Šiaulių apygardos teismas A. Grigaliui tvirkintojo etiketės nenuplėšė

Parašė:  2012-01-19

Pirmadienį Šiaulių apygardos teismas išnagrinėjo už mažamečių vaikų tvirkinimą nuteisto Antano Grigalio apeliacinį skundą.
Šiaulių apygardos teismo teisėjų kolegija A. Grigalio neišteisino, tačiau konstatavo, kad Telšių rajono apylinkės teismas jam skyrė netinkamą bausmę.
Telšiškiui skirtas 80 parų areštas Šiauliuose pakeistas į dvejų metų laisvės apribojimo bausmę.
Telšių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas A. Grigalis toliau tikina, kad yra nekaltas ir ruošiasi kreiptis į Lietuvos apeliacinį teismą.

Dalinai pakeitė nuosprendį
Skaitytojams primename, kad praėjusių metų gegužės 10 d. Telšių rajono apylinkės teismo teisėja Edita Gailienė, išnagrinėjusi baudžiamąją bylą, A. Grigalį pripažino kaltu dėl mažamečių asmenų tvirkinimo ir skyrė jam 80 parų arešto bei įpareigojo nukentėjusiesiems atlyginti bemaž 13 tūkst. Lt žalą (penkiems nukentėjusiesiems po 2 tūkst. Lt neturtinės žalos ir italui, kuris įsivaikino vieną iš nukentėjusių berniukų, 650 eurų advokato išlaidoms).


Telšių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas kratėsi vaikų tvirkintojo etiketės, tad Telšių r. apylinkės teismo nuosprendį apskundė Šiaulių apygardos teismui.
Pastarasis teismas A. Grigalio neišteisino, tačiau iš dalies pakeitė Telšiuose skirtą bausmę. Šiaulių apygardos teismo atstovas Vytautas Jončas informuoja, kad taip pasielgta dėl to, jog Telšių rajono apylinkės teisme nuteistajam buvo paskirta neteisinga bausmė: „Telšių rajono apylinkės teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad padarytas apysunkis nusikaltimas. Nusikalstama veika, numatyta LR Baudžiamojo kodekso 153 str. (red. Mažamečio asmens tvirkinimas), už kurią nuteistas A. Grigalis, padaryta nuo 2007 m. rudens iki 2008 m. gegužės mėnesio pabaigos, t. y. galiojant ankstesnei LR Baudžiamojo kodekso 153 str. redakcijai. Nusikalstamos veikos padarymo metu mažamečių asmenų tvirkinimas buvo priskiriamas prie nesunkių nusikaltimų, o Telšių rajono apylinkės teismas A. Grigalį nuteisė pagal naują minėto straipsnio redakciją.“
Taigi, iš trijų teisėjų (2 moterų ir vyro) sudaryta Šiaulių apygardos teismo teisėjų kolegija A. Grigaliui skirtą 80 parų areštą pakeitė į 2 metų laisvės apribojimo bausmę (nuo 22 val. iki 6 val. vakaro Telšių r. neįgaliųjų draugijos pirmininkas negalės išeiti iš savo namų).
Šiaulių apygardos teismo atstovo teigimu, likusi nuosprendžio dalis – bemaž 13 tūkst. Lt turtinės ir neturtinės žalos atlyginimas nukentėjusiesiems – liko nepakeista.
Nuteistojo nuomonė
Kiekvienas asmuo turi teisę būti išklausytas, tad pateikiame skaitytojams pokalbį su Telšių r. neįgaliųjų draugijos pirmininku A. Grigaliu. Jis ir po Šiaulių apygardos teismo nutarties tvirtai laikosi savo – kad yra nekaltas: „Tai – žmogaus pažeminimas. Uždėjo nesąmoningą antspaudą.“
A. Grigalis Šiaulių apygardos teismo nuosprendį skųs Lietuvos apeliaciniam teismui: „Trejus metus mane tiek iškankino, kad egzistuoju tik dėl Dievo malonės, nes meldžiuosi. Tačiau Dievo rykštė yra – paaiškėjo, kad Telšių teismas neteisėtai surašė nutartį. Aš visada sakau, jog, jei kitam darai bloga, tau atsirūgs dvigubai.“

Šiandieną už mažamečių berniukų tvirkinimą nuteistas A. Grigalis negaili kritikos Telšių rajono apylinkės teismui: „Tai kuo daugiau galima pasitikėti, jei ne teismais?! Nei politikai, nei kiti žmonės negali kritikuoti teismų, tačiau pažiūrėkime, ką tie teismai daro: ką tik nori ir su didžiausiomis klaidomis. Man labai įstrigo tuomet Telšių rajono apylinkės vyriausiuoju prokuroru buvusio Arūno Gailio spaudoje išsakyti žodžiai. Jis teigė, kad nuo mūsų sprendimų priklauso žmonių likimas. Pasakyta teisingai, bet mano pavyzdys rodo, kad žmonių likimus jie gali koreguoti ir tampyti į savo pusę.“
A. Grigaliaus įtarimai
Telšių r. neįgaliųjų draugijos pirmininkas turi įvairių įtarimų, kuriuos panoro paviešinti.
A. Grigalis mano, kad Telšių rajono apylinkės teismo teisėja E. Gailienė jo atžvilgiu galėjo būti nešališka, nes „vieno iš nukentėjusių berniukų teta tvarko jos namus.“
„Visi jie ten susiję. Telšių vaikų globos namams atstovauja advokatas Juška, kurio žmona Telšių vaikų globos namuose dirba socialine darbuotoja. Be to, Juška ir prokuroras iš Šiaulių paskambino mano advokatui ir sako – greičiau baikime bylą, nebevilkinkime,“ – pasakoja telšiškis.
A. Grigalis pradeda abejoti, ar gali pasitikėti ir savo paties advokatu, nes jis „su Juška kartu mokėsi.“
Telšių r. neįgaliųjų draugijos pirmininkas dėsto toliau: „Prašiau, kad į Šiaulių teismą pakviestų vaikus, kurie mane melagingai apkaltino – gi dabar jie jau paaugę ir atvira burna kalba, kad melavo. Globos namų socialinė darbuotoja tam griežtai prieštaravo, taigi buvo pakviestas tik vienas, kuriam dabar 18 m. Jis Šiaulių teisme papasakojo tiesą: kad pornografinį įrašą į mano namus atsinešė patys, įsidėjo žiūrėti, kai manęs kambaryje nebuvo, o aš, juos užtikęs, užmečiau į ausį.“
A. Grigalis teigia, kad Telšių vaikų globos namai, norėdami nuslėpti, kad auklėtiniai jį melagingai apkaltino, nusprendė išsiųsti vaikus į užsienį: „Kodėl išvežė į užsienį ne kokį kitą vaiką, o būtent iš tos bylos? Gi ir tuos dvynius, kurie mane apkaltino, norėjo išvežti į užsienį, jų sesuo verkdama ėjo prašyti, kad nevežtų. O ir aš, kai juos sutikau, pasakiau, kad, jei išvažiuosite, giminių nematysite, svetima šalis, būsite kaip vergai. Ten, užsienyje, didžioji pedofilija gali būti – gi vien berniukus vaikina.“
Šiaulių apygardos teismo atstovas V. Jončas, cituodamas teismo nutartį, informavo, kad ta Telšių r. apylinkės teismo nuosprendžio dalis, kuria A. Grigaliui skirta atlyginti apie 13 tūkst. Lt žalos, liko nepakeista. Tačiau pats nuteistasis tikina, kad Šiaulių apygardos teismas sumą keliskart sumažino – iki 2 tūkst. 100 Lt.
Telšių r. neįgaliųjų draugijos pirmininko mėnesio pajamos – 720 Lt. Į klausimą, iš kur gauna pinigų mokėti advokatams, A. Grigalis atsakė, kad pinigais jį paremia mama, tačiau ir jai pačiai esą reikia pagalbos, nes rūpinasi sūnumi, kuriam nupjauti nušalę kojų pirštai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt