Seniūno veiksmai supykdė kaimyną

Parašė:  2021-03-23

„Telšių ŽINIŲ“ redakcija sulaukė gyventojo laiško, kuriame Degaičių seniūnijos seniūnas Leonidas Jegorovas kaltinamas galimai neteisėtais veiksmais. Eriku prisistatęs asmuo laiške rašė, jog L. Jegorovas, atlikdamas savo sklypo nusausinimo darbus, iškasė kanalus, kuriais vanduo bėga į šalia esantį žemės sklypą. „L. Jegorovas net nereaguoja į mūsų advokato jam prieš savaitę išsiųstą pretenziją dėl to, kad jis nedelsiant nutrauktų neteisėtus veiksmus, užlygintų savo žemės sklype iškastus griovius, kuriais į mūsų sklypą yra nuleidžiamas vanduo iš kitų žemės sklypų ir taip užliejamas mūsų sklypas, – laiške dėstė Erikas. –
Norėtume, kad laikraštyje paviešintumėte Degaičių seniūno L. Jegorovo neteisėtus ir piktybiškus veiksmus, kuriuos mano šeimai sukėlė šio asmens nesuprantamas neigiamas nusiteikimas mūsų atžvilgiu.“
Antanas NEKRAŠIUS
Laiško autorius pasakojo, kad jo šeimai priklauso žemės sklypas, esantis Paliepkalnės kaime, Nevarėnų seniūnijoje. Jis ribojasi su Degaičių seniūnui L. Jegorovui ir jo sutuoktinei priklausančiu sklypu.
„Šių metų kovo 2–4 dienomis L. Jegorovui priklausančiame žemės sklype, pasitelkiant techniką, buvo atliekami sklypo nusausinimo darbai iškasant kanalus / griovius iki mums priklausančio žemės sklypo ribos. Šiais kanalais vanduo iš L. Jegorovo sklypo subėga į mūsų sklypą, kuris yra šiek tiek žemiau jo sklypo, taip jį gadindamas, – laiške rašė Erikas. – L. Jegorovas net nereaguoja į mūsų advokato jam prieš savaitę išsiųstą pretenziją dėl to, kad jis nedelsiant nutrauktų neteisėtus veiksmus <…>. Akivaizdu, kad bet kuris sąžiningas ir neteisingai pasielgęs asmuo, gavęs pretenziją, kad jo veiksmai kelia žalą ir yra nepriimtini kaimynui, tokius veiksmus nedelsdamas nutrauktų. Juo labiau kad tai kitos seniūnijos (Degaičių) seniūnas, kuris jau vien pagal savo pareigybę ne tik turėtų gerinti visų, ne tik savo vadovaujamos seniūnijos gyventojų, padėtį, tinkamai, laiku ir operatyviai teikti viešąsias paslaugas, bet ir atitinkamai elgtis ir su kitos seniūnijos gyventojais, nekompromituoti savo, kaip seniūno, statuso, būti pavyzdžiu kitiems. Akivaizdu, kad šis asmuo kitoje, negu vadovauja, seniūnijoje negali elgtis priešingai teisei.“
Anot laiško autoriaus, L. Jegorovas prieš kelerius metus teisme, kai buvo sprendžiamas klausimas dėl kito jiems priklausančio žemės sklypo ribos pažeidimo iškasus griovius, aiškino, esą jų žemės sklypo ribos yra visiškai nesvarbios ir turi „pasitarnauti bendruomenės gerovei“. „Savaime suprantama, kad teismas įsiteisėjusiu sprendimu apgynė mūsų teises ir įpareigojo kaltąjį asmenį atkurti pažeistas mūsų žemės sklypo ribas. Tačiau tokia ankstesnė nemaloni praktika su p. L. Jegorovu mums leidžia būti įsitikinusiems, kad jis, žinodamas apie mums daromą žalą, maksimaliai ilgai nesiims jokių veiksmų siekdamas, kad ir toliau mūsų nuosavybė būtų pažeidžiama ir didinama kylanti žala dėl žemės sklypo užliejimo (pelkėjimo), – teigė Erikas. – Mūsų turimais duomenimis, L. Jegorovui priklausantis žemės sklypas yra parduodamas ir tuoj bus parduotas, todėl jis (L. Jegorovas, – red.) šiuo metu jaučia visišką nebaudžiamumą, nes įsivaizduoja, kad naujam savininkui nepereis jo neteisėtų / piktybiškų veiksmų sukeltos pasekmės.“


Laiško autorius pabrėžė, kad visais atvejais žemės naudotojų teises gina ir jų pareigas nustato įstatymas. Visiems privalu laikytis Žemės įstatymo nuostatos, kad savo naudojamuose sklypuose vykdydami ūkinę ir kitą veiklą žemės savininkai ir kiti naudotojai privalo nepažeisti gretimų žemės sklypų savininkų ar naudotojų ir gyventojų teisių ir įstatymais saugomų interesų. Draudžiama nuvesti paviršines nuotekas reljefo paviršiumi į gretimus sklypus.
Pakomentuoti gyventojo laiške nurodytas aplinkybes paprašėme Degaičių seniūnijai vadovaujančio L. Jegorovo. Seniūnas teigė nesantis linkęs asmeninių santykių su kaimynais aiškintis su žiniasklaidos pagalba: „Jūsų minimame gyventojų laiške kalbama apie mano asmeninio gyvenimo situacijas, kurios visiškai nesusijusios su mano darbu, t. y. su seniūno pareigomis Telšių rajono savivaldybės administracijos Degaičių seniūnijoje. Todėl galiu pakomentuoti tik tiek, kad su laiške išdėstytais teiginiais (kaltinimais) nesutinku, manau, kad darbus atlikdamas savo žemėje teisės aktų ar teisėtų interesų nepažeidžiau, jei vis dėlto paaiškėtų kitaip – esu pasiruošęs atsakyti“, – „Telšių ŽINIOMS“ sakė L. Jegorovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Anonimas parašė:

  Duok žmogui valdžią, pamatysi tikrajį veidą.

 2. Julius parašė:

  Nu vaizdelis nekoks “s e n i ū n e“…

 3. erikas parašė:

  labai linksmas straipsnis, rašytojau A. N. Kaip galima taip užpulti ir apkaltinti be teismo žmogų pagal skundiko liepimą. O man Erikas sakė, kad straipsnio autorius yra labai labai nešvarus ir visoks kitoks.

 4. Jo parašė:

  Viena boba pasakė

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt