Sumaištis tęsiasi: mokytojai atsisako skiepytis „AstraZenecos“ vakcina

Parašė:  2021-02-23

Praėjusią savaitę prasidėjo Telšių rajono pedagogų skiepijimas nuo koronaviruso. Nemaža dalis mokytojų jau yra paskiepyti, kiti vieningai atsisako būtent „AstraZenecos“ skiepo ir viltingai lūkuriuoja „Pfizer“ vakcinos.
Aurelija SERVIENĖ
Neapibrėžtumas didina įtampą
Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) Telšių švietimo profesinės sąjungos pirmininkė Lina Dijokienė teigė, jog profsąjunga daug padarė, kad švietimo įstaigų darbuotojai galėtų dirbti saugiai.
„Daugybę kartų girdėjome Vyriausybės, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir operacijų vadovo nuolat kartojamą nuostatą: darbuotojai turi teisę pasirinkti. Apgailestaujame, kad dėl abejotinos komunikacijos viešojoje erdvėje apie vakcinas, testavimo procedūras ir pan. švietimo įstaigose kilo nepasitenkinimas, žmonės, kurie ir taip dirba sunkesnėmis nei įprastai sąlygomis, dar labiau susierzino. Pastaruoju metu teko daug bendrauti ne tik su mokytojais, bet ir su Telšių rajone skiepijimą vykdančios įstaigos vadove Laima Juryte-Zakarauskiene. Man susidarė įspūdis, kad ji tikrai stengiasi, kiek pati turi informacijos, atsakyti į visus žmonėms rūpimus klausimus“, – kalbėjo L. Dijokienė.
Profesinės sąjungos pirmininkė pabrėžė, kad informacija, susijusi su vakcinavimu, deja, vis kinta. Toks neapibrėžtumas dar labiau kaitina emocijas, didina įtampą. LŠMPS deda visas pastangas, kad švietimo įstaigų darbuotojai neprarastų prioriteto skiepytis jiems aktualiu laiku.


Po skiepo jaučiasi puikiai
Praėjusį pirmadienį „AstraZenecos“ vakcina turėję pradėti skiepytis Telšių „Atžalyno“ progimnazijos pedagogai vieningai jos atsisakė.
Progimnazijos direktorius Kęstutis Saplinskas paaiškino, jog pedagogai ne skiepytis atsisakė, o būtent „AstraZenecos“ vakcinos. Jie pageidauja būti paskiepyti, jų manymu, patikimesne „Pfizer“ vakcina.
„Mūsų bendruomenėje visi nori skiepytis, tik du žmonės dėl tam tikrų svarbių priežasčių vakcinacijos atsisako. Mokytojai sudvejojo būtent dėl „AstraZenecos“ vakcinos. Mat interneto erdvėje darosi sunku atsirinkti, kuri informacija teisinga, o kuri ne. Situacija šiandien labai neapibrėžta – pasigendama aiškios informacijos. Kadangi sugrįžus į mokyklas mokytojų kontaktų skaičius bus labai didelis, tad jie norėtų būti paskiepyti kaip ir gydytojai „Pfizer“ vakcina“, – sakė direktorius.
K. Saplinskas tikino, jog jis jau paskiepytas „AstraZenecos“ vakcina ir jaučiasi puikiai.
Kitą dieną jautėsi blogai
Vasario 15-ąją buvo vakcinuota 17 Telšių lopšelio-darželio „Mastis“ darbuotojų. Dešimt iš jų paskiepyti „AstraZenecos“ vakcina, likusieji – „Pfizer“.

Pasak Telšių lopšelio-darželio direktorės Danutės Popovič, jų įstaigoje jau pasiskiepijo 62 proc. darbuotojų, likusieji skiepo atsisakė.
Iš dešimties „AstraZenecos“ vakcina paskiepytų darbuotojų septyni kitą dieną jautėsi prastai, trys – šalutinio poveikio nepajuto. Kadangi po skiepijimo kita diena buvo ne darbo, tad visi darbuotojai buvo namuose. Vasario 17 dieną iš minėtų dešimties darbuotojų du atvykti į darbą negalėjo, nes vis tebesijautė blogai. Jiems buvo pakeistas darbo grafikas. O tie, kurie buvo paskiepyti „Pfizer“ vakcina, blogai nesijautė.
Pasak direktorės, po „AstraZenecos“ skiepo darbuotojams temperatūra tai pakildavo, tai sumažėdavo, bet nekilo aukščiau 39 laipsnių. Savijauta buvo prasta: laužė kaulus, krėtė šaltkrėtis, skaudėjo sąnarius, bet ne visiems vienodai.
Direktorė, kuri buvo paskiepyta „Pfizer“ vakcina, teigė po skiepijimo jokio šalutinio poveikio nepajutusi: „Pasirinkti, kokia vakcina nori skiepytis, mūsų įstaigos darbuotojai negalėjo. Tiesiog vieną dalį pedagogų pakvietė vieną dieną, kitą – kitą.“
D. Popovič svarstė, kad jei įstaigos darbuotojai būtų skiepijami šiuo metu, kai tiek daug informacijos apie „AstraZenecos“ šalutinį poveikį, gal ir būtų sudvejoję.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. SKIEPUKAS parašė:

    AŠ MANAU KAD VISIEM GERAI PAVYKO BET SVARBU KAD NEBUTU JOKIOS BAIMĖS

  2. Romas parašė:

    Paskiepytas ,,AstaZenecos“vakcina ir jokio pašalinio poveikio nėra.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Yra du va­rian­tai kaip tvar­ky­ti Tel­šių Res­pub­li­kos gat­vę se­na­mies­čio zo­no­je: klo­ti as­fal­tą (truks trum­piau) ar grįs­ti ak­me­ni­mis (truks il­giau). Ko­kį va­rian­tą ren­ka­tės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt