Po laiminga žvaigžde gimęs A. Matulis

Parašė:  2020-07-24

Telšiuose gyvenantis Algimantas Matulis liepos 24 dieną švenčia savo 90-ąjį gimtadienį. Ilgametis nusipelnęs inžinierius 40 metų išdirbo Telšių rajono gamybiniame susivienijime. Nors nuo tų dienų praėjo nemažai laiko, tačiau buvę kolegos negali pamiršti kartu su juo praleistų metų. Giria valdytoją už jo darbštumą, sąžiningumą.
„A. Matulis buvo griežtas, reiklus, bet teisingas. O kad tokių žmonių šiandien būtų daugiau…“ – tvirtino kolegos Alfredas Balsys, Stanislovas Čekanauskas, Algis Jazdauskas, Bronelė Bikniuvienė, Elytė Juškienė ir kt., linkėdami jubiliatui ilgiausių metų.
Aurelija SERVIENĖ
A. Matulis – nusipelnęs inžinierius
Nors A. Matulio gimtinė – Kėdainių apskrityje, Dotnuvos rajone, tačiau Žemaitijoje vyras kuo puikiausiai pritapo, įsitvirtino, buvo gerbiamas kolegų, puikiai susitvarkė su duotomis užduotimis, pasiekė karjeros aukštumų. Jis buvo ne tik geras, atsakingas darbuotojas, bet ir puikus, supratingas, sąžiningas žmogus.
Pradžioje Algimantas dirbo Varniuose, o kai Varnių rajoną likvidavo, gavo pasiūlymą rinktis iš keturių rajonų: Pasvalio, Pakruojo, Telšių ir Jurbarko. Ir nedvejodamas pasirinko Telšius.


Ir taip net keturis savo gyvenimo dešimtmečius Algimantas atidavė darbui Telšių rajono gamybiniame susivienijime. Ten dirbo valdytoju, pelnė Lietuvos nusipelniusio inžinieriaus vardą.
„Darbuotojų skaičius buvo didžiulis, kolektyve per 500 žmonių. Pradžia buvo labai sunki, nori ar nenori, daug ko teko išmokti. Atvykus iš Varnių čia buvo viskas apleista, daug netvarkos“, – dėstė buvęs inžinierius. Bėgant metams A. Matulis darbovietėje netruko viską pakeisti į gerąją pusę, tuoj įvedė tvarką. Kaip jo buvę kolegos sako: „Algimantas dirbo taip, kad net žemė drebėjo.“ Netrukus Telšių rajono gamybinis susivienijimas ėmė pirmauti, lenkti kitus rajonus, pelnyti apdovanojimus, visur buvo pirmose gretose.
Algimantas pasakojo, jog per gyvenimą dirbo sąžiningai, stengėsi ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų žmonių. Tų, kas prašė pagalbos, niekada neatstūmė, priešingai, padėjo. Vyras niekuomet nepiktnaudžiavo alkoholiu, jau ilgus metus neberūko, jokių gėrimų nevartojantis, net limonado negeriantis. Šmaikštauja, jog skaniausias jam vanduo iš čiaupo.
Nelengva vaikystė
A. Matulis – našlys. Deja, žmonos neteko prieš daug metų. Šeimoje gimė viena dukra, kuri padovanojo du anūkėlius.
Nors Algimantas jau skaičiuoja devintą dešimtį, tačiau jis geros sveikatos, kuo puikiausiai viską atsimena iš savo praeities. Nelengva jo vaikystė buvusi: „Tėvai visą gyvenimą žemę dirbo, turėjo net 27 ha. 1941 m. mūsų gimtoji sodyba buvo nušluota nuo žemės, tik kelios obelys liko. Vyko karas, krito lėktuvai, važiavo tankai, daug žmonių žuvo. Viską atsimenu, dešimtus metus ėjau. Baisūs laikai buvo, kiek visko išgyventa, o dabar kas? Laisvė…“
Dar vienas įdomus Algimanto gyvenimo faktas – jo senelė buvo kunigo, poeto Maironio pusseserė. Todėl tarpukario metais A. Matulis turėjo teisę su Maironio palikimu mokytis bet kokioje aukštojoje mokykloje Vakaruose – Maironio lėšomis. „Turėjau tokią galimybę, bet ja nepasinaudojau, buvo karas, o aš buvau vaikas“, – kalbėjo telšiškis.
Devyniasdešimtąjį gimtadienį švenčiantis Algimantas sakė, kad yra gimęs po laiminga žvaigžde. Didžiuojasi nuveiktais darbais, gyvenime sutiktais ypatingais žmonėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Telsiai verslas parašė:

    matosi kad po laiminga zvaigzde gero budo zmogus sveikinu ir linkiu laimes ir stiprybes

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt