liudija“.
Tą dieną mokykloje vyravo rimtis ir susikaupimas, languose degė atminimo žvakutės. Mokytojai mokiniams pasakojo apie sovietų agresijos norą, naudojant karinę jėgą, įvykdyti perversmą ir panaikinti Lietuvos valstybės nepriklausomybę. Netradicinė pamoka vyko aktų salėje.
Viešvėnuose
Kaip ir kiekvienais metais, Laisvės gynėjų dieną minėjo ir viešvėniškiai. Ta proga prisiminimais dalijosi Viešvėnų seniūnas Petras Varnelis ir seniūnijos gyventojas Stanislovas Eičinas. Evelina Bumblauskaitė deklamavo eiles. Visų širdis graudino patriotiškos lietuvių liaudies dainos, kurias atliko ansamblis ,,Bočiai“, vadovaujamas Valdos Valužienės.
Viešvėnų bažnyčioje aukotos šv. Mišios.
Varniuose

Po šv. Mišių varniškiai rinkosi į Kultūros ir jaunimo centrą dar kartą atiduoti pagarbą žuvusiems Laisvės gynėjams, pasidalyti prisiminimais…
Laisvės gynėjų dienos minėjimą pradėjo Varnių seniūnijos seniūnas Rolandas Bružas. Jis pakvietė tylos minute pagerbti Laisvės gynėjų atminimą.
Susirinkusiųjų dėmesį jaudinančiais ir politiškai svarbiais komentarais iš „Lietuvos ryto“ interneto svetainės „Slaptieji M. Gorbačiovo archyvai“ kaustė Žemaitijos vyskupystės muziejaus direktorius Antanas Ivinskis.
Tamsius Sausio 13-osios vaizdus pakeičia šviesūs ir mieli Lietuvos krašto peizažai iš paukščio skrydžio – demonstruojamas trumpametražis filmas „Neregėta Lietuva“.
Šventę vedė E. Gedminienė. Laisvės gynėjų dienos minėjimą organizavo Varnių kultūros ir jaunimo centras. Ekspoziciją su Sausio 13-osios dokumentais paruošė Varnių bibliotekos darbuotojos V. Krenciuvienė ir Z. Macienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt