
Mums pakvietus pabendrauti po Skorpiono ženklu gimusius žmones, telšiškė Reda Sabaliauskienė nedvejodama atsakė – esu tikra Skorpionė. Moters teigimu, Skorpionai yra itin aistringi ir temperamentingi žmonės, o ši aistra matoma ir darbuose, asmeniniame gyvenime bei draugiškuose santykiuose. Turbūt todėl pašnekovei svarbi savanorystė, bendravimas, užimtumas.
Monika GIRDVAINĖ

Apie Skorpionus
Spalio 30-ąją 56-ąjį gimtadienį atšventusi Reda sakė esanti tikra Skorpionė, gimusi pačiu niūriausiu metų laiku: Vėlinės, dargana, liūdesys. „O dėl horoskopų: jei geros prognozės – tai tikiu, jei blogai rašo – sakau, kad nesąmonė. Neskaityčiau specialiai horoskopo prieš kokį svarbų įvykį, bet jei horoskopas man pasipainiotų netyčia ir ten būtų įspėjimas nedaryti kažko, gal ir suabejočiau. Bet manau, kad reikėtų labiau pasitikėti savo sprendimais ir ieškoti tikrųjų veiksnių, nulemiančių įvykių seką, o ne tikėti kažkokia neva žvaigždžių mistika“, – apie horoskopus kalbėjo moteris.
Paklausta, kokie žmonės yra Skorpionai, R. Sabaliauskienė teigė, kad jie itin aistringi ir temperamentingi. Ši aistra matoma ir darbuose, asmeniniame gyvenime ir draugiškuose santykiuose. Moteris pastebi, jog Skorpionai tiesiog dievina tiesą, nemėgsta veidmainiavimo, o nurimsta tik atradę teisingą kelią.
„Skorpionai turi vieną gerą savybę, kuri aplinkinius traukia prie jų, tai – paslaptingumas. Jei nori pagalbos, kreipkis tik į šio ženklo atstovus, jie visada bus pasiruošę padėti. Skorpionai yra puikūs klausytojai. Jie ne tik išklauso, bet ir turi naudingų patarimų, yra pasikaustę psichologiškai, visada reaguoja užtikrintai. Jie žino, kada reikia kalbėti ir kada geriausias laikas patylėti, turi labai gerą nuojautą ir gero humoro jausmą. Pati tikrai jaučiuosi turinti daug skorpioniškų savybių. Esu tikra šio ženklo atstovė ir esu gana rami, nekerštinga, tik ilgai atsimenu, jei kas ką padaro“, – dėstė telšiškė.
Su Skorpionais, kaip ir su kitais Zodiako ženklo atstovais, Reda visada sutarianti labai gerai. Bendraujant jai svarbiausia žmogiškumas, o ne Zodiako ženklas.
Darbas su senjorais teikia prasmę
R. Sabaliauskienės darbinė veikla Telšiuose prasidėjo nuo Telšių rajono senelių globos namų. Turėdama teatrinio kolektyvo vadovo specialybę pirmiausia ji pradėjo čia dirbti meno vadove, vėliau dirbo socialinio darbo organizatore. Likimas taip susiklostė, kad teko išvykti į užsienį ir ten praleisti septynerius metus. Tačiau pareiginga darbuotoja grįžusi vėl šiltai buvo sutikta ir priimta dirbti užimtumo specialiste, kuo tebedirba iki šiol. Moteris ruošia ten gyvenantiems senjorams užimtumo programas, organizuoja jų užimtumą, kultūros, sporto ir proginius renginius, darbinę veiklą.
„Viskas, kas žmogui linksma ir smagu, yra su manimi. Per tuos daugelį metų bendraudama su likimo negandomis kovojančiais žmonėmis sėmiausi iš jų stiprybės ir noro gyventi su šypsena. Sutikau šimtus žmonių: mačiau stiprias motinų širdis, ašaras senolių akyse ir šypsenas vaikų veiduose. Patikėkite, tai verčia susimąstyti ir į gyvenimą žvelgti kitu kampu. Ką man kaip žmogui teikia bendravimas su senyvo amžiaus žmonėmis? Jau pats bendravimas – geriausias vaistas nuo senatvės. Tie žmonės yra patys tikriausi gyvenimo psichologai. Bendraudamas sveiksti, mokaisi ir džiaugiesi, kad gali pasiimti tiek daug išminties“, – savo darbu džiaugėsi moteris.
Savanorystė – gyvenimo džiaugsmas
Be darbo senelių namuose, ponios Redos gyvenime svarbią vietą užima savanorystė, šokis ir dainavimas.
Moteris sakė, kad savanorystė lydėjo nuo pat vaikystės. Ji, dar būdama vaikas, su seserimi ir broliu eidavo padėti kitiems ravėti, griebti šieno ir daryti panašių darbų, ką gali vaikas. O tikrąja savanore tapo pradėjusi dirbti Telšių rajono senelių globos namuose.
„Turint laisvo laiko sėdėti namie prieš televizorių – tikrai ne man. Savanoriška veikla sugrąžina žmonėms gyvenimo džiaugsmą. Svarbiausia mokėti džiaugtis labai paprastais dėkingumo svertais – dėkingas žvilgsnis, besišypsančios pavargusio žmogaus akys, skuostu nuriedėjusia dėkingumo ašara. Tikrai pritariu pasakymui: „Duodančios rankos niekada nebūna tuščios“. Sugebėjimas dalytis duona, vandeniu, dėmesiu, sugebėjimas parodyti, kad žmogus, kuriam reikia pagalbos, yra svarbus man – gyvos pamokos, kurios pripildo mano gyvenimą“, – teigė R. Sabaliauskienė.
Optimizmu trykštanti ir gyvenimo džiaugsmą kasdieninėse smulkmenose matanti moteris tikina, kad būtent maži dalykai ir sukuria laimę.
„Išmok būti dėkingas dabarčiai ir visai kitaip į ją pradėsi žiūrėti, pajusi daug daugiau meilės savo gyvenimui. Patirti džiaugsmą visose gyvenimo situacijose, išmokti sklandžiai bendrauti, veikti nebijant nieko ir gyventi kiekvieną dieną su pasitikėjimu bei laime. Neužsidaryti, tęsti darbus, paklausti artimųjų, kuo galiu būti naudingas, skirti savo laiko vienišiems senjorams, vaikams, mamai ar pasikviesti kaimyną į svečius be jokios priežasties. Čia yra tikra mano laimė. Džiaugsmą teikia tai, kad gyvenime išmokau džiaugtis tuo, ką darau, ir tuo, ką turiu. O svarbiausia – mylėti save“, – apie laimę, esančią šalia, kalbėjo straipsnio herojė.
Jos teigimu, kai mokame džiaugtis mažais dalykais, sutariame su savimi, skleidžiame vidinę harmoniją ir kitiems. Šalia mokančiųjų džiaugtis ir aplinkiniams gyvenimas atrodo gražesnis.