Aktuali informacija apie koronavirusą ir vakcinaciją Telšių rajone

Parašė:  2021-02-23

Vakcinos – tai vienas didžiausių žmonijos sveikatos laimėjimų. Europos Sąjunga siekia užtikrinti, kad visuomenei būtų prieinamos tik aukštus Europos Sąjungos saugumo ir veiksmingumo standartus atitinkančios COVID-19 vakcinos. Europos Komisija, Europos vaistų agentūrai atlikus vertinimą, suteikė leidimą bendrovių „BioNTech-Pfizer“, „Moderna“ ir „AstraZeneca“ sukurtoms vakcinoms. Kaip ir visi vaistai, po sukūrimo vakcinų kokybė, saugumas ir efektyvumas yra tiriami laboratorijose, vėliau atliekami kelių etapų klinikiniai tyrimai. Vakcina nuo COVID-19 ligos sukurta per trumpą laiką, tačiau norime patikinti, kad, nepaisant skubos, vakcinos, prieš siūlant jas visuomenei, turi būti kruopščiai įvertinamos Europos vaistų agentūros. Tam, kad būtų užtikrintas jų veiksmingumas, saugumas ir aukšta kokybė. Tik sėkmingai perėjus visus vakcinų kūrimo etapus, vakcinos gali būti pradedamos naudoti.
Siekiant kuo greičiau suvaldyti visą pasaulį sukausčiusią koronaviruso sukeltą pandemiją, labai svarbu skiepytis. Norint įgyti kolektyvinį imunitetą, kuris suformuojamas vakcinavimu arba persergant, reikia žmonių sąmoningumo, suprantant skiepijimosi naudą. Svarbu, kad kuo didesnė dalis gyventojų visoje Lietuvoje pasiskiepytų vakcina nuo COVID-19. Pabrėžiame, kad skiepijimasis yra kiekvieno žmogaus asmeninis pasirinkimas ir prievartos būti negali. Prašome nepasikliauti skleidžiama neteisinga informacija, o remtis mokslo tyrimais.
Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Tomas Katkus teigia: „Plinta labai daug melagingos informacijos apie koronavirusą ir skirtingų gamintojų vakcinas. Suprantame jūsų nuogąstavimus ir kylančias baimes. Dezinformacijos skleidimas ir teorijos, nepagrįstos mokslu, pasisakančios prieš vakcinas – socialiniuose tinkluose ir kitose platformose, pasitikėjimo neprideda, o, atvirkščiai, kursto baimę ir lemia žmonių nenorą skiepytis.
Mūsų visų bendras tikslas, kad vakcinavimo procesas vyktų sklandžiai, o vakcina pirmiausia pasiektų tuos asmenis, kuriems ji priklauso prioritetine tvarka. Esame tinkamai pasiruošę vakcinavimo procesui. Visą situaciją koordinuoja Ekstremalių situacijų komisija, o už vakcinavimo organizavimą atsakinga Telšių rajono savivaldybės gydytoja ir VšĮ Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centras. Vakcinavimo organizavimas ir pats procesas atliekamas puikiai, tad norisi šiuo sudėtingu laikotarpiu padėkoti šios įstaigos direktorei Laimai Jurytei-Zakarauskienei, kuri stengiasi, kad darbas vyktų sklandžiai ir laikantis visų reikalavimų.
Visi esame pavargę nuo šios situacijos, tačiau pasitikiu mokslu ir tikiu, kad vakcinos padės suvaldyti koronavirusą ir pagaliau galėsime sugrįžti į mums įprastą gyvenimą. Turime nepamiršti, kad ir toliau privalome laikytis saugumo priemonių: dėvėti kaukes, plauti rankas, laikytis atstumo ir suprasti, kad šis virusas bus įveiktas tik mūsų visų sąmoningumu ir bendromis pastangomis.“
Asmenų, pasiskiepijusių vakcina nuo COVID-19, atsiliepimai


„Po vakcinacijos jaučiausi gerai, neturėjau jokių šalutinių požymių. Vienintelis nemalonumas – tai dūrio vietoje jaučiamas nedidelis skausmas, bet vertinu tai kaip normalų reiškinį. Šiuo metu buvau paskiepytas pirmąja „AstraZenecos“ vakcinos doze“, – apie pojūčius po skiepijimosi kalba Telšių Naujamiesčio mokyklos direktorius Kęstutis Saplinskas.
„Po pirmojo skiepo parą laiko jaučiau minimalų skausmą dūrio vietoje, po antrojo skiepo apie parą laiko jaučiausi mieguistas, daugiau jokių šalutinių pojūčių ar komplikacijų nepatyriau. Buvau skiepytas „Pfizer“ vakcina“, – pojūčius po abiejų gautų vakcinų apibūdina Telšių departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjas Dalius Abromavičius.
„Labai laukiau skiepo ir džiaugiausi likusi sveika iki jo gavimo. Po pirmos dozės nieko nejutau, po antros pasireiškė minimalūs peršalimo simptomai, kurie tęsėsi 1–2 dienas, bet tai yra natūrali organizmo imuninė reakcija, kaip ir po bet kurio kito skiepo. Pasiskiepijus šalutinė reakcija pasireikšti gali 2–3 dienas, o susirgęs COVID-19 infekcija žmogus iš įprasto gyvenimo ritmo iškrenta 1–2 mėnesius ir galimai su pasekmėmis“, – apie vakcinaciją ir pojūčius po jos kalba VšĮ Telšių Regioninės ligoninės direktorės pavaduotoja, Telšių rajono savivaldybės tarybos narė, Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Simona Simaitytė.
Norime užtikrinti, kad naujausią informaciją gautumėte tik iš patikimų šaltinių, todėl pateikiame šiuo metu turimą informaciją apie vakcinavimo procesą Telšių rajone:
Remiantis 2021 m. vasario 19 d. duomenimis, Telšių rajone paskiepytas 1 351 asmuo. Šie asmenys – tai medicinos, vaistinių, slaugos, globos ir socialinių įstaigų darbuotojai bei minėtose įstaigose gyvenantys žmonės. Abiem vakcinos dozėmis jau paskiepyti 947 asmenys, pirmąja – 404 asmenys.
Pradedamas organizuoti vakcinavimo procesas daugumoje asmens sveikatos priežiūros įstaigų. Asmeniui, priklausančiam tuo metu nurodytai prioritetinei grupei, bus sudaroma galimybė pasiskiepyti ten, kur dirba jo šeimos gydytojas.
Bendrai gautas Telšių rajonui vakcinų kiekis paskirstomas gydymo įstaigoms pagal užsiregistravusių asmenų skaičių procentiškai. Šiuo metu Telšių rajone turimos dvi vakcinos: „Pfizer“ ir „AstraZeneca“. Vakcinos gamintojus ir kiekius savivaldybėms paskirsto Sveikatos apsaugos ministerija. Savivaldybės galimybės pasirinkti vakcinos gamintoją neturi, kokia vakcina yra gaunama, su tokia yra vykdomas vakcinavimo procesas.

Nuo 2021 m. vasario 22 d. numatyta pradėti skiepyti didesnėmis apimtimis vyresnio amžiaus asmenis. Su kiekvienu vyresnio amžiaus asmeniu dėl skiepijimosi bus susisiekta asmeniškai, kai tik bus gauta vakcina šiai prioritetinei grupei. Norime priminti, kad teikiama pavėžėjimo paslauga pagyvenusio amžiaus asmenims – socialinis taksi, už simbolinį 1 Eur mokestį. Socialinis taksi priklauso nevyriausybinėms organizacijoms, veiklą vykdo pagal galiojančias viešajam transportui saugos taisykles: apsaugos priemonių dėvėjimas, reguliariai atliekamas transporto valymas bei dezinfekcija. Sulaukę tikslios informacijos apie skiepijimosi vietą ir laiką, senjorai dėl pavėžėjimo gali kreiptis telefonu 8 606 63070.
2021 m. vasario 8 d. pradėtas švietimo įstaigų darbuotojų vakcinavimo procesas pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nurodytus prioritetus.
Tolesnėje perspektyvoje vakcinacijai numatyti asmenys, vykdantys gyvybiškai svarbias valstybės ir visuomenės funkcijas, kontaktuojantys su kitais asmenimis, išskyrus atliekančius funkcijas bendrosiose veiklos srityse (veiklos planavimas, finansų valdymas, informacinių technologijų valdymas, personalo valdymas, viešieji pirkimai, teisė, dokumentų valdymas, turto valdymas, viešieji ryšiai, tarptautiniai ryšiai, vidaus auditas, korupcijos prevencija).
Kviečiame užpildyti anketą dėl vakcinacijos poreikio
Kreipiamės į valstybinių ir privačių įmonių atstovus su prašymu užpildyti anketą dėl vakcinacijos poreikio. Anketa reikalinga siekiant užtikrinti teisingą skiepų dozių poreikio vertinimą. Apklausos formą galite rasti Telšių rajono savivaldybės interneto tinklalapyje ir socialiniame tinkle „Facebook“: Telšių rajono savivaldybė.
Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis telefonu 8 628 54850.
Telšių mobilusis COVID-19 tyrimų punktas
Pagal laipsniško taikomų karantino režimo ribojimų keitimo planą ir leidus tam tikrą veiklą nuo vasario 15 d. Telšių rajono savivaldybė ragina darbuotojus pasinaudoti galimybe atlikti nemokamą COVID-19 testą prieš grįžtant prie paslaugų teikimo.
Registruotis dėl tyrimo gali: prekybos, grožio ir sporto paslaugų specialistai, taip pat įmonių darbuotojai, tiesiogiai dirbantys su klientais.
Profilaktinį testą atlikti galite Telšių mobiliajame punkte. Registracija trumpuoju numeriu 1808.

Telšių mobiliojo punkto adresas: Kalno g. 21, Telšiai.
Informacija apie koronavirusą rajone
Sveikatos priežiūros įstaigos
Vasario 19 d. fiksuotais epidemiologiniais duomenimis, VšĮ Regioninėje Telšių ligoninėje COVID-19 ir Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose gydomi 22 koronavirusine infekcija sergantys pacientai. VšĮ Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centre pasveiko visi sirgę įstaigos darbuotojai, naujų susirgimų nenustatyta. VšĮ Varnių pirminės sveikatos priežiūros centro Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje COVID-19 liga serga 3 darbuotojai ir 1 pacientas.
Socialinės įstaigos
Vasario 19 d. fiksuotais epidemiologiniais duomenimis, Dūseikių socialinės globos namuose COVID-19 infekcija serga 1 darbuotojas, sergančių pacientų nenustatyta. Telšių socialinių paslaugų centre šiuo metu serga 2 darbuotojai ir 2 gyventojai. Telšių rajono senelių globos namuose naujų susirgimų nenustatyta.
Švietimo ir ugdymo įstaigos
Vasario 19 d. fiksuotais epidemiologiniais duomenimis, Telšių rajono švietimo ir ugdymo įstaigose naujų susirgimo atvejų nenustatyta.
SVARBIAUSI KONTAKTAI:
Telšių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro vadovės tel. +370 611 07033.

Telšių rajono savivaldybės socialinės pagalbos koordinatoriaus tel. +370 686 62931.
Telšių rajono savivaldybės gydytojos tel. +370 665 44670.
Telšių mobiliojo punkto koordinatoriaus tel. +370 611 22138.
Nacionalinės visuomenės sveikatos centro (konsultacijos saviizoliacijos klausimais, turėjus kontaktą su užsikrėtusiuoju) tel. +370 52 649676.

Sveikatos linkėdama – Telšių rajono savivaldybė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar džiugina žiema?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt