Šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros paslaugos Telšiuose nebrangs

Parašė:  2021-03-23

Atėjus šaltajam sezonui, šildymo sistema privalo veikti be priekaištų. Tuo pasirūpinti turi namo šilumos ūkį prižiūrintys specialistai, kurių darbas trunka visus metus ir nesibaigia su šildymo sezono pabaiga. Tuo metu, kai gyventojai mėgaujasi vasara, mūsų įmonės specialistai, atsakingi už šilumos ūkį, atlieka hidraulinius vamzdynų bandymus, remontuoja, keičia susidėvėjusius sistemos elementus ir plauna viso daugiabučio namo šildymo sistemą. Be to, įprastai daugiabučio šilumos ūkio prižiūrėtojas rūpinasi ir karšto vandens sistema, kurios sklandus veikimas gyventojams svarbus visus metus.
Savivaldybės įmonė Telšių butų ūkis pradėjo ruoštis kitam šildymo sezonui
Artėjant 2020–2021 metų šildymo sezono pabaigai, Savivaldybės įmonės Telšių butų ūkio šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros specialistai jau pradėjo ruoštis 2021–2022 metų šildymo sezonui. Šildymo sistemos, kaip ir bet kuri inžinerinė sistema, reikalauja periodinio valymo. Laikui bėgant, ją eksploatuojant kaupiasi kalkės bei kiti organiniai ir neorganiniai junginiai, kurie nusėda ant vidinių vamzdynų sistemos ir šilumokaičių paviršių. Šios nuosėdos sumažina vamzdžių skerspjūvį, šilumos perdavimo efektyvumą ir tai padidina šiluminės energijos vartojimą gyventojams.
Šiuo metu pagal sudarytą grafiką šilumos punktuose karštam vandeniui ruošti esantys šilumokaičiai po vieną yra išmontuojami ir atliekamas jų profilaktinis plovimas naudojant specialias chemines priemones. Ši procedūra užtikrina tinkamą karšto vandens ruošimą daugiabučiame name ir mažesnį šiluminės energijos vartojimą. Šiuo metu šilumokaičiai yra plaunami kas 4 metus, tačiau Vyriausybė ruošia tvarką, kad šilumokaičiai būtų plaunami kas 2 metus. Baigę plauti šilumokaičius ir pasibaigus šildymo sezonui iš karto pradėsime plauti ir visą daugiabučių namų šildymo sistemą, kuri taip pat plaunama kas 4 metus. Atlikę visus periodinius priežiūros darbus, pašalinsime pastebėtus šildymo sistemų pažeidimus, pakeisime susidėvėjusią įrangą, atliksime hidraulinius bandymus. Suderinę su daugiabučių namų atstovais, UAB „Telšių šiluma“ atstovais ir patvirtinę kiekvieno šilumos punkto temperatūrinį grafiką rugsėjo mėnesį pasirašysime šildymo ir karšto vandens sistemų parengties 2021–2022 metų šildymo sezonui aktą ir būsime pasirengę laukti vėstančių orų.
Šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros kainų nedidinsime
Pastaruoju metu sklando gandai, kad pasikeitus Savivaldybės įmonės Telšių butų ūkio vadovui sistemingai yra siekiama padidinti teikiamų paslaugų kainas ir tarifus, tačiau tai netiesa. Šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros tarifą nustato Telšių rajono savivaldybės taryba, o ne mūsų įmonė ir įtakos šioje srityje neturime jokios, nes Savivaldybė vadovaujasi Šilumos ūkio įstatymu ir kas 5 metus turėdavo šį tarifą perskaičiuoti. Šiuo metu aiškiai ir be jokių užuolankų sakome, kad jeigu maksimalūs tarifai ir būtų padidinti Telšių rajono savivaldybės tarybos, tai Savivaldybės įmonė Telšių butų ūkis artimiausius 4 metus šių tarifų tikrai nesiruošia didinti. Taip pat verta pažymėti, kad Taryba nustato tik maksimalius tarifus, kurių negalima viršyti, o taikyti mažesnių tarifų niekas nedraudžia, todėl mūsų įmonė ir toliau taikys tuos pačius tarifus, kurie Telšių rajono savivaldybės tarybos buvo patvirtinti 2014 metais, kai keitėsi nacionalinė valiuta iš litų į eurus, ir buvo tik konvertuoti, o iš tikro šie tarifai buvo patvirtinti dar 2004 metais ir nuo to laiko jie nesikeitė.
Telšių butų ūkis – didžiausias šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojas Telšių mieste
Šilumos ūkio priežiūra yra sritis, kurioje mūsų įmonė specializuojasi jau daugelį metų. Per ilgą laiką suformuota solidžią darbo patirtį turinti specialistų komanda rūpinasi, kad Jūsų daugiabučio gyventojams būtų užtikrintas sklandus šilumos ir karšto vandens tiekimas. Mūsų įmonė šildymo sistemas Telšių mieste prižiūri 163-ims daugiabučiams namams, 55-iems visuomeninės / komercinės paskirties objektams, prijungtiems prie centrinio šildymo sistemos, o 16 daugiabučių namų šildymo sistemas Telšių mieste prižiūri kitos įmonės. Šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtoju gali būti tik atestuota įmonė, tačiau ji nebūtinai turi būti iš Telšių. Priežiūrą gali atlikti ir bet kuri kita Lietuvoje esanti atestuota įmonė, tad beveik visų Telšiuose esančių daugiabučių namų gyventojų pasitikėjimas mūsų įmone ir išreikštas noras pasirinkti mūsų įmonę savo daugiabučio namo šildymo sistemų prižiūrėtoju mums yra didelė paskata nuolatos tobulėti ir gerinti paslaugų kokybę.


Visais su šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros susijusiais klausimais galite drąsiai konsultuotis su savo daugiabučio namo asmeniniu prižiūrėtoju, kurio kontaktai yra nurodyti ant įėjimo į šilumos punktą laukinių namo durų. Taip pat dėl energetinio ūkio klausimų galite kreiptis į vyriausiąjį specialistą Mantą Karečką tel. 8 605 77100 arba vyresnįjį specialistą šilumos punktų priežiūrai Eugenijų Sniegį tel. 8 699 55652.
Pastebėję avariją ar sutrikimą 24 valandas per parą galite kreiptis į budinčią tarnybą tel. (8 444) 60320.


 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Valdininkas parašė:

  Reikėtų dar pridurti, kad visuomeninius pastatus, darželius ir mokyklas gavote prižiūrėti be konkurso.Vietoj to, kad savivaldybė paskelbtų normalų konkursą ir gautų geriausią kainą, proteguoja nuostolingai dirbančią įmonę ir visaip ją remia. Gerai dirbantiems reklamos nereikia, o jūs kažkaip vis save į aukštumas keliate, atrodote keistai.

 2. Telšiškis parašė:

  „valdininkas“greičiausia išvytas iš to paties butų ūkio už blogus darbus,arba šiaip vis nepatenkintas,kad butū ūkis vis geriau tvarkosi ir atgauna gyventojų pasitikėjimą.

 3. Vacus parašė:

  Kokie specialistai. Apie santechnika ne bum, bum.

 4. Telšiškiui parašė:

  nebenusišnekėk. Eik geriau į Facebook ir uždėk like po straipsniu, nes keistai atrodo, kai straipsnį nusipirkę patys sau like dedasi.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar skiepysitės nuo COVID-19 ir kokią vakciną rinktumėtės, jeigu būtų galimybė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt