Telšių kultūros centras ruošiasi atverti duris: didina darbuotojų pajėgas

Parašė:  2021-05-14

Telšių rajono savivaldybės taryba praėjusiame posėdyje patvirtino Telšių kultūros centro didžiausią leistiną darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, etatų skaičių. Trimis etapais kultūros darbuotojų pajėgas ketinama didinti dešimčia etatų, kuriems išlaikyti 2021 metų biudžete numatyti 38 058 Eur.
Antanas NEKRAŠIUS
Telšių rajono savivaldybė gavo Telšių kultūros centro direktoriaus Lino Ulkštino prašymą skirti jo vadovaujamai įstaigai papildomų etatų. Minėtas prašymas svarstytas Savivaldybės tarybos Švietimo, sporto ir kultūros komiteto ir Kolegijos posėdžiuose. Sprendimo projektas buvo teiktas Tarybai 2020 metų pabaigoje, tačiau buvo atidėtas.
Balandžio mėnesį politikai pagaliau grįžo prie minėto klausimo svarstymo ir pritarė Telšių kultūros centre papildomai įsteigti 10 etatų: nuo statinio pridavimo valstybinei komisijai dienos – 4,5 etato (rūbininko 0,5; sargo 1; valytojo 3), nuo rugpjūčio 1 d. – 1,75 etato (šviesos operatoriaus 0,5; vaizdo inžinieriaus 0,5; dekoratoriaus 0,5; informacinių sistemų inžinieriaus 0,25) ir nuo lapkričio 1 d. – 3,75 etato (koncertmeisterio 0,5; vaikų choro vadovo 0,5; vaikų šokių kolektyvo vadovo 0,5; jaunimo estradinio dainavimo studijos vadovo 0,5; jaunimo lengvosios muzikos ansamblio vadovo 0,5; kino studijos vadovo 0,5, vairuotojo 0,5; parodų kuratoriaus 0,25).
Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Algirdas Bacevičius kultūros centro vadovo paprašė trumpai pristatyti steigiamus etatus, kokias funkcijas naujieji darbuotojai atliks, koks bus jų užimtumas.
Anot L. Ulkštino, visa informacija politikams – tiek raštu, tiek žodžiu – buvo pristatyta dar pernai. Numatoma įsteigti 0,5 šviesos operatoriaus etato. Esą šiuo metu Telšių kultūros centre šviesos operatorius turi tik 0,5 etato, o renginių trukmė su montažu ir demontažu vidutiniškai trunka 12–16 val. Tad siekiant užtikrinti normalų renovuotos salės funkcionalumą įstaigoje turi būti ne mažiau kaip 1 šviesos operatoriaus etatas.


Vaizdo inžinierius – 0,5 etato. Pasak Telšių kultūros centro direktoriaus, po renovacijos jo vadovaujama įstaiga turės naują vaizdo aparatūrą (2 vaizdo kameros, vaizdo režisieriaus pultas, 16 kv. m šviesos diodų ekranas, motorizuotas ekranas, vaizdo projektorius). Sklandžiam vaizdo sistemos veikimui renginių metu reikalingi du vaizdo operatoriai, vaizdo režisierius bei VJ („video jay“) darbuotojas, atsakingas už vizualizacijų transliavimą į ekraną.
Koncertmeisteris – 0,5 etato. L. Ulkštino teigimu, kultūros centre veikia trys kolektyvai, kuriems būtinas koncertmeisteris, tiek per repeticijas, tiek vykdant koncertinę veiklą. Koncertmeisterio anksčiau buvo atsisakyta dėl sumažėjusio darbo krūvio renovacijos metu.
Kūrybinių darbuotojų (vaikų choro vadovo, vaikų šokių kolektyvo vadovo, jaunimo estradinio dainavimo studijos vadovo, jaunimo lengvosios muzikos ansamblio vadovo ir kino studijos vadovo) – 2,5 etato. Šių papildomų etatų Telšių kultūros centro vadovas prašo įvertinęs kūrybinių darbuotojų poreikį ir siekdamas išlaikyti UNESCO saugomo nematerialiojo paveldo (dainų švenčių tradicijos) tęstinumą. Be to, kaip minėta anksčiau, renovuotam kultūros centrui yra nupirktos dvi vaizdo kameros ir vaizdo montavimo pultas. Anot L. Ulkštino, šią dieną yra labai išaugęs skaitmeninių vizualiųjų (fotografijos ir vaizdo) menų populiarinimas bei tobulėjimo poreikis.
Taip pat reikalingi: 0,5 rūbininko etato (po renovacijos kultūros centre duris atvers moderni beveik 500 sėdimųjų vietų salė), 0,5 vairuotojo etato (2016 m. kultūros centras įsigijo mikroautobusą, o 2018 m. gavo dovanų automobilį „Volvo V-70“), 0,5 dekoratoriaus etato, 1 sargo etatas (2 sargai po 0,5 etato), 3 valytojo etatai (po renovacijos padidėjo valomas naudingasis plotas, žymiai išaugo stiklinių pertvarų ir paviršių valomi plotai ir pan.), 0,25 parodų kuratoriaus etato (kultūros centre atsivers nauja erdvė parodoms organizuoti) bei 0,25 informacinių sistemų inžinieriaus etato.
Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Imantas Motiejūnas pasidomėjo, kodėl kultūros centro direktorius prašo įsteigti 1 sargo etatą, esą šiais laikais saugumui užtikrinti yra taikomos įvairios technologinės priemonės: „Aš suprantu jūsų nuogąstavimus dėl tvarkos. <…> Bet gal būtų efektyviau investuoti ir įrengti vaizdo stebėjimo kameras bei kitas technologines priemones ir atsisakyti sargo paslaugų?“
Atsakydamas į politiko klausimą, L. Ulkštinas pabrėžė, jog technologinės priemonės neišsprendžia visų dėl įstaigos specifikacijos susidarančių situacijų. Esą renginiai trunka iki vėlumos, po to technikai tvarko įrangą, galiausiai juos reikia išlydėti. „Kai darbą baigia ir išeina administracija, centre dar repetuoja koks kolektyvas. Reikia palaukti, juos išlydėti ir įjungti signalizaciją, – teigė kultūros centro direktorius. – Sargai nebudėtų visą parą, o tik nuo 17 iki 21 val., kai baigiasi visos repeticijos arba renginiai. Arba būna, kad naktimis suveikia signalizacija ir nėra kam operatyviai sureaguoti bei atvykti į įstaigą jos išjungti.“
L. Ulkštinas politikams taip pat papasakojo kuriozinę situaciją. Atliekant kultūros centro rekonstrukciją viešoji biblioteka jau vykdė savo veiklą. Atsirado asmuo, kuris tuo naudojosi – prieš uždarant biblioteką patekdavo į kultūros centro patalpas, kuriose nakvodavo. „Turėjome tokį „gyventoją“, kuris įeidavo į biblioteką ir, užuot pakilęs į ją, nusileisdavo apačion. Ten pernakvodavo ir, kai ateidavo rytas, netrukdomas išeidavo savo reikalais, nes centro durys yra priešgaisrinės ir atsidaro iš vidaus“, – prisiminė direktorius.
Baigdamas diskusijas Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas pabrėžė, jog kultūros centras rekonstruotas ne tam, kad būtų tuščias, o tam, kad būtų užpildytas jame dirbančiais ir kuriančiais žmonėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt