UAB „Litesko“ gyventojams turės grąžinti permoką

Parašė:  2019-10-18

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatė uždarosios akcinės bendrovės „Litesko“ filialo „Telšių šiluma“ šilumos bazinę kainą naujam 3 metų reguliavimo laikotarpiui – 5,67 ct/kWh be PVM, t. y. 8 proc. mažesnę, palyginus su šiuo metu taikoma bazine šilumos kaina (6,16 ct/kWh be PVM). Naujoji kaina įsigalios nuo lapkričio.
Taip pat VERT konstatavo, jog „Telšių šiluma“ mažindama šilumos kainas vartotojams turės grąžinti beveik 400 tūkst. Eur susikaupusių permokų už ankstesnius laikotarpius.
VERT, įvertinusi ankstesniais laikotarpiais UAB „Litesko“ filialo „Telšių šiluma“ gautas papildomas pajamas dėl faktinių ir šilumos kainoje įskaitytų kuro bei šilumos įsigijimo iš nepriklausomų šilumos gamintojų sąnaudų skirtumo bei bendrovės nesusirinktas, tačiau faktiškai patirtas veiklos sąnaudas, konstatavo, kad bendra vartotojams grąžintinų pajamų suma, mažinant šilumos kainą ateities laikotarpiais, yra 393,99 tūkst. Eur. Laikotarpį, per kurį ši suma bus grąžinta vartotojams, turės nustatyti Telšių rajono savivaldybės taryba, tvirtindama šilumos kainos dedamąsias pirmiesiems bazinės kainos galiojimo metams.
„Šiuo metu mūsų specialistai aiškinasi, kaip šią procedūrą mes turėsime atlikti, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas. – Mane informavo, kad pati įmonė – UAB „Litesko“ filialas „Telšių šiluma“ – turi pateikti skaičiavimus, kaip ateityje dėl susidariusios permokos ketina mažinti šilumos kainą. Manau, atsakymus turėsime artimiausiu metu. Šiandien šilumos kaina jau sumažėjo 8 proc. Telšių rajono savivaldybės tarybai nustačius laikotarpį, per kurį šilumos tiekėjas vartotojams turės grąžinti minėtą permokos sumą, tikėtina, kad paslauga dar labiau pigs. Tačiau reikia įvertinti ir tai, už kokią kainą bus perkamas kuras. Tai yra vienas iš labiausiai šilumos kainos svyravimus lemiančių veiksnių.“
Taip pat VERT UAB „Litesko“ filialui „Telšių šiluma“ apskaičiavo 2,970 mln. Eur būtinųjų šilumos tiekimo sąnaudų, įskaitant investicijų grąžą, t. y. beveik 87,34 tūkst. Eur mažiau, palyginus su bendrovės projektu (sumažintos nusidėvėjimo (amortizacijos), einamojo remonto ir aptarnavimo sąnaudos).
Naujoje UAB „Litesko“ filialo „Telšių šiluma“ šilumos bazinės kainos kuro struktūroje biokuras sudaro 78,4 proc., gamtinės dujos – 21,6 proc. Bendrovė visą šilumai gaminti reikalingą biokuro kiekį įsigyja energijos išteklių biržoje, dalis į Telšių miesto šilumos tiekimo sistemą patiekiamos šilumos perkama iš nepriklausomų šilumos gamintojų.


Keičiasi ir karšto vandens kaina: projekcinė 2019 m. rugpjūčio mėn. kaina daugiabučių namų vartotojams, kai įrengta nuotolinė duomenų nuskaitymo sistema, yra 6,44 Eur/kub. m.
UAB „Litesko“ filialas „Telšių šiluma“ 2013–2018 m. į šilumos ūkį investavo 920,3 tūkst. Eur. Už šias lėšas buvo įsigyjamas naujas ir (arba) atstatomas esamas turtas, įrengti šilumos tiekimo įvadai, prijungiant naujus vartotojus, dalis lėšų buvo skirta reikalingoms investicijoms į Luokės katilinę. 2019 m. bendrovė numačiusi atlikti investicijų už 199 tūkst. Eur, iš jų didžioji dalis taip pat bus skirta Luokės rajoninėje katilinėje atlikti biokuro katilo kapitalinį remontą.
UAB „Litesko“ filialas „Telšių šiluma“ šiluma ir karštu vandeniu aprūpina 6 678 vartotojus, iš kurių 6 519 arba 97,6 proc. yra gyventojai. VERT nustatytos naujos „Telšių šilumos“ šilumos kainos dedamosios įsigalios Telšių rajono savivaldybės tarybai patvirtinus šilumos kainos dedamąsias pirmiesiems bazinės kainos galiojimo metams.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Anonimas parašė:

    Investavo 900 000, o mes permokėjom beveik 4000 000. Tai realiai investavo tik 500 000 Eur. Po 100 000 per metus. Ir dar miestas bijojo su jais nutraukti sutartį, nes atseit jiems skoloje esam. Tai suvedus balansus ne tokia didelė ta skola.

  2. skandinavai parašė:

    Telšių politikai elgėsi labai neatsakingai isiLeisdami privačias struktūras, kiti rajonai to nedarė.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Yra du va­rian­tai kaip tvar­ky­ti Tel­šių Res­pub­li­kos gat­vę se­na­mies­čio zo­no­je: klo­ti as­fal­tą (truks trum­piau) ar grįs­ti ak­me­ni­mis (truks il­giau). Ko­kį va­rian­tą ren­ka­tės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt