Antras mokyklų tinklo pertvarkos etapas

Parašė:  2012-01-23

Trys naujos gimnazijos, dvi vidurinės mokyklos taps pagrindinėmis, naikinami keturi skyriai ir Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla

Penktadienį Telšių rajono savivaldybės tarybos kolegijos nariams pristatytas Telšių rajono savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkos 2012–2015 metų bendrasis planas. Jis, anot Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjos Danutės Mažeikienės, parengtas, išanalizavus Telšių rajono savivaldybės švietimo būklę ir atsižvelgus į jos raidos prognozę, pirmiausia susijusią su vykstančiais demografiniais pokyčiais ir stebimomis Savivaldybės gyventojų migracijos tendencijomis. Mokyklų tinklo pertvarkos planą numatoma svarstyti per vasario mėnesį vyksiantį Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdį.

D. Mažeikienė: Švietimui tenka kovoti, kad išgyventų
Anot Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjos D. Mažeikienės, Statistikos departamento duomenimis, Telšių rajono savivaldybėje 2011 m. (metų pradžios duomenys) gyveno 52 430 gyventojų, iš jų: mieste – 30 253, kaime – 22 177. Prieš dešimt metų (2001 m.) gyventojų skaičius buvo 57 743. Per pastarąjį dešimtmetį gyventojų Telšių rajono savivaldybėje sumažėjo 5 313. Nuo 2011 m. pradžios iki liepos 1 d. gyventojų dar sumažėjo iki 51 957, t. y. 473. Gyventojų mažėjimą lemia gimstamumo mažėjimas, neigiamas natūralios gyventojų kaitos rodiklis ir emigracija.
Dėl minėtų priežasčių kinta ir mokinių skaičius. Itin ženklus mokinių mažėjimas prasidėjo 2000 m. ir tęsiasi iki šiol. Turimais duomenimis, nuo 2005 m. mūsų rajono mokyklose sumažėjo 2 948 mokiniais.
Vaikų ir mokinių skaičius Telšių rajono mokyklose per pastarąjį dešimtmetį ženkliai keitėsi: 2001 m. rajono mokyklose mokėsi ir lopšelius-darželius lankė apie 12 000 vaikų, o 2011 m. – tik 8 084. Vien nuo 2007 m. sumažėjo 2 000 vaikų (mokinių).
Nuo 2007 m. Telšių rajono bendrojo ugdymo mokyklose vidutiniškai mažėja po 427 mokinius kasmet. Pagal Pradinio ugdymo programą 2011 m. (palyginti su 2007 m.) mokosi 533 mokiniais mažiau, pagrindinio – 1 250, vidurinio – 230.
Anot vedėjos, prognozuojama, kad mokinių mažėjimo tendencija išliks ir toliau.


Ugdymo įstaigų darbui įtakos turi bedarbystė, daugėjančių socialinę paramą gaunančių šeimų skaičius (2011 m. nemokamai maitinami buvo 59 proc. visų mokinių, o šiemet – 66 proc.), mažėjantis Mokinio krepšelis (nuo 2009 m. buvo sumažintas 3 kartus) ir t. t. Vykstant šiems procesams, anot D. Mažeikienės, rajono švietimui tenka kovoti dėl išgyvenimo. Todėl ir buvo parengtas antro mokyklų tinklo optimizavimo etapo planas.
„Pirmasis plano variantas buvo drastiškesnis, – Kolegijos nariams pasakojo Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėja, – tačiau jam nepritarė mokyklų bendruomenės, tėveliai, profesinė sąjunga. Tad šiandien teikiamas švelnesnis variantas.“
Atsiras trys naujos gimnazijos
Telšių rajono savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkos 2012–2015 metų bendrajame plane numatyta, kad nuo 2013 m. rugsėjo 1 d. „Džiugo“ vidurinė mokykla taps gimnazija, o nuo šių metų rugsėjo 1 d. naikinamas „Džiugo“ vidurinės mokyklos Gedrimų skyrius.
Numatyta, kad nuo 2014 m. rugsėjo 1 d. Luokės vidurinė mokykla taip pat taps gimnazija. Nuo šių metų rugsėjo 1 d. bus panaikintas Luokės vidurinės mokyklos Kuršų skyrius. 2014 m. rugsėjo 1 d. permainų sulauks ir Viekšnalių skyrius, kuris bus pertvarkytas į Viekšnalių mokyklą – daugiafunkcį centrą.
Nuo 2013 m. rugsėjo 1 d. gimnazija taps ir Tryškių Lazdynų Pelėdos vidurinė mokykla.
Ubiškės pagrindinė mokykla šiais metais bus sujungta su Ubiškės lopšeliu-darželiu „Pušelė“ ir taps mokykla-darželiu.

Pagal planą numatyta, kad nuo 2015 m. tiek Nevarėnų vidurinė mokykla, tiek Žarėnų „Minijos“ vidurinė mokykla taps pagrindinėmis mokyklomis. Be to, nuo šių metų rugsėjo 1 d. likviduojamas Nevarėnų vidurinės mokyklos Nerimdaičių skyrius, o nuo 2014 m. rugsėjo 1 d. – Mitkaičių skyrius.
Buožėnų pagrindinėje mokykloje 2014 m. planuojama įsteigti ikimokyklinio ugdymo grupę. Tais pačiais metais suplanuotos ir muzikos bei dailės mokyklų vestuvės – jos bus sujungtos.
Suaugusiųjų ir Jaunimo mokykla gyvens po „Ateities“ stogu
Telšių rajono savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkos 2012–2015 metų bendrajame plane numatyta 2014 m. sujungti ir Suaugusiųjų bei Jaunimo mokyklas. Jos bus apgyvendintos po Telšių „Ateities“ pagrindinės mokyklos stogu.
„Ar Jaunimo mokyklos koncepcija neprieštarauja sujungimui su Suaugusiųjų mokykla? Juk Jaunimo mokykloje mokosi į nusikalstamumą linkę vaikai ir, jeigu taip yra, ar galima tokius suleisti po vienu stogu su pradinukais, kurių apstu „Ateities“ mokykloje? – Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjai pažėrė klausimų Telšių rajono savivaldybės tarybos kolegijos narys Rimantas Adomaitis. – Be to, mokykla suprojektuota taip, kad jos neįmanoma suskaldyti į atskirus korpusus. Kaip Jūs įsivaizduojate Jaunimo ir Suaugusiųjų mokyklos atitvėrimą nuo „Ateities“ mokyklos mokinių?“
Anot D. Mažeikienės, praktikoje gausu tokių sujungimų. „Kalbant apie Jaunimo mokyklos mokinius, jie yra tokie pat mūsų vaikai, kaip ir kiti. Ši mokykla skatina jų motyvaciją, – kalbėjo vedėja. – Su statybininkais apžiūrėjome „Ateities“ mokyklos patalpas – jie teigė, kad abi įstaigas įmanoma atskirti.“
Naikinama Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla
Vienas iš skaudžiausių Kolegijai pristatytos pertvarkos užmojų – Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos likvidavimas šiais metais. Anot Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjos D. Mažeikienės, mokyklos bendruomenė norėtų, kad ji būtų prijungta prie Specialiosios mokyklos ir taip išsaugotų įstaigą, tačiau Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje mokosi normalaus intelekto vaikai, todėl tai padaryti esą neįmanoma.
„Mes pasirūpinsime šios mokyklos vaikais. Vienas iš siūlymų – mokinius integruoti į bendrojo ugdymo mokyklas, į kurias ateitų dirbti spec. pedagogai. Dėl šio klausimo dar bus daug ir aštrių diskusijų, – kalbėjo D. Mažeikienė. – Tėvų pozicija yra aiški – Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla turi būti. Deja, to padaryti negalime, nes Mokinio krepšelis jiems skirtas, kad išgyventų iki šių metų liepos 1 d. Įstaigoje dirba 13 pedagogų ir 6 techniniai darbuotojai. Vieno vaiko išlaikymas mokykloje kainuoja 36,9 tūkst. Lt.“
 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt