Bitininku gali būti tik doras, sąžiningas, geras žmogus

Parašė:  2012-05-03

Balandžio 21 d. kredito unijos „Germanto lobis“ posėdžių salėje metinį (už 2011 m.) ataskaitinį susirinkimą surengė Telšių rajono bitininkų draugijos nariai. Telšių bitininkų veiklos rezultatus pateikė draugijos pirmininkas Steponas Žadeikis, šiemet švenčiantis pirmininkavimo draugijai penkmetį.
Telšių rajono bitininkų draugija įsteigta 1997 metais. Draugijos pirmininkas S. Žadeikis, baigęs Lietuvos žemės ūkio akademiją, įgijęs mokslinio agronomo specialybę, išklausęs prof. Jono Kriščiūno paskaitų ir 1958 m. išlaikęs bitininkystės kurso egzaminą, savo laisvą laiką pašventė mažosioms medaus nešėjoms auginti ir prižiūrėti, o nuo 2008 m. užėmė Bitininkų draugijos pirmininko postą.
Remiantis ataskaitos už 2011 m. duomenimis, Telšių rajono bitininkų draugija šiuo metu jungia 87 narius: bitininkus mėgėjus (turinčius iki 30 bičių šeimų) ir bitininkus verslininkus (ne vien auginančius bites, bet ir prekiaujančius medumi, žiedadulkėmis, bičių duonele, vašku, pikiu ir tų produktų mišiniais). Ši organizacija – visuomeninė, neturinti nė vieno etatinio darbuotojo, todėl draugijos reikmėms yra renkamas metinis nario mokestis, priklausantis nuo turimų bičių šeimų skaičiaus: 1–10 bičių šeimų – 15 Lt, 10–30 bičių šeimų – 30 Lt, o daugiau nei 30 bičių šeimų – 50 Lt. Draugija didžiuojasi stambiausiu rajono bitininku Ričardu Pociumi iš Nevarėnų, kuris turi 350 bičių šeimų.
Telšių rajono bitininkų draugijos tikslas – mokyti bitininkus naujų bitininkystės metodų, auginti medingus augalus, stiprinti tarpusavio ryšius, dalytis patirtimi, naudojantis ES teikiama parama, ypatingą dėmesį skirti bičių ligoms gydyti.
Draugijos pirmininkas S. Žadeikis nuogąstauja dėl šių mažų, darbščių vabzdžių, kurie į avilius suneša medų ir yra itin svarbūs augalams išlikti, skaičiaus mažėjimo visoje Europoje. Tai kelia grėsmę gamtai, jos biologinei įvairovei, kenčia bitininkystės verslas. „Labiausiai bitėms kenkia ūkyje naudojami chemikalai, taip pat genetiškai modifikuoti augalai. Kaip ir visoje Europoje, į Lietuvą atslenka naujos bičių ligos, nuo kurių dar nėra vaistų. Jei genetiškai modifikuotų augalų Lietuvoje daugės, o ūkininkai, prieš purkšdami augalus, neįspės bitininkų, padariniai gali būti labai liūdni“, – teigė dešimt bičių šeimų auginantis S. Žadeikis.
Yra ir kuo pasidžiaugti – Europos Komisija bičių išlikimą skatina didindama ES įnašą į nacionalinių produktų, skirtų bitininkystės produktų gamybai ir prekybai 2011–2013 m. gerinti, finansavimą.


Telšių rajono bitininkų draugijos nariai dalyvauja įvairiuose respublikiniuose seminaruose, pasitarimuose, konferencijose, o gautą naudingą informaciją, įgytas žinias panaudoja dirbdami pažangesniais metodais. Kiekvieną pavasarį Telšių bitininkai rengia muges, per kurias įsigyja reikalingo inventoriaus, naujausios literatūros ir parduoda bičių produktus.
Jau daug metų telšiškiai bitininkai dalyvauja 2–3 dienas vykstančioje respublikinėje bitininkų šventėje, garsėjančioje įvairių bitininkystės produktų parodomis, plačia kultūrine programa ir pažintinėmis rajonus pristatančiomis kelionėmis (t. y. tokie renginiai kasmet vyksta vis kitame Lietuvos rajone). Rugpjūčio pirmąjį savaitgalį bitininkai iš Telšių svečiuosis Kupiškio rajone rengiamoje bitininkų šventėje, kurioje eksponuos bitininkystės produktus, galės įsigyti patinkančių šio amato daiktų, pasigrožėti ne tik šventiniais koncertais, bet ir susipažinti su Kupiškio rajono vietovėmis. Liepos mėnesį organizuojama išvyka į Slovėnijos bitynus. Vykstančiųjų dalyvių sąrašą papildys vienas Telšių rajono bitininkų draugijos narys Vladislovas Platauna.
Telšių rajono bitininkų draugijos pirmininkas S. Žadeikis juokavo, jog bitininkų organizacija be savo šūkio – ne organizacija. Telšių bitininkai turi savo draugijos skambią frazę – „Bitininku gali būti tik doras, sąžiningas, geras žmogus.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt