Telšiškė Janina Šiaulienė savo kieme sukūrė sniego skulptūrų parkelį. Kviečia visus stabtelėti ir pasidžiaugti šia žiema

Parašė:  2021-02-19

Telšiškiai – išradingi žmonės, o šią žiemą gausiai iškritus sniegui vienai Telšių miesto gyventojai kilo mintis jį paversti įvairiausiais kūriniais – žmonių ir įvairių gyvūnų skulptūromis. Telšių miesto viduryje, šalia Mažosios Kalno ir Respublikos gatvių sankirtos, nuosavo namo kieme įkurtas sniego skulptūrų parkelis.
Iš viso įvairiose kiemo vietose akį džiugina apie trisdešimt skirtingų kūrinių. Skulptūrų autorė telšiškė Janina Šiaulienė sako, kad nulipdyti visas šias skulptūras prireikė nemažai laiko – viena pati viską kūrė apie tris savaites. Prieš Šv. Valentino dieną kieme nulipdė įsimylėjusių porelę, kuri Vasario 16-osios proga pasipuošė ir Lietuvos trispalve. Kitos dvi žmogaus skulptūros virto tikrais „žydukais“. Kieme įsikūrė ir miesto simbolis – prie specialiai sukurto ledinio stalo įsitaisė sniego meška. Visai šalia nulipdyti du beveik dviejų metrų ilgio krokodilai, šių metų simbolis jautis bei kiti gyvūnai.
Paklausta, ar lipdymo procese turi kokią išskirtinę paslaptį, J. Šiaulienė su džiaugsmu rodo ant akmenų šonų nulipdytus žmonių veidus, kurių dalis – žymūs visuomenės atstovai ar atlikėjai. „Jų taip paprastai nesukursi. Kadangi iškritęs sniegas nebuvo labai lipnus, rinkau jį į didelės talpos indus. Tuomet surinktą sniegą bei akmenis apliedavau vandeniu ir tik tuomet ant jų galėjau pradėti kurti veidų skulptūras ir vėliau jas puošti įvairiais akcentais“, – apie sniego skulptūrų kūrimą ant akmenų šonų pasakoja J. Šiaulienė. Kad skulptūros dar labiau atsispindėtų ir išryškėtų balto sniego fone, aplink jas pabėrė ir šiek tiek pelenų. Autorė neslepia, kad skulptūrų parkeliu ir pati kasdien pasidžiaugia, ir kitus kviečia nepraeiti pro šalį bei stabtelėti pasidžiaugti kartais visai šalia mūsų esančiais paprastais, bet širdį ir akis pradžiuginti galinčiais dalykais.
„Pastarasis laikotarpis mus moko, kaip svarbu nepamiršti džiaugtis šia akimirka, kiekvienoje situacijoje gebėti įžvelgti pozityvumą ar naują galimybę. Džiugu, kad šią žiemą gausiai iškritęs sniegas gyventojų dėka pavirto įvairiausiais kūriniais. Juk sniego pilna kiekvieno iš mūsų kieme, tačiau noras imtis iniciatyvos ir iš jo sukurti tai, kas sukeltų šypseną, paskatintų ištarti gerą žodį, bei tiesiog pasidžiaugti žiema aplanko ne kiekvieną. O juolab kad skulptūrų autorė Janina noriai šiuo džiaugsmu dalijasi su visais praeiviais. Juk pritarsite man, kad kartais paprasti dalykai nuspalvina dieną kitomis spalvomis, suteikia gerų emocijų ir įkvepia džiaugtis šia akimirka. Siunčiu autorei Janinai nuoširdžius padėkos žodžius ir pajuokaudamas linkiu paties svarbiausio – gero sniego sukibimo ateities kūryboje“, – gyventojos iniciatyvumu džiaugiasi ir dėkoja Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.
Telšių rajono savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar džiugina žiema?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt