Politikai Biržuvėnų dvarui ketina ieškoti šeimininko

Parašė:  2021-02-23

Praėjusią savaitę posėdžiavusiems Telšių rajono savivaldybės tarybos komitetams pristatyta
Biržuvėnų dvaro sodybos nuomos koncepcija. Siūloma visą pastatų kompleksą (ponų namas, oficina, arklidė ir vežiminė) viešojo konkurso būdu 50 metų laikotarpiui išnuomoti verslui, kuris maksimaliai įveiklintų vieną iš rajono turizmo perlų.
Antanas NEKRAŠIUS
Koncepcija
Visų pirma reikėtų pabrėžti, jog kol kas jokių konkrečių sprendimų dėl Biržuvėnų dvaro sodybos nuomos nėra priimta. Politikams pateikta susipažinti informacija bei kvietimas teikti siūlymus dėl nuomos konkurso sąlygų, reikalavimų nuomininkui ir pan.
Kaip jau minėta, Biržuvėnų dvaro sodybą ketinama išnuomoti viešojo konkurso būdu. Bus ieškomas nuomininkas, kuris teiktų turizmo paslaugas – apgyvendinimo paslaugos (viešbučiai, moteliai, kempingai, nakvynės namai, svečių namai ir pan.), maitinimo paslaugos (restoranai, kavinės, valgyklos, užkandinės ir pan.), renginių organizavimas (seminarai, konferencijos, mokymai, koncertai, festivaliai, parodos, šventės ir pan.), pramogų ir laisvalaikio organizavimas (žaidimai, aktyvus ir pasyvus sportas ir pan.), kultūros ir istorijos pažinimas (ekskursijos, gidų paslaugos, ekspozicijos, amatų mokymas ir pan.) ir kt.


Koncepcijoje nurodoma, kad pradinis nuompinigių dydis už Biržuvėnų dvaro sodybos nuomą 50 metų laikotarpiui yra ne mažiau kaip 1 Eur. Nuomininkui bus suteikta teisė atnaujintoje (išvystytoje) infrastruktūroje užsiimti turizmo, maitinimo bei kita ūkine-komercine veikla teikiant viešąsias paslaugas turizmo objektų, įrenginių ir kitos infrastruktūros bei kultūros, sporto, laisvalaikio leidimo objektų, įrenginių ir kitos infrastruktūros srityse, iš šios veiklos gaunant pajamas.
Be viso kito, nuomininką numatoma įpareigoti atlikti investicijas į išsinuomotą turtą. Kokią sumą verslininkui reikės investuoti į Biržuvėnų dvarą – dar sprendžiama.
Taip pat nuomininkas bus įpareigotas užtikrinti Savivaldybei galimybę kiekvienais metais perduotoje dvaro sodybos dalyje organizuoti tradicinius bendruomenės renginius.
Kol kas dar nėra apsispręsta dėl tvenkinio ir prieplaukos nuomos bei bibliotekos, esančios Biržuvėnų dvare, likimo.
Metinės dvaro pajamos – 9 266 Eur, išlaidos – 48 265 Eur
2020 metais Biržuvėnų dvaro sodyboje buvo surengtos 39 ekskursijos (dalyvavo 600 asmenų) ir 21 edukacija (dalyvavo 467 asmenys). Sodyboje apsilankė 3 913 lankytojų iš Lietuvos, 17 lankytojų iš užsienio. Iš viso – 3 930 lankytojų.
Pernai Biržuvėnų dvaro patalpos suteiktos neatlygintinai Biržuvėnų bendruomenės susirinkimui (vieną kartą), santuokai registruoti (vieną kartą), išnuomotos patalpos asmeninėms šventėms (du kartus), išnuomotos patalpos privatiems renginiams (du kartus), proginės fotosesijos dvare vyko tris kartus.

Biržuvėnų dvaro sodybos pajamos 2020 m. siekė 9 266 Eur. Pastatų komplekse organizuotos parodos, minėjimai, šventės, renginiai, koncertai ir kt.
Sodybos išlaikymas pernai iš Savivaldybės biudžeto pareikalavo 48 265,11 Eur, iš jų: darbo užmokesčiui (du administratoriai ir darbininkas) – 32 544 Eur (socialinio draudimo įmokos – 644,40 Eur), paslaugų pirkimas (ryšių išlaidos, komunalinės paslaugos ir kt.) – 3 476,71 Eur, kitos prekės (degalai, edukacinių programų priemonės ir pan.) – 3 600 Eur, komunalinės paslaugos (oficina, arklidė, vežiminė) – 8 000 Eur.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. dvarininkas parašė:

    bet kur rasim ta seimininka

  2. Pilietis parašė:

    Būtu smagu, kad vyktų panšios edukacijos ir veiklos kaip Pakruojo dvare.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar džiugina žiema?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt