Savivaldybės skolas didina investicijos į svetimą turtą

Parašė:  2012-01-06

Kiekvienas telšiškis ar miesto svečias per pastaruosius metus pastebėjo, kaip ženkliai pasikeitė ir dar iki šiol keičiasi Žemaitijos sostinė ir rajonas. Tokia miesto ir rajono „plastinė operacija“ vykdoma už Europos Sąjungos lėšas. Kad būtų įgyvendinti ES finansuojami projektai, dalį lėšų priversta skirti ir pati Telšių rajono savivaldybė.
Paskutiniais metais tarp nemokamų atostogų ir darbuotojų atleidimo balansuojanti mūsų Savivaldybė į tokius projektus kišo skolintas lėšas, todėl šiandien jos skolinimosi limitas jau ėmė pavojingai traškėti per siūles. Situaciją dar labiau pablogino tai, kad, įgyvendinant daugelį ES projektų, yra numatyti darbai iškelti elektros tinklus. Pastarieji priklauso Lietuvos elektros energijos skirstymo ir tiekimo įmonei, AB „Lesto“, o ne Savivaldybei, tad, atliekant šiuos darbus, ES lėšų naudoti negalima, o šių darbų išlaidas reikia dengti iš Savivaldybės biudžeto, tiksliau – ir vėl skolintis. Skaudžiausia yra tai, kad mūsų rajono mokesčių mokėtojų pinigai investuojami į svetimą, t. y. AB „Lesto“ priklausantį turtą. Praėjusiais metais tokios Telšių rajono savivaldybės „investicijos“ siekė 100 tūkst. Lt sumą, o šiemet planuojama atlikti darbų už daugiau nei 1 mln. Lt.
„Dabar dėliojame kitų metų rajono biudžetą ir jau galiu pasakyti, kad, jeigu AB „Lesto“ neprisidės lėšomis, iškeliant jiems priklausančius elektros tinklus, gali užstrigti visi šiuo metu įgyvendinami ES projektai, – kalbėjo Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Anglickas. – Daugelis projektų yra seni ir, galima sakyti, kad juos rengiant nebuvo įvertinti elektros linijų iškėlimo klausimai. Iki šios dienos Savivaldybė dėl to jau yra įsūdžiusi didelę sumą, o dėliojant kitų metų biudžetą – perspektyva nedžiugina.“
Anot K. Anglicko, jau dabar aišku, kad tinklams iškelti, įgyvendinant Dariaus ir Girėno gatvės rekonstrukcijos projektą Varniuose, teks rasti 450 tūkst. Lt, panašios sumos reikės ir Butkų Juzės gatvės elektros linijai sutvarkyti. O kur dar 300–400 tūkst. Lt siekiantys prisidėjimai prie Biržuvėnų dvaro, Masčio ežero pakrantės, Žalgirio gatvės ir kt. vykdomų projektų.
Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo teigimu, rajono vadovai jau ne kartą mynė AB „Lesto“ direktoriaus ir jo pavaduotojo duris, bandydami iškovoti, kad pati elektrą tiekianti bendrovė savo lėšomis prisidėtų prie tinklų iškėlimo ar tvarkymo darbų. Tačiau savo biudžetą ir savo pinigus susiskaičiavusiai AB „Lesto“ nesvarbu, kad Telšiuose yra platinama kažkokia gatvė, kurioje reikia iškelti tinklus. Jeigu tų darbų nėra numatyta įmonės metiniuose planuose, pinigų ji tam neskirs.
Tarp švenčių Seimo narys Valentinas Bukauskas inicijavo rajono valdžios atstovų susitikimą su LR energetikos viceministru, kuris yra ir AB „Lesto“ valdybos pirmininkas. Susitikimas davė ilgai lauktą rezultatą: per vėliau įvykusį AB „Lesto“ valdybos posėdį numatyta skirti lėšų Dariaus ir Girėno gatvės, Varniuose, ir Žalgirio gatvės, Telšiuose, elektros linijoms rekonstruoti.
„Šiandien bent jau esame garantuoti, kad įgyvendinant šiuos projektus, elektros tinklams Savivaldybės lėšų nereikės aukoti, – kalbėjo K. Anglickas. – Tikiuosi, kad tai yra pradžia ir kad mums su AB „Lesto“ pavyks susitarti. Be to, Savivaldybės administracijai yra pavesta, prieš paleidžiant gatvių rekonstrukcijų projektus ar juos ruošiant, išspręsti ir suderinti visus klausimus su inžinerinių tinklų operatoriais.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt