Skilusios sienos ir gyvenimas svetur „Žemaituko“ darželiui –jau praeitis

Parašė:  2020-11-24

Įgyvendinant projektą „Telšių rajono darželių infrastruktūros modernizavimas, didinant ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumą“ Telšių lopšelyje-darželyje „Žemaitukas“ atnaujintos ir modernizuotos patalpos dviem naujoms 32 vietų vaikų grupėms įkurti.
Pagaliau užbaigtos tvarkyti ir dar dvi darželio grupės, nukentėjusios nuo 2019 m. pavasarį prasidėjusios rekonstrukcijos. „Telšių ŽINIŲ“ skaitytojams primename, jog atliekant darbus pirmame pastato aukšte buvo išgriauta pagrindinė, pastatą laikanti siena, dėl to antrame aukšte skilo sienos ir lubos. Mažamečiai, turėję lankyti šią grupę, iškelti į Telšių centro „Viltis“ pastatą.
Aurelija SERVIENĖ
Projektas
Projektą „Telšių rajono darželių infrastruktūros modernizavimas, didinant ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumą“ įgyvendina Telšių rajono savivaldybė.
Savivaldybės duomenimis, buvo atlikti lopšelio-darželio pastato dalies vidaus patalpų remonto darbai: inžinerinių sistemų (šildymo, vėdinimo, elektros, elektroninių ryšių, vandentiekio ir nuotekų sistemų) atnaujinimas, priešgaisrinės ir apsaugos signalizacijos įrengimas.


Grupės pritaikytos didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių vaikams, turintiems motorikos sutrikimų, sunkiai judantiems, todėl įrengta įranga, įgalinanti veikti ir ugdytis kartu su savo grupės vaikais. Vidaus patalpos pritaikytos judėjimo negalią turintiems vaikams, prie lauko įėjimo įrengti atviri vertikalūs neįgaliųjų keltuvai su pandusais.
Suremontuotų vidaus patalpų erdvės atnaujintos pagal ikimokyklinio ugdymo įstaigų edukacinių erdvių modernizavimo rekomendacijas. Jose įrengta demonstracinė lenta, pastatyti reguliuojamo aukščio stalai ir kėdutės apvalintais kampais vaikų saugumui užtikrinti, pritaikyti vaikiški čiužiniai. Patalpose stovi sieninės spintos su nišomis vaikų žaidimams, lentynos, spintelės ir kiti įvairiems daiktams laikyti skirti baldai. Patalpų erdvės atskirtos specialiomis akustinėmis užuolaidomis. Įrengtos integruotos virtuvėlės, sanitariniai mazgai su atskiromis ugdytinių spintelėmis.
Įgyvendinant numatytas projekto veiklas lopšelyje-darželyje „Žemaitukas“ planuojama įdiegti ir skaitmenines įtraukiojo ugdymo priemones, įrengti sensorinius įrenginius, kurie bus pritaikyti neįgalių vaikų ugdymui, tačiau jais bus galima naudotis visiems ugdymo įstaigą lankantiems vaikams.
Bendra projekto vertė – 369 004,70 Eur, iš jų: ES lėšos – 253 234 Eur, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos – 22 344 Eur, Savivaldybės biudžeto lėšos – 93 426,70 Eur.
Vargo buvo daug
Telšių lopšelio-darželio „Žemaitukas“ direktorės pavaduotoja ugdymui Ramutė Gruzbarzdienė „Telšių ŽINIOMS“ atviravo, jog pagaliau jau gali pasidžiaugti remonto darbais: „Dabar gyvename labai gražiai, turime modernias grupes, tačiau iki to teko nemažai iškentėti. Vargo buvo daug: pasitaikė broko, reikėjo jį taisyti. Projektas neįprastas, todėl kildavo daug nesusipratimų.“
Įgyvendinant projektą buvo įrengtos dvi naujos grupės: viena – specialiųjų poreikių vaikams, kita – darželį lankantiems lopšelinukams.

Pasiteiravome pavaduotojos, kokia situacija darželio grupėse, kuriose 2019 m. vykdant rekonstrukcijos darbus buvo išgriauta pagrindinė, pastatą laikanti siena, ir dėl to antrame aukšte skilo sienos ir lubos.
„Viršutinė grupė, kurioje skilo sienos, buvo galutinai sutvarkyta iki 2020 m. rugsėjo 1 d., o apatinė, kurioje buvo išgriauta pertvara, – tik spalio mėnesį“, – teigė R. Gruzbarzdienė.
Nors darbai užtruko gana ilgai ir buvo daug vargo, džiugu, jog dabar vaikai gali saugiai sugrįžti į savo grupes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. TELSIAI VERSLAS parašė:

    bet jau viskas gražiai sutvarkyta

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt