Nebylioje sienoje bus įamžintas žemaičių herbas ir Durbės mūšis

Parašė:  2010-04-16

Šiemet Žemaitijos sostinė smarkiai pasikeis – be kitų miesto gražinimo darbų, praėjusią savaitę pradėta tvarkyti akmeninę atraminę sieną Respublikos gatvėje. Minint miesto gimtadienį, gyventojus tikimasi supažindinti ir su pirmaisiais meno kūriniais, kurie puoš šią sieną.
Apie 1912 m. pastatytos sienos tvarkymo darbai pradėti praėjusią savaitę. Kol jie vyks, bus sutrikdytas eismas šaligatviu, todėl Respublikos gatvėje laikinai nutiestos dvi pėsčiųjų perėjos. Jomis gyventojai pereis į kitą kelio pusę.
Laimėjo uostamiesčio bendrovė
Sienai tvarkyti buvo paskelbtas atviras konkursas, kurį, kaip bebūtų keista, šįkart laimėjo ne vietinės dažnokai tarp nugalėtojų linksniuojamos bendrovės, o UAB „Rekosta“, įsikūrusi Klaipėdoje.
Telšių r. savivaldybės administracijos Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vedėjo Adomo Žvirzdino teigimu, konkurse dalyvavo devynios bendrovės. Laimėjusi UAB „Rekosta“ nurodė, jog darbus atliks už 340 tūkst. 916 Lt.
Pasak A. Žvirzdino, projekte numatyti sienos tvarkymo darbai turi būti užbaigti iki šių metų spalio 20 d.


Valdininko teigimu, UAB „Rekosta“ vykdant darbus, į sieną bus įkomponuoti marmuro elementai, kurie bus pritaikyti architektūriniams elementams. Bus sutvarkyta ir dalis šaligatvio, čia įrengtas apšvietimas, reikalingas meno kūriniams, kurie bus įamžinti sienose, įrengtas drenažas, sutvarkyta žalioji teritorija iki Katedros tvoros.
UAB „Rekosta“ direktorius Kęstutis Stasytis „Telšių ŽINIOMS“ teigė, kad akmeninės sienos tvarkymas yra pirmasis bendrovės objektas Telšiuose. „Dalį darbų atliksime patys, kai kuriems ieškosime vietos bendrovių pagalbos“, – sakė K. Stasytis, nepanoręs atskleisti subrangovų.
Subrangovų pavadinimas švyti ant darbininkų, tvarkančių sieną, rūbų – tai UAB „Nova“.
Plokštės jau kuriamos
„Telšių ŽINIOSE“ jau rašėme, kad sutvarkytos sienos pasipuoš devyniomis plokštėmis. Jose bus pavaizduoti istoriškai svarbūs vaizdai, įvykiai.
Jau žinoma, kas bus įamžinta pirmose dviejose plokštėse. Telšių r. savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus vedėjas Algirdas Žebrauskas sakė, kad pirmojoje puikuosis Žemaitijos herbas, antrojoje – Durbės mūšis.
Skaitytojai tikriausiai žino, kuo Durbės mūšis reikšmingas žemaičiams: liepos 6-osios (Mindaugo karūnacijos) ir 15-osios (Žalgirio mūšio) šešėlyje slepiasi liepos 13-oji – tądien (1260 m.) prie Durbės ežero žemaičiai sutriuškino jungtines vokiečių ordino pajėgas iš Livonijos ir Prūsijos.

„Šis mūšis – pati svarbiausia žemaičių pergalė, kuri verta būti įkūnyta plokštėje“, – sakė A. Žebrauskas.
Be vaizdų, ant plokščių bus iškaltas ir tekstas.
Abu meno kūriniai gims menininko Petro Gintalo rankose. Nors plokštės dar tik pradedamos kurti, jas gyventojams tikimasi pateikti jau birželio mėnesį, švenčiant miesto gimtadienį.
Bronzinių plokščių dydis bus apie 60 kv. m.
Pasak architekto, šioms plokštėms reikia apie 12 tūkst. Lt, tačiau pinigų dar neturima – ieškoma rėmėjų.
Kas bus pavaizduota likusiose plokštėse – dar nenuspręsta.
Miestas gražės toliau
Jau gegužės mėnesį bus pradėti ir kiti darbai, pagrindines miesto gatves paversiantys moderniu senamiesčiu. Pirmasis šių darbų etapas turi būti baigtas iki šių metų gruodžio 1 d. Iki to laiko nuo Respublikos iki S. Daukanto gatvės bus įrengti senamiesčiui būdingi šviestuvai, saugos užtvaros, pastatyti suoliukai, šiukšliadėžės, naikinamos orinės jėgos linijos, per antrąjį etapą bus tvarkomas visas mažosios bažnytėlės kalnas: tvarkomi laiptai, paminklas, žalioji zona, už bažnytėlės bus įrengti nauji laiptai.
A. Žvirzdinas informavo, kad jau paskelbtas konkursas ir miesto stadiono rekonstrukcijos darbams atlikti. Iki birželio 1-osios turi paaiškėti bendrovė, sutvarkysianti stadioną iš pagrindų – pradedant tribūnomis ir baigiant grindiniu.
Pirmajam stadiono rekonstrukcijos darbų etapui skirta net 11 mln., antrajam – 4,5 mln. Lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
SUPERFIESTA Telšiuose! (0)

Rugpjūčio 13 d., penktadienį, 19 val. SUPERFIESTA atvyksta į Telšius!  Jus linksminti atvyksta VICTORIA (Viktorija Rupeikytė) […]

- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt