Lauko Soda: čia mūsų namai, čia viskas gerai

Parašė:  2020-08-28

Rugpjūčio 22 dieną Lauko Sodoje surengta tradicinė kraštiečių šventė „Čia mūsų namai, čia viskas gerai“. Kartu iškilmingai atšvęstas bendruomenės 15 metų sėkmingos veiklos jubiliejus, kraštiečiai pakviesti dalyvauti Šv. Joakimo atlaiduose.
Aurelija SERVIENĖ
Tradicinis renginys prasidėjo bendra malda Šv. Joakimo bažnyčioje. Šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius kartu su kunigais Haroldu Šneideraičiu ir Vaidu Buivydu.
Vėliau visi rinkosi prie bendruomenės namų, kur buvo surengtas šventinis koncertas, skambėjo sveikinimai, svečiai pasirašė Lauko Sodos garbės knygoje. Skambant šio krašto himnui, tradiciškai suliepsnojo kraštiečių ugnis.
Žodį tarė Telšių vyskupas A. Jurevičius: „Džiaugiuosi būdamas kartu su jums, būdamas vienu iš jūsų. Būti Telšių vyskupijos, o kartu ir Žemaitijos, ganytoju yra didžiulė pareiga ir atsakomybė. Popiežius Pranciškus sako, kur turi būti ganytojas: kartais turi būti priekyje, kai eina ir veda kitus. Kartais turi būti per vidurį, kad pasiklausytų, ką tos avys kalba, bet kartais jis turi būti ir gale, tegul avys daro, ką nori, rodo iniciatyvą, o ganytojas stebi ir džiaugiasi. Taigi šiandien noriu būti tarp jūsų, noriu išgyventi bendrystę ir noriu tapti vienu iš jūsų.“
Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas gyrė bendruomenę už jos nuveiktus darbus ir organizuojamas šventes. Padėkos raštais už pagalbą ir prasmingus darbus dėl Lauko Sodos miestelio grožio apdovanojo Liną Bumblauską, Darių Činskį, o Žemaitijos vėliavą įteikė „miestelio ežero direktoriui“ Antanui Varkaliui. Bendruomenės pirmininkui dovanų atvežė medinius irklus kaip simbolį, kad bendruomenė ir toliau sėkmingai irtųsi į priekį.


Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Almantas Lukavičius už Lauko Sodos miestelio puoselėjimą padėkos raštus įteikė Mindaugui Pašilskiui, Virginijui Einikiui, A. Varkaliui.
Susirinkusiuosius sveikino Lauko Sodos bendruomenės pirmininkas Justas Dapkus. Ypač dėkojo bendruomenės įkūrėjams – pirmajai tarybai, kurių dėka šiandien bendruomenė gali švęsti 15 metų jubiliejų. Jei ne šie žmonės, dabar miestelis neturėtų tokios tvirtos bendruomenės. Pirmasis pirmininkas – Jonas Berenis, nariai – Regina Mikalauskienė, Onutė Kontvainienė, Irena Einikienė, Erika Šilinskienė-Banienė, Virginija Augutienė, Aniceta Želvienė, Gražina Berenienė, Zosė Vilkienė, Angelė Bumblauskienė, Jurgis Jonkus.
Netrukus į sceną buvo atneštas jubiliejinis šventinis tortas ir iššautos trys trankios salvės: už Lietuvą, už Žemaitiją, už Lauko Sodą.
Gražiausių palinkėjimų išsakė kraštiečių šventės svečiai: Seimo nariai Rimantė Šalaševičiūtė ir Valentinas Bukauskas, Savivaldybės tarybos nariai Vilma Rumšienė ir Tomas Katkus, Europos parlamentaro Bronio Ropės padėjėja Daiva Puplauskienė, Eigirdžių bendruomenės pirmininkė Aušra Macienė kartu su Adele Srėbaliene.
Dainomis bendruomenę sveikino Ryškėnų kultūros centro kolektyvas ir Viešvėnų kultūros centro vokalinis kvartetas „Gama“. Koncertavo estrados dainininkas Edmundas Kučinskas. Vakaronėje šokti kvietė ansamblis „Už kūtės“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt