Telšių kariai savanoriai persikėlė į naujas patalpas

Parašė:  2020-11-24

Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 604-ojoje pėstininkų kuopoje (PK) – permainos. Kariai iš patalpų Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastate persikėlė į patalpas, kuriose anksčiau buvo įsikūrusi valstybės įmonė „Telšių regiono keliai“. Ar bus ir kitų pokyčių?
Monika GIRDVAINĖ
Atidarymo iškilmės
Penktadienį, lapkričio 20-ąją, Telšiuose oficialiai atidarytos naujos KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 604-osios pėstininkų kuopos patalpos pastate S. Daukanto g. 66. Daugiau nei dešimtmetį rinktinės 604-oji kuopa buvo įsikūrusi Žemaitės g. 34.
Patalpų atidarymo ceremonijoje dalyvavo KASP vadas pulkininkas Dainius Pašvenskas, Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Mindaugas Statkus. KASP vadas D. Pašvenskas rinktinės 604-osios PK valdymo grupei palinkėjo stiprinti Telšių krašto savanorių gretas, aktyviai vykdyti jiems pavestas užduotis ir nestokoti pozityvumo ir ryžto tarnaujant savo šaliai.
Simboliškai perkirpus atidarymo juostelę, vyko KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės karių, dalyvavusių Jungtinių Tautų vadovaujamoje operacijoje Malio Respublikoje (MINUSMA), apdovanojimo ceremonija. Rikiuotės metu kariams įteikti medaliai už dalyvavimą misijoje.


Racionaliau išnaudos patalpas
Pranešama, kad rinktinė kuopos persikėlimą į erdvesnes patalpas inicijavo siekdama gerinti tarnybos ir darbo sąlygas pradėjus rengti kulkosvaidininkų, granatsvaidininkų ir taikliųjų šaulių kursus.
Be to, kaip teigė KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės štabo S5 skyriaus viršininkė kapitonė Ieva Mocienė, vykdant efektyvų karių savanorių rengimą bus tinkamai panaudotos kurį laiką tuščios buvusios patalpos.
„Patalpų suplanavimas leidžia racionaliau išnaudoti plotą. Jos bus skirtos ne vien kuopos reikmėms, bet ir organizuojant KASP karių savanorių specialistų rengimą, kuris būtinas ugdant įgūdžius ir gebėjimus vykdyti kario, profesionalaus šalies gynėjo, pareigas“, – „Telšių ŽINIOMS“ sakė kpt. I. Mocienė.
Pastatas, į kurį persikėlė KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 604-oji PK, priklauso Valstybės turto bankui. Su juo yra sudaryta panaudos sutartis.
Anot kapitonės, kuopos persikėlimas į naujas patalpas yra grindžiamas tik racionaliu ir efektyviu patalpų išnaudojimu, kitų pokyčių nėra. 604-osios PK struktūra išliko nepasikeitusi.
Turi apie 100 karių savanorių

Karys savanoris – tai paprastą civilinį gyvenimą gyvenantis žmogus, nuolatos pasirengęs stoti savo krašto gynybon. Telšiuose įsikūrusioje 604-ojoje kuopoje tarnauja apie 100 karių savanorių.
„Šiemet Telšių kuopa buvo išrinkta geriausia rinktinės kuopa. Be to, rudenį vykusiose Sausumos pajėgų geriausio pėstininkų skyriaus varžybose ji iškovojo prizinę pirmąją vietą. Kuopos kariai savanoriai nuolat dalyvauja Lietuvos kariuomenės sporto varžybose ir ten pelno prizines vietas“, – pranešė KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės štabo S5 skyriaus visuomenės informavimo specialistė.
604-ajai kuopai nuo 2019 metų rugpjūčio vadovauja kapitonas Tomas Bagvilas. Ankstesnis kuopos vadas Nerijus Urnikis tarnybą krašto apsaugos sistemoje baigė.
Karininkas T. Bagvilas Lietuvos kariuomenėje tarnauja daugiau nei dvidešimt metų. Prieš pradėdamas vadovauti kuopai jis ėjo KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės personalo viršininko pareigas.
Mokymai vyksta įprastai
Kpt. I. Mocienė informavo, kad karių mokymams ir pratyboms vidutiniškai skiriama nuo 20 iki 50 dienų per metus. Visą šį laiką stengiamasi išnaudoti tikslingam koviniam rengimui, kad būtų pasiruošta teritorinei krašto gynybai. Kariai savanoriai per pratybas mokosi kovoti mažais koviniais vienetais jiems gerai pažįstamoje aplinkoje, rengti pasalas, greitus apšaudymus, sabotuoti ir pan.
Kapitonės tvirtinimu, dėl neramumų Baltarusijoje ar Lietuvoje vyraujančios pandemijos karių savanorių veikla nėra pakitusi, mokymai taip pat vyksta pagal nustatytą tvarką.
„Karių savanorių rengimas vykdomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 22 straipsnio 1 dalimi. Visos pratybos ir mokymai vyksta įprastine tvarka. Šiuo metu 604-osios PK kariai savanoriai nevykdo taikos meto užduočių“, – sakė kapitonė
I. Mocienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Julius parašė:

    Buvo trys kuopos karių savanorių ir liko viena… Matosi kad “gerai“dirba…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt