I. Petrauskienė apie artėjančius brandos egzaminus

Parašė:  2012-01-26

Artėja svarbus abiturientų gyvenimo etapas – brandos egzaminų sesija, kuri prasidės gegužės 5 d. ir baigsis birželio 18 dieną.
Apie šių metų brandos egzaminų pasikeitimus „Telšių ŽINIOS“ kalbasi su Telšių rajono savivaldybės Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vyr. specialiste Irena Petrauskiene.

Privalomi du egzaminai
Kaip ir pernai, mokinys turės išlaikyti du egzaminus, kad gautų brandos atestatą.
„Lietuvių kalbos egzaminas (valstybinis arba mokyklinis) yra privalomas, be jo abiturientai gali rinktis ir laikyti ne daugiau kaip 5 dalykų brandos egzaminus. Šiemet visi kandidatai brandos egzaminus turi pasirinkti iki kovo 7 dienos“, – sakė I. Petrauskienė.
Pašnekovės teigimu, šiais metais bazine mokykla paskirta „Džiugo“ vidurinė mokykla: „Šios mokyklos direktoriui iki kovo 7 d. prašymus dėl egzaminų laikymo gali teikti eksternai (asmenys, jau įgiję vidurinį išsilavinimą ir pageidaujantys perlaikyti vieną ar kelis egzaminus).“


Eksternai, nepateikę prašymų iki kovo 7 d., juos galės teikti tik Kauno miesto bazinės mokyklos direktoriui.
Pasikeitimai
Šiemet keičiasi geografijos brandos egzamino tipas, anksčiau jis buvo mokyklinis, o nuo šių metų tampa valstybiniu egzaminu. „Tokio geografijos egzamino užduotis mokiniai jau turėjo galimybę pabandyti, atlikdami Nacionalinio egzaminų centro tinklalapyje skelbtas užduotis“, – kalbėjo vyr. specialistė.
Visiems valstybiniams brandos egzaminams įvesti atsakymų lapai, todėl mokiniai po egzamino gali išsinešti užduočių sąsiuvinius ir paanalizuoti, kaip sekėsi atlikti užduotis. „Tiems mokiniams, kurie iš egzamino patalpos išeina nepasibaigus egzaminui, užduočių sąsiuviniai atiduodami egzamino centre per valandą po egzamino pabaigos. Tokia tvarka galiojo jau ir pernai, tik ne per visus egzaminus buvo atsakymų lapai“, – kalbėjo pašnekovė.
Įskaitos
Įskaitos bus rengiamos taip pat, kaip ir pernai. Kovo 30 d. vyks Mokinių kompiuterinio raštingumo įskaita, kuri nėra privaloma. Lietuvių kalbos įskaita vyks balandžio 3–4 dienomis, užsienio kalbų – balandžio 5–6 dienomis.
Valstybinių brandos egzaminų rezultatai bus paskelbti iki liepos 12 dienos, apeliacijų rezultatai – iki liepos 20 dienos. Apeliacijas mokiniai gali pateikti per 3 darbo dienas nuo rezultatų paskelbimo dienos.

733 dvyliktokai
Šiuo metu Telšių rajone dvyliktose klasėse mokosi 733 mokiniai, iš jų 160 Telšių regioniniame profesinio mokymo centre.
I. Petrauskienė patikino, kad 2011 metais brandos egzaminus laikyti buvo užregistruoti 856 dvyliktokai, t. y. 123 mokiniais daugiau negu šiemet besimokančių dvyliktokų.
PUPP tampa privalomas
Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas (PUPP) šiemet tampa privalomu dalyku.
„Nuo patikrinimo mokyklos vadovo įsakymu atleidžiami dešimtokai, jeigu pateikia gydytojų pažymą apie ligą, kuri yra ligų, galinčių būti pagrindu atleisti asmenis nuo pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo, sąraše. Taip pat nuo patikrinimo gali būti atleidžiami ir mokiniai, kurie iki 2011 m. liepos 1 d. ugdyti pagal adaptuotą pagrindinio ugdymo programą“, – pasakojo I. Petrauskienė.
Kadangi 2011 metais patikrinimas buvo neprivalomas, jame dalyvavo 56 proc. Telšių rajono dešimtokų.
Lietuvių kalbos egzamino žodžiu patikrinimas vykdomas vasario 10–balandžio 29 dienomis, atsiskaitymo datą tvirtina mokyklos direktorius. Lietuvių kalbos pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas raštu vyks gegužės 23 d., matematikos – gegužės 29 dieną.
Šiemet dešimtose klasėse mokosi 668 mokiniai, 64 mokiniais mažiau nei pernai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt