Paskelbtos Telšių apskrities policijos veiklos audito išvados

Parašė:  2020-07-17

Šią savaitę Lietuvos policija pranešė apie baigtą Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) veiklos auditą. Nors auditoriai sisteminių trūkumų ir nenustatė, pastebėta, kad Telšių apskrities pareigūnai nepakankamai rūpinasi nelegalių ginklų kontrole, o komisariate vyraujantis darbinis mikroklimatas – prastas.
Monika GIRDVAINĖ
Telšių apskrities VPK veiklos auditas pradėtas po tragedijos gegužės pabaigoje, kai Mažeikių rajone nelegaliai laikytu kariniu karabinu buvo nušautas Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnas Saulius Žymantas.
Kaip praneša Lietuvos policija, audito metu išsamiai patikrinta komisariato veikla, dokumentacija, prevencinis darbas, vykdomi ikiteisminiai tyrimai ir pareiškimų nagrinėjimas, pareigūnų mokymai ir kita aktuali informacija.
„Auditoriai konstatavo, kad bendras veiklos vertinimas yra geras, sisteminių trūkumų nenustatyta, tačiau identifikuotos tam tikros problemos, būtina stiprinti kontrolės funkciją. Auditoriai atkreipė dėmesį į sudėtingus vadovų ir pavaldinių santykius, dėl ko komisariate vyrauja prastas darbinis mikroklimatas.
Trūkumų nustatyta ir tikrinant kriminalinės žvalgybos veiklą, o konkrečiai – gautą informaciją apie disponavimą nelegaliais šaunamaisiais ginklais, brakonieriavimą. Nustatyta, kad gauta žvalgybinė informacija buvo tikrinama paviršutiniškai, o vadovai neskyrė pakankamai dėmesio šios veikos kontrolei, kas lėmė, kad asmenys turėjo galimybę disponuoti nelegaliais ginklais. Tai iš dalies galėjo lemti ir nelaimingą įvykį, kai buvo nušautas Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnas“, – skelbiama informaciniame policijos pranešime.


Po audito išvadų parengtas išsamus trūkumų šalinimo planas, kurio įgyvendinimas bus derinamas su auditoriais. Audito išvados Telšių aps. VPK kolektyvui pristatytos praėjusį penktadienį. Audito rekomendacijos bus pateiktos ir kitoms šalies policijos įstaigoms, siekiant pašalinti analogiškus galimus trūkumus kituose policijos komisariatuose.
Šiuo metu sergantis, nedarbingumo pažymėjimą turintis Telšių aps. VPK viršininkas Remigijus Rudminas audito išvadas vertina palankiai.
Anot jo, įvykus skaudžiai nelaimei buvo skelbiama, kad neva Telšių aps. VPK yra daugybė įvairių problemų, tačiau atlikto audito rezultatai rodo ką kita.
„Galima sakyti, kad išvados yra labai geros. Kiek mane informavo Policijos departamento vadovybė, šiurkščių pažeidimų nenustatyta. Džiaugiuosi puikiu kolektyvu, kuris padarė darbą taip, kad net auditas neturėjo galimybės rasti kažko ypač blogo. Rasta ir gerosios praktikos pavyzdžių, kuriuos galima pritaikyti visai Lietuvai, kas audito metu nėra dažnas atvejis“, – „Telšių ŽINIOMS“ kalbėjo R. Rudminas.
Jis pridūrė, kad, tiriant kiekvieną nusikalstamą veiką ar teisės pažeidimą, kiti gali sakyti, kad policija netobulai atliko darbą. Bet retas įvertina, kokia rizika yra valdyti visus tuos procesus.
Paklaustas dėl galimai prasto darbinio mikroklimato, vadovas pasakė tik tiek, kad po tokių psichologiškai sukrečiančių įvykių, kai išgyvenama kolegos žūtis, turbūt kiekviename kolektyve atmosfera nebūtų pati geriausia.
Šiuo metu laikinai Telšių AVPK viršininko pareigas eina Raimondas Vaitkevičius.

Policijos departamento Imuniteto valdyboje toliau atliekamas tarnybinis patikrinimas dėl tragiško įvykio Mažeikių rajone.
Primename, kad gegužės 29-ąją 40-metį kinologą S. Žymantą mirtinai sužeidė smurtu artimoje aplinkoje tuo metu įtartas Stasys Brasas. Nušovęs pareigūną 52 metų S. Brasas padegė savo namą ir pats sudegė liepsnose. Vėliau degėsiuose rastas ir šaulio kūnas, ir nelegaliai laikytas ginklas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt