Rajono biudžetas pristatytas seniūnijoms

Parašė:  2021-02-19

Kitą savaitę Telšių rajono savivaldybės tarybai ketinama teikti tvirtinti 2021 m. rajono biudžeto projektą. Vieną iš svarbiausių rajono dokumentų Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas pristatė visų rajono seniūnijų atstovams. Kiekviena seniūnija pateikė savo pageidavimus, prašymus, pasiūlymus. Mero klausėme, kokie iš jų į biudžetą buvo įrašyti prioritetine tvarka, o kuriems teks ieškoti papildomai lėšų (metų laikotarpiu perskirstant šių metų biudžetą arba nukeliant darbus į kitus metus).
Antanas NEKRAŠIUS
R. Kumžaitė: „Dažnai gyventojai akcentavo gatvių apšvietimo poreikį“
„Visi išvardyti poreikiai (pateiktose lentelėse, – red.) buvo užfiksuoti biudžeto projektų pristatymų metu, taip pat dalis rajono seniūnijų kai kuriuos gyventojų prašymus ar pasiūlymus jau anksčiau buvo pateikusios Savivaldybei raštu, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė Telšių rajono savivaldybės mero patarėja Rugilė Kumžaitė. – Daliai išsakytų prašymų reikalingas oficialus seniūnijų atstovų kreipimasis (ypač dėl kelio ženklų pastatymo), dalis darbų jau yra numatyta įgyvendinti šiais metais, pavyzdžiui: Ryškėnų darželio stogo remontas, lauko žaidimo aikštelės ir tvoros įrengimas, automobilių aikštelės įrengimas šalia Anulėnų tvenkinio – įrengti planuoja pati seniūnija, Nevarėnų pagrindinės mokyklos žaidimo aikštelės įrengimas bei kita.“
Anot mero patarėjos, pristatant biudžeto projektą seniūnijose, itin dažnai gyventojai akcentavo gatvių apšvietimo poreikį. Esą todėl po pristatymų nuspręsta surinkti ir inventorizuoti šį poreikį bendrai visose rajono seniūnijose, po to pagal galimybes prioritetine tvarka finansuoti gatvių apšvietimo projektų rengimą, o vėliau su pačių seniūnijų pagalba – įrengimo darbus.
„Taip pat reiktų pabrėžti, kad rajono biudžetas dar nėra patvirtintas – galutinį sprendimą priima rajono Taryba, kuri dėl 2021 m. rajono biudžeto balsuos vasario pabaigoje vyksiančiame posėdyje.


Tačiau, žvelgiant į visų metų perspektyvą ir lėšų poreikį, akivaizdu, kad rajono biudžetas ir šiemet nebus pajėgus įgyvendinti visus reikalingus darbus. Tačiau metų laikotarpiu pasitaiko, kad perkant suplanuotus darbus, prekes ar paslaugas susitaupo lėšų – pavyksta nupirkti pigiau, todėl šios lėšos pagal galimybes bus skirtos išsakytoms problemoms spręsti“, – kalbėjo R. Kumžaitė.
Apie biudžeto pristatymus informuota prieš savaitę
Sužinoję, kad jų seniūnijose vyko biudžeto pristatymai, bet neradę informacijos ir neprisijungę prie susitikimo, į redakciją kreipėsi keletas gyventojų. Žmonės piktinosi neturėję progos išsakyti savo pasiūlymus.
„Informacija prieš savaitę buvo paviešinta visoms seniūnijoms, visiems rajono seniūnaičiams, visiems bendruomenių pirmininkams, – tikino Telšių rajono savivaldybės mero patarėja. – Informacijos buvo interneto svetainėje, socialinio tinklo „Facebook“ dviejose paskyrose. Šiemet, žinoma, tradicinį pristatymą koregavo karantinas, negalėjome kaip įprasta susitikti, tačiau tam ruošėmės iš anksto. Pagalbos, kaip pasiekti kuo daugiau rajonų gyventojų, dar prieš kurį laiką kreipėmės į visus seniūnus, rajono seniūnaičius bei bendruomenių pirmininkus, kurie yra labai arti mūsų gyventojų ir geriausiai žino didžiausias problemas. Todėl naudodamiesi proga norime jiems padėkoti, kad padėjo, aktyviai rinko informaciją, palaikė tiesioginį ryšį su gyventojais ir visą informaciją sklandžiai perdavė Savivaldybei.“
Pasak R. Kumžaitės, nuotolinių susitikimų metu stengtasi pateikti išsamius atsakymus į surinktus ir pateiktus klausimus. Išsakyta nemažai lūkesčių (surašyti lentelėse, – red.). Esą dabar Savivaldybės tikslas – ieškoti galimybių, kaip įgyvendinti kuo daugiau rajono gyventojams svarbių darbų.
Biudžeto pristatymai vyko visą praėjusią savaitę po keletą susitikimų per dieną: vasario 8 d. – Upynos; vasario 9 d. – Telšių miesto, Varnių; vasario 10 d. – Tryškių, Viešvėnų, Žarėnų; vasario 11 d. – Degaičių, Ryškėnų, Luokės; vasario 12 d. – Gadūnavo, Nevarėnų seniūnijoms. „Ateityje tikimės, kad grįšime prie įprastos praktikos, o jeigu kyla kokių klausimų, neaiškumų ar dideliame informacijos bei naujienų sraute nepavyksta rasti kokios nors informacijos – visada kviečiame drąsiai kreiptis į Savivaldybės darbuotojus. Visuomet stengsimės išsamiai atsakyti, suteikti informacijos ir tokiu būdu taip pat tobulinti Savivaldybės veiklą“, – paragino Telšių rajono savivaldybės mero patarėja R. Kumžaitė.
Gyventojai ir projektas „Dalyvavimas biudžeto sudaryme“

Taip pat Telšių rajono savivaldybės mero paprašėme pakomentuoti, kokią įtaką šių metų biudžeto formavimui turėjo Savivaldybės įgyvendinamas projektas „Dalyvavimas biudžeto sudaryme“. Kokios naujovės ar įgyta patirtis buvo panaudota?
„Šių metų biudžete yra atskira lėšų eilutė, kuri skirta būtent dalyvaujamajam biudžetui įgyvendinti rajone, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė K. Gusarovas. – Dėl to neturėjome jokių diskusijų, nes esame ne tik įsipareigoję, bet ir labai suinteresuoti, kad ši praktika tęstųsi ir toliau. Pirmąjį kartą renkant projektą nugalėtoją dalyvavo ir balsus atidavė du tūkstančiai du šimtai rajono gyventojų. Manau, kaip pirmam bandymui pasiektas rezultatas motyvuoja, jog šis projektas yra reikalingas rajonui. Man labai svarbu, kad augtų gyventojų pasitikėjimas rajono valdžia, todėl tokie žingsniai, kuriuos lemia būtent patys gyventojai, tikiuosi, padės tai sustiprinti. Dabar Savivaldybei didžiausias uždavinys yra sklandžiai šį projektą įgyvendinti, įrengti maudyklą ir poilsiavietę prie Anulėnų tvenkinio ir gyventojams įrodyti, kad pasitikėdami vieni kitais galime pasiekti bendrų tikslų ir rezultatų. Šiemet kartu su Savivaldybės tarybos patvirtinta Bendruomenės iniciatyvų projektų idėjų pasiūlymų vertinimo konsultacine darbo grupe planuojama peržiūrėti ir, esant poreikiui, pakoreguoti Savivaldybės administracijos parengtus dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimą reglamentuojančius teisės aktus bei suformuluoti kvietimą gyventojams dalyvauti teikiant projektų idėjas.“

UPYNOS SENIŪNIJA:
– Prašoma prisidėti prie valymo įrenginių įrengimo bei ūkių ar namų prijungimas prie centrinės nuotekų surinkimo sistemos – bus ieškoma galimybės 2021–2027 m. laikotarpiais.
– Gintenių gyvenvietės apšvietimas – renkamas bendras gatvių apšvietimo poreikis iš visų seniūnijų ir pagal prioritetus bei galimybes ateityje bus perkama projektavimo paslauga.
– Ilgesnis visų gatvių apšvietimas tamsiu paros metu – pagal galimybes seniūnija apšvies.
– Kaunatavos vaikų dienos centro remontas – planuojama skirti lėšų šiais metais.
– Kaunatavos kultūros centrui reikia užuolaidų ir aparatūros – svarstytina galimybė su bendruomenės pritarimu skirti finansavimą iš seniūnijai atskirai tenkančių lėšų kultūros veiklai vykdyti.
– Gaulėnų kraštotyros muziejaus patalpų remontas – bus ieškoma galimybių skirti finansavimą.
– Lengvatos poreikis dėl bendruomenei išrašomų sąskaitų už taikomą rinkliavą už atliekų surinkimą ir tvarkymą.

TELŠIŲ MIESTO SENIŪNIJA:
– Poreikis koreguoti projektų finansavimo tvarkos aprašą atsižvelgiant į savanorystės indėlį.


– Prašoma suorganizuoti mokymus naujai išrinktiems seniūnaičiams.

VARNIŲ SENIŪNIJA:
– Sustojimo vieta prie Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos ir automobilių stovėjimo aikštelė šalia darželio – pagal galimybes ateityje bus perkama projektavimo paslauga.
– Varnių regioniniam parkui skiriamas prisidėjimas prižiūrint turistų lankomus rajone objektus – planuojama skirti lėšų pagal galimybes kaip ir kasmet, taip pat numatomas prisidėjimas prie parko, esančio šalia Jomantų tako, remonto.
– Socialinių būstų pirkimas seniūnijoje – bus ieškoma galimybių gauti finansavimą 2021–2027 m. laikotarpiais.
– Ožtakių kaimo pagrindinėje gatvėje iki visiško apšvietimo trūksta keturių stulpų – renkamas bendras gatvių apšvietimo poreikis iš visų seniūnijų ir pagal prioritetus bei galimybes ateityje bus perkama projektavimo paslauga.
– Skirti lėšų likusiems Pavandenės pirties stogo remonto darbams užbaigti – planuojama skirti lėšų šiais metais.

TRYŠKIŲ SENIŪNIJA:
– Apšvietimas seniūnijos pagrindinėse gatvėse, ypač link M. Valančiaus gatvės – lėšos numatomos 2023 m., kai bus atliekama gatvės rekonstrukcija.
– Pabalvės kaimo Raudondvario gatvės apšvietimas – renkamas bendras gatvių apšvietimo poreikis iš visų seniūnijų ir pagal prioritetus bei galimybes ateityje bus perkama projektavimo paslauga.
– Apšvietimas Dūseikiuose – renkamas bendras gatvių apšvietimo poreikis iš visų seniūnijų ir pagal prioritetus bei galimybes ateityje bus perkama projektavimo paslauga.

VIEŠVĖNŲ SENIŪNIJA:
– Bent vienos pėsčiųjų perėjos įrengimas Rūdupių kaime ant valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 4605 Viešvėnai–Luokė–Upyna–Dirvonėnai – nutarta, kad gyventojų atstovai kreipsis raštu į Telšių rajono savivaldybės Saugaus eismo komisiją, kuri svarstys dėl tolesnio kreipimosi į Lietuvos automobilių kelių direkciją prie Susisiekimo ministerijos.


– Patalpų, kuriose su jaunimu dirbantys specialistai galėtų susitikti ir įgyvendinti veiklas su seniūnijos gyventojais, trūkumas – prašymas sprendžiamas, specialistai su jaunimu gali susitikti kultūros centro patalpose.

ŽARĖNŲ SENIŪNIJA:
– Mokyklos veiklos optimizavimas.
– Mokyklos patalpų šildymas – šiais metais numatyta pakeisti šildymo katilą.
– Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos patalpų įrengimas – planuojama prisidėti prie šio VVG projekto šiais metais.

DEGAIČIŲ SENIŪNIJA:
– Lėšų poreikis asfaltuotoms gatvėms remontuoti ir apšvietimui gerinti – pagal galimybes.
– Automobilių stovėjimo aikštelės šalia Anulėnų tvenkinio įrengimas – seniūnija numačiusi ją įrengti savo jėgomis.
– Žalgirio ir Parko gatvių Anulėnuose asfaltavimo poreikis – jau yra vykdomi Parko gatvės projektavimo darbai.
– Įrengti maudymosi vietą prie tvenkinio, kuris yra šalia Eigirdžių miestelio, – planuojama traukti į Telšių rajono 2022–2024 m. strateginį veiklos planą.
– Degaičiuose prie sporto salės įrengti lauko treniruoklius – bendruomenė kviečiama bandyti gauti finansavimą iš projektams finansuoti skirtų lėšų.

RYŠKĖNŲ SENIŪNIJA:
– Darželio stogo remontas – įtrauktas į šių metų numatytus darbus.


– Tvora aplink darželio teritoriją – įtraukta į šių metų numatytus darbus.
– Lauko žaidimo aikštelė šalia darželio – įtraukta į šių metų numatytus darbus.
– „Gulinčio policininko“ įrengimas šalia mokyklos – nutarta, kad gyventojų atstovai kreipsis raštu į Telšių rajono savivaldybės Saugaus eismo komisiją, kuri svarstys šį klausimą.
– Tilto per Lušinės upelį remontas – tikslinama tilto būklė.
– Ryškėnų seniūnijos administracinio pastato stogo remontas – planuojama skirti lėšų šiais metais.
– Lauko treniruoklių įrengimas Ryškėnų parke – bendruomenė kviečiama bandyti gauti finansavimą iš projektams finansuoti skirtų lėšų.
– Lauko Sodos bendruomenės namų antrame aukšte įrengti jaunimo sporto kambarį – bendruomenė kviečiama bandyti gauti finansavimą iš projektams finansuoti skirtų lėšų.
– Skirti lėšų šioms gatvėms asfaltuoti: Ryškėnų kaime – Masčio g., Žalioji g., Sodų g., Beržų g., Žilvičių g.; Užgirių kaime – sodų bendrijos „Klevas“ Klevo Sodų 1-oji g., sodų bendrijos „Putinas“ Putino Sodų 1-oji ir 2-oji g.; Lieplaukės kaime – Vorkalnio g., Preibuto g.; Lauko Sodos miestelyje – Lendrupio gatvės dalis – planuojama šiemet finansuoti Lauko Sodos miestelio Lendrupio gatvės dalies bei Aušros gatvės Ryškėnuose projektavimo darbus.
– Lėšų poreikis paaukštėjusių kelkraščių tvarkymo ir žvyravimo darbams, pralaidoms remontuoti, atitvarams įrengti – numatytas finansavimas iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų.
– Skirti lėšų privažiavimui prie priešgaisrinio vandens telkinio Lauko Sodos miestelyje įrengti – bus ieškoma galimybės 2021–2027 m. laikotarpiais.

– Atnaujinti arba įrengti apšvietimą Lūšinės gatvės dalyje bei sankryžose ties Preibuto ir Stoties gatvėmis Lieplaukės kaime – renkamas bendras gatvių apšvietimo poreikis iš visų seniūnijų ir pagal prioritetus bei galimybes ateityje bus perkama projektavimo paslauga.

LUOKĖS SENIŪNIJA:
– Šalia Biržuvėnų dvaro esančio tilto remontas – planuojama skirti lėšų šiais metais.
– Baltininkuose esančios buvusios Kuršų mokyklos langų keitimas – aiškinamasi dėl pastrigusio langų keitimo proceso.
– Luokės kultūros centro šildymo katilo remontas – tikslinama būklė ir planuojama traukti į kitų metų poreikį.
– Vieno iš kelių iš Baltininkų link Luokės visiškas išasfaltavimas – tai valstybinės reikšmės keliai, todėl laukiama sprendimo dėl finansavimo skyrimo iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos.
– Kalno gatvės Luokėje asfaltavimas – gatvė traukiama į Telšių rajono savivaldybės Kelių priežiūros ir plėtros 2021–2023 m. programą.

GADŪNAVO SENIŪNIJA:
– Gadūnavo seniūnijos administracinio pastato fasado apšiltinimo ir apdailos darbai – planuojama traukti į Telšių rajono 2022–2024 m. strateginį veiklos planą.
– Gedrimų kaimo bendruomenės patalpų stogo remontas – tikslinama stogo būklė.
– Sodų gatvės Buožėnų kaime asfaltavimas – bus ieškoma galimybės 2021–2027 m. laikotarpiais.
– Sruojos gatvės Gedrimų kaime apšvietimo gerinimas – renkamas bendras gatvių apšvietimo poreikis iš visų seniūnijų ir pagal prioritetus bei galimybes ateityje bus perkama projektavimo paslauga.


– Lietaus vandens nubėgimo vamzdyno atnaujinimas Sruojos g. 18 Gedrimų kaime – planuojama skirti lėšų šiais metais.
– Skirti lėšų Buožėnų kultūros namų elektros energijos galiai padidinti – užtikrinti finansavimą iš seniūnijai skiriamų lėšų.
– Skirti lėšų poilsio zonai Gadūnavo miestelyje įrengti – bendruomenė kviečiama bandyti gauti finansavimą iš projektams finansuoti skirtų lėšų. Taip pat bandoma gauti finansavimą iš VVG projektų lėšų.

NEVARĖNŲ SENIŪNIJA:
– Daugiamečių augalų įsigijimas ir miestelio centro aplinkos sutvarkymas – ieškoma galimybės skirti finansavimą iš Aplinkos apsaugos specialiosios programos lėšų.
– Nevarėnų miestelio infrastruktūros sutvarkymas.
– Mitkaičių mokyklos stogo kapitalinis remontas – šiemet planuojama skirti finansavimą einamajam remontui.
– Žalšilės gatvės Nerimdaičių miestelyje asfalto dangos kapitalinis atnaujinimas – bus ieškoma galimybės 2021–2027 m. laikotarpiais.
– Asignavimo atliekoms tvarkyti padidinimas – skiriamas finansavimas iš Aplinkos apsaugos specialiosios programos lėšų.
– Nevarėnų kultūros centro remontas – planuojama skirti lėšų šiais metais.
– Nevarėnų pagrindinės mokyklos žaidimo aikštelės įrengimas – planuojama skirti lėšų šiais metais.


– Virmėnų gatvės Nevarėnuose asfaltavimas – šiais metais numatyta skirti finansavimą projektavimo darbams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Jorė parašė:

    Daug trūkumų pačiame Telšių mieste, pvz. prastai apšviesta Luokės gatvė, kur didžiausias judėjimas. Norėtųsi, kad būtų taip apšviesta, kaip Kretingos g-vė, kur nėra jokio judėjimo, stovi tik keli privatūs namai. Saulėtekio g-vė iš viso be apšvietimo, nors ir mokykla, ir daugiabučiai namai, nemažai gyvenančių. Kauno g-vėje turėtų būti vienpusis eismas, nes nebeįmanoma pravažiuoti, viena juosta užstatyta automobiliais. Kas už tai atsakingas? Čia net nereikia lėšų, kad palengvinti žmonėms gyvenimą.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar džiugina žiema?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt