Pradinukai ir abiturientai bando grįžti į mokyklas

Parašė:  2021-03-23

Praėjusios savaitės trečiadienį Vyriausybė priėmė sprendimus dėl karantino apribojimų atlaisvinimo 45 savivaldybėse, kuriose 14 dienų sergamumo COVID-19 liga rodiklis 100 tūkstančių gyventojų yra mažiau kaip 200 atvejų. Į šių savivaldybių sąrašą pateko ir Telšių rajonas. Numatomi pasikeitimai skaityklų lankymo, švietimo veiklos organizavimo ir vykdymo, neformaliojo švietimo srityse įsigaliojo nuo kovo 22 dienos.
Atsižvelgiant į esamą epidemiologinę situaciją, Telšių rajono savivaldybės mokyklose nuo kovo 22 dienos leista pradinį ugdymą organizuoti mišriu būdu – kai nuosekliai derinami skirtingi mokymo būdai (pavyzdžiui, kai vieną savaitę mokiniai mokosi kontaktiniu, o kitą – nuotoliniu būdu). Šiuo metu organizuoti hibridinio mokymo (kai per pamoką dalis mokinių mokosi kontaktiniu, o dalis – nuotoliniu būdu) mokyklos neturi sąlygų.
Telšių rajono savivaldybės administracija teigė, jog mokyklose besimokančių pradinių klasių mokinių skaičius labai skiriasi, todėl galimybės ir sąlygos mokyklose organizuoti ugdymą mišriu būdu – skirtingos. Mokyklose turėjo būti susitarta dėl taisyklių, kaip bus organizuojamas pradinukų ugdymas mišriu būdu, kad būtų užtikrintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu nustatytos pradinio ugdymo organizavimo būtinosios sąlygos: t. y. maksimaliai ribojami skirtingose klasėse ugdomų mokinių kontaktai, organizuojamas saugus mokinių maitinimas ir vežimas, patalpų vėdinimas, dezinfekavimas ir kt. Todėl dalis pradinių klasių mokinių į mokyklas grįžo kovo 22-ąją, kita dalis grįš kovo 29-ąją.
Detali informacija apie ugdymo pradžią paskelbta mokyklų interneto svetainėse ir elektroniniame dienyne.
Konsultacijos vidurinio ugdymo baigiamosios klasės mokiniams gali būti organizuojamos kontaktiniu būdu mokyklos patvirtintu tvarkaraščiu, kai konsultacijoje dalyvauja ne daugiau kaip 5 mokiniai ir yra užtikrinami valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatyti reikalavimai.
Testavimas pagal Vyriausybės nutarimą mokiniams – neprivalomas.


Visi mokytojai, grįžtantys dirbti kontaktiniu būdu, nuo šios savaitės turės galimybę vakcinuotis. Pedagogai, kurie nori atlikti profilaktinį testavimą (kurie neturi antikūnų ir nėra vakcinuoti), tai padaryti gali nemokamai kas 7–10 dienų.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Telsiai verslas parašė:

    linkiu visiems stiprybes ir svarbu pasisaugoti ne tik save bet ir kitus

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt