Siekiama operatyviau sertifikuoti veterinarinės priežiūros siuntas

Parašė:  2010-10-21

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), įgyvendindama e. valdžios priemones ir siekdama sumažinti biurokratines kliūtis, suteiks teisę verslo subjektams tiesiogiai naudotis bendra Europos Sąjungoje TRACES (Prekybos kontrolės ir ekspertizių) informacine sistema.
Veterinarinės kontrolės tarnybos visoje Europos Sąjungoje gyvūnų ir gyvūninių produktų siuntas, skirtas prekiauti ES ir eksportuoti, sertifikuoja elektroniniu būdu, naudodamosi ES TRACES sistema, užtikrinančia veterinarinę kontrolę ir atsekamumą visoje ES teritorijoje.
Su TRACES sistemos pagalba išduodami elektroniniai gyvūnų sveikatos sertifikatai gyvūnų ir gyvūninių produktų siuntoms, skirtoms tarptautinei prekybai, taip pat valdomi gyvūnų ir gyvūninių produktų prekybos duomenys, užtikrinamas atsekamumas. 2009 metais VMVT, naudodamasi TRACES, išdavė 2 459 elektroninius vidaus prekybos veterinarijos sertifikatus, per 2010 m. pirmąjį pusmetį – 1036.
Pirmiausia šis darbo modulis išbandomas Telšių apskrityje. Telšių apskrities VMVT viršininkas Zigmas Nevardauskas teigia: „Mintis labai paprasta – pasinaudoję informacinių technologijų galimybėmis, sutrumpiname „popierinį“ dokumentų kelią. Prie TRACES sistemos prisijungęs verslininkas, paruošęs gyvų gyvūnų ar gyvūninių produktų siuntą eksportuoti, užpildo pirmą sertifikato dalį, kurioje nurodo visus duomenis apie siuntą: pakrovimo vietą, gavėją, gyvulių identifikaciją, vežėją, transportą, maršrutą. Iš dalies užpildytas sertifikatas per sistemą iš karto patenka Telšių apskrities VMVT atsakingam inspektoriui, kuris, patikrinęs gautą informaciją, vyksta į eksporto vietą ir atlieka sertifikavimą.“
Pasak VMVT Informacinių sistemų ir informacijos skyriaus vedėjos Lauros Jazgevičienės, prisijungimas prie sistemos verslo subjektams nėra privalomas, jie gali perduoti duomenis veterinariniam sertifikavimui ir pagal iki šiol įprastą tvarką. Tačiau manome, kad verslo subjektų tiesioginis prisijungimas prie TRACES pasiteisins, nes verslininkams sumažės laiko sąnaudos, sumažės biurokratinių procedūrų, vizitų į teritorines VMVT, veterinarijos inspektoriai galės kur kas operatyviau patikrinti ir sertifikuoti siuntas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
SUPERFIESTA Telšiuose! (0)

Rugpjūčio 13 d., penktadienį, 19 val. SUPERFIESTA atvyksta į Telšius!  Jus linksminti atvyksta VICTORIA (Viktorija Rupeikytė) […]

- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt