Jubiliejinė švarinimosi akcija „Darom 2012“

Parašė:  2012-04-26

Praėjusį savaitgalį, balandžio 21 d., penktus metus iš eilės vyko tradicine tapusi akcija „Darom 2012“, kuri vienija žmones, kuria bendruomenišką visuomenę, kartu keičia žmogaus mąstyseną ir ragina telktis tvarkyti ne tik savo kiemą, bet ir visą Lietuvą. Šiemet į kvietimą švarinti savo kraštą atsiliepė gausus būrys telšiškių.
Švarinimosi akcijos organizatoriai norėjo, kad kuo mažesnis atliekų kiekis pasiektų sąvartyną ir kuo daugiau jų būtų išrūšiuota ir atiduota į atliekų perdirbimo bendroves. Telšių rajono talkininkai atliekas rūšiavo į komunalines ir antrines žaliavas.

Telšių tvarkdariai, jausdami atsakomybę už tai, kas dedasi jų aplinkoje, bendromis jėgomis tvarkė pamėgtas savo krašto žaliąsias erdves, ežerų pakrantes, pakeles, paupius, parkus ir miškelius.

Anot Telšių rajono savivaldybės administracijos vyriausiosios specialistės, ekologės Kristinos Jankauskienės, šiemet šiukšlių Žemaitijos sostinės teritorijoje surinkta net 8 tonomis mažiau nei 2011 m. Į komunalinių atliekų sąvartyną pristatyta 50 820 kg atliekų, o 2011 m. šiukšlių skaičius viršijo 58 tonas.
Švarinimosi akcijoje „Darom 2012“ plušėjo per 4 500 Telšių rajono gyventojų, tarp jų net 59 įstaigos, organizacijos bei politinės partijos.
Šeštadienį po sunkių talkos darbų galėjo atsipūsti švietimo įstaigų – mokyklų, darželių – bendruomenės ir daugelis Telšių rajono seniūnijų, kurie savo teritorijas nuo šiukšlių išvadavo penktadienį, t. y. balandžio 20 dieną.
„Telšių ŽINIOS“ saulėtą ir šiltą šeštadienio rytą aplankė keletą švaros talkos grupelių. Džiugu tai, kad talkininkai vienbalsiai konstatavo faktą – šiukšlių šiais metais ženkliai sumažėjo, tikriausiai dėl žmonių sąmoningumo ir noro matyti savo kraštą švarų. Telšių Darbo partijos atstovai valė Durbinio paupį, Tėvynės sąjungos atstovai švarino teritoriją prie Mažosios bažnytėlės. Socialdemokratų partijos atstovai su būriu jaunų entuziastų iš važiuojančių mašinų išmestus butelius bei įvairias kitas šiukšles rinko Lieplaukės kelio ruože nuo plytinės link Germanto vilos.
Tūkstantmečio parką prie Germanto ežero naujai užgimusiam pavasariui ruošė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Telšių jaunimo ir asociacijos „Telšių bičiulių ratas“ jungtinės pajėgos.


Savivaldybės administracijos darbuotojai išsibarstę po mišką prie Ilgio ežero ne tik kvėpavo gaiviu oru, bet ir į maišus krovė nevalyvų žmonių paliktas šiukšles. Didelio sujudimo ir išgąsčio sulaukta šiame miške radus mirusio šuniuko kūnelį.
Šiukšlės buvo renkamos ne tik ant žemės, bet ir po vandeniu. Idėja švarinti šalia miesto esantį Germanto ežerą kilo telšiškiui Valdui Mejeriui, kuriam talkino bendraminčiai iš Telšių ir Mažeikių. Keturi nardymo entuziastai per maždaug tris valandas Germanto ežero maudyklose – Begemoto pliaže ir prie Lokio tilto – surinko tuziną maišų įvairiausių atliekų, daugiausia – butelių nuo alkoholinių gėrimų.
Akcijos dalyviai, surinkę šiukšles, nugrėbę pernykščius lapus, nušlavę šaligatvius ir Telšių kraštą padarę dar švaresnį, savuose būreliuose lepinosi užtarnautu poilsiu, dalijosi dienos įspūdžiais ir skanavo ant laužo keptų skanėstų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
SUPERFIESTA Telšiuose! (0)

Rugpjūčio 13 d., penktadienį, 19 val. SUPERFIESTA atvyksta į Telšius!  Jus linksminti atvyksta VICTORIA (Viktorija Rupeikytė) […]

- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt