Rastas žuvęs jūrinis erelis

Parašė:  2012-01-09

Praėjusią savaitę Telšių rajone rastas didžiausio plėšriojo paukščio – jūrinio erelio – kūnas. Šis paukštis įrašytas į Raudonąją knygą.
Lietuvoje pirmasis jūrinio erelio lizdas rastas 1987 m. Čepkelių rezervate. Šiuo metu šalyje peri apie 80 jūrinių erelių porų. Šie paukščiai į Raudonąją knygą įrašyti 1976 m.
Žuvusį jūrinį erelį Telšių rajone aptiko miškininkas. „Net ir kritę jūriniai ereliai yra vertybė“, – teigia Telšių rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjas Algirdas Petrikas (iš paukščio galima padaryti iškamšą, atlikti mokslinius tyrimus).
Jūrinis erelis buvo perduotas Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejui. Nustatyta, kad žieduotas paukštis į Telšių rajoną atskrido net iš Jurbarko.
Dėl ko krito jūrinis erelis, neaišku. Anot A. Petriko, viena iš galimų versijų – paukštis padvėsė nuo chemikalais užterštos žuvies.
Tai jau antrasis Telšių rajone rastas jūrinis erelis. Pirmasis buvo aptiktas prieš porą metų, jo iškamša eksponuojama muziejuje.


Telšių rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjo teigimu, Telšių rajone jau ne kartą pastebėti jūriniai ereliai. Anot pašnekovo, mūsų rajone plinta ir į Raudonąją knygą įrašytos lūšys – medžiotojai jas jau ne kartą pastebėjo miškuose.
Gruodžio 29 dieną du anykštėnai buvo nuteisti už lūšies sunaikinimą. Vienam iš jų skirta 5 mėn., kitam – vienerių metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant dvejiems metams. Gamtai ir gyvūnijai padarytai žalai atlyginti iš abiejų nuteistųjų solidariai priteista 15 270 Lt Utenos regiono aplinkos apsaugos departamentui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt