Telšių ugniagesiai gelbėtojai pernai gelbėjo žmones ir jų turtą

Parašė:  2012-01-12

2011 m. Lietuvoje gaisruose žuvo 135 žmonės (2010 m. – 233), iš jų 2 vaikai. Tai pats mažiausias žuvusiųjų ugnyje skaičius per dvidešimt metų. Per 2011 metus ugniagesiai gelbėtojai Telšių rajone užgesino 169 gaisrus.
Rajone sumažėjo gaisrų
Palyginti su 2010 metais, gaisrų skaičius sumažėjo 4,5 proc. Telšių rajone atvirose teritorijose kilo 49 gaisrai, arba 29 proc. visų gaisrų, išdeginusių 12,5 hektaro sausos žolės ir miško paklotės plotų. Palyginti su 2010 metais, šių gaisrų skaičius sumažėjo 32 proc. Gyvenamosios paskirties pastatuose kilo 28 gaisrai, palyginti su praėjusiais metais, gaisrų skaičius sumažėjo 20 proc. Pagalbinio ūkio paskirties pastatuose kilo 24 gaisrai, palyginti su praėjusiais metais, padidėjo 71,4 proc. 22 gaisrai kilo transporto priemonėse.
Išgelbėta žmogaus gyvybė
10 tūkstančių Telšių rajono gyventojų tenka 34,2 gaisro. Kilus gaisrui, ugniagesiai išgelbėjo 1 žmogaus gyvybę, 8 transporto priemones, 22 pastatus. Neapsieita ir be aukų, gaisruose žuvo 4 žmonės, 4 buvo traumuoti. Žuvusiųjų skaičius sumažėjo net 50 proc., nes 2010 metais žuvo net 8 žmonės, 1 buvo traumuotas.
Daugiausia gaisrų kyla dėl neatsargaus žmonių elgesio su ugnimi (53,25 proc.), dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų (13,61 proc.), krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatacijos taisyklių pažeidimų, taip pat dėl transporto priemonių elektros instaliacijos gedimų (10 proc.).


Gelbėjimo darbai
Be gaisrų gesinimo, ugniagesiams gelbėtojams teko atlikti ir 86 gelbėjimo darbus. Palyginti su 2010 metais, jų skaičius padidėjo 24,64 proc. Gelbėjimo darbų metu išgelbėtas 1 žmogus. Ugniagesiai gelbėtojai 32 kartus talkino kitoms specialiosioms tarnyboms, 12 kartų teikė pagalbą gyventojams buityje, 5 kartus transporto avarijose. Jie, panaudodami specialią įrangą, išlaisvino iš sulamdytų automobilių ir išgelbėjo 2 žmones. Per 2011 metus Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narai 5 kartus dirbo vandenyje, ištraukė 4 skenduolius.
Patikrinimai
Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PGV) Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai kontroliuoja 660 objektų. Per 2011 metus buvo atlikti 333 planiniai priešgaisriniai patikrinimai, 31 operatyvinis patikrinimas. Paskirtos 29 administracinės nuobaudos už 627,5 Lt sumą asmenims, pažeidusiems priešgaisrinės saugos taisyklių reikalavimus. Į valstybės biudžetą išieškoti 627,5 Lt iš 29 pažeidėjų.
Informuojama visuomenė
Per 2011 metus parengta 16 informacinių straipsnių žiniasklaidai, siekiant informuoti gyventojus apie priešgaisrinius reikalavimus, gaisrus ir priemones, kaip jų išvengti.
Telšių aps. PGV interneto svetainėje kiekvieną savaitę atnaujinami duomenys apie savaitės įvykius ir kita aktuali informacija.

Kartu su Civilinės saugos skyriaus specialistais dalyvauta rajono seniūnijų bendruomenių susirinkimuose, gyventojai informuoti apie priešgaisrinius reikalavimus, gaisrus ir tai, kaip jų išvengti.
Įmonių ir įstaigų vadovams kartu su Civilinės saugos skyriaus specialistais 11 kartų pravestos paskaitos pagal civilinės saugos mokymo programą.
Rengti reidai
Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai kartu su VĮ Telšių miškų urėdijos ir Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Telšių agentūros darbuotojais rengė reidus į Telšių, Ubiškės, Varnių ir Žarėnų girininkijas. Per reidus buvo tikrinama, ar įgyvendintos miškų apsaugos nuo gaisrų prevencinės priemonės. Priešgaisrinių apsaugos taisyklių pažeidimų nenustatyta.
Be to, Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai kartu su Telšių apskrities policijos vyriausiojo komisariato kelių policijos pareigūnais atliko reidus Telšių mieste – tikrino transporto priemonių aprūpinimą pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis. Iš viso patikrinta apie 200 transporto priemonių, 10 vairuotojų, negalėjusių pateikti gesintuvų, pritaikytos administracinio poveikio priemonės.
Derliaus nuėmimo metu buvo tikrinama, kaip žemės ūkio technika aprūpinta pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis, pagal administracinę tvarką nubaustas vienas pilietis.
Organizuotos akcijos
Rajone organizuota akcija „Būk saugus moksleivi“. Iš viso pravestos 902 pamokėlės pradinių klasių moksleiviams priešgaisrine tematika, demonstruoti filmukai, dalyta spausdinta informacija. Moksleiviams pravesta 15 ekskursijų po Telšių aps. PGV patalpas. Vaikai buvo supažindinti su technika, saugiu elgesiu buityje ir gamtoje, taip pat ugniagesio profesija.
Organizuotos akcijos „Kūrenkime saugiai“ metu aplankytos 32 socialinės rizikos grupei priklausančios šeimos. Apžiūrėtos krosnys, elektros instaliacija, gyventojai konsultuoti priešgaisrinės saugos klausimais, išdalyti lankstinukai.
Prieš Naujuosius metus kartu su Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais atlikti reidai tikrinant, kaip prekyvietėse, kuriose prekiaujama pirotechnikos gaminiais, laikomasi priešgaisrinę saugą reglamentuojančių norminių aktų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt