Mitkaičių bendruomenės floristiniam kilimui – pirmoji vieta

Parašė:  2021-07-30

Nevarėnų seniūnijos Mitkaičių kaimo bendruomenė nenustoja stebinti savo kūrybingumu ir sutelktumu. Praėjusį savaitgalį Anykščiuose vykusioje miesto šventėje mitkaitiškių sukurtas unikalus floristinis kilimas „Gamtos virsmas“ pripažintas geriausiu. Tokį įvertinimą kraštiečiai pelnė jau trečią kartą.
Monika GIRDVAINĖ
Įamžino gamtos virsmą
Kasmet liepos pabaigoje Anykščių miesto šventės metu vyksta tarptautinis floristinių kilimų konkursas. Jau ne pirmus metus miestą šioje šventėje savo išskirtiniais floristiniais kilimais papuošia Mitkaičių kaimo bendruomenė.
Šiemet kraštiečiai konkursinį darbą pavadino „Gamtos virsmu“. Kurdami unikalų kilimą iš augalų ir jų dalių kūrėjai tarsi sustabdė gamtoje vykstančių pokyčių akimirką.
„Mus supanti gamta – pats tikriausias gimimo, augimo ir nokimo virsmo stebuklas. Tai vyksta kiekvieną minutę, valandą, dieną, savaitę. Žolynai, augalai, žiedai sukasi dienų verpetuose, keičiasi, sprogsta, miršta ir gimsta iš naujo, nesvarbu, ar mes spėjame tai pamatyti. Šis kilimas – tai sustabdyta gamtos virsmo akimirka“, – taip apie savo darbą kalba kūrėjai.


Mitkaičių kaimo bendruomenė rungėsi didžiųjų kilimų kategorijoje – A grupėje. Jų sukurtas darbas – daugiau kaip 10 kvadratinių metrų ploto. Mitkaitiškių „Gamtos virsmas“ iš komisijos pelnė maksimalų balų skaičių ir buvo įvertintas pirmąja prizine vieta. Išskirtinio kilimo kūrėjams įteiktas diplomas, padėkos raštas, piniginis prizas.
Kilimų pynimo konkurse Anykščiuose trečią kartą dalyvaujanti Mitkaičių kaimo bendruomenė aukščiausią įvertinimą pelnė taip pat trečią kartą. Anksčiau jų pinti floristiniai kilimai pirmąja vieta įvertinti 2018 ir 2020 metais.
Džiaugiasi bendryste
Mitkaičių kaimo bendruomenės pirmininkė Augenija Gecevičienė džiaugėsi ne tik tuo, kad jų pintas kilimas sulaukė įvertinimo, bet ir tuo, kad prie jo kūrimo noriai prisidėjo didelė bendruomenės dalis.
Darbščios kaimo moterys ilgą laiką ruošėsi šiam konkursui rinkdamos augalų, daugiausia piktžolių, žiedus, stiebus, sėklas. Kilimui pinti naudoti skirtingų rūšių rūgčių sėklos ir stiebai, primenantys bambukus, žalios šermukšnių uogos, vadinamųjų laukinių morkų žiedai, žali vikiai, pūkenio žiedai ir kiti augalai.
Meninį kilimą Anykščiuose kūrė jo idėjos autorė Asta Rimkienė su vyru Gintaru, A. Gecevičienė, Vida Čejauskienė, Audra Arlauskienė, Lina Gandzelienė, Goda Šakytė ir Julija Dargaitė.
Be konkurse dalyvavusių asmenų, bendruomenės pirmininkė padėką už pagalbą išreiškė visiems prisidėjusiems bendruomenės nariams, Nevarėnų seniūnijos, mokyklos, kultūros centro vadovams.

„Mūsų bendruomenės narių darbščios rankos ir geros širdys padėjo konkurse laimėti pirmąją vietą. Savo darbu, kūrybingumu mes ne tik Anykščiuose papuošėme miesto šventę, bet ir savo bendruomenę išgarsinome gražiais darbais, darbščiais žmonėmis. Šis pasiekimas konkurse – tai visų mūsų bendruomeniškumo įrodymas. Nors esame maža bendruomenė, turinti tik aštuoniasdešimt narių, darome nedidelius, bet mus ir Telšių rajoną garsinančius darbus“, – sako A. Gecevičienė.
Šiemet jau aštuntą kartą mitkaitiškiai pakvies bendruomenes pinti floristinius kilimus tradicinėje jų kaime rengiamoje Žolinės šventėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Genovaitė parašė:

    Sveikinu kūrybingą Mitkaičių bendruomenę ir kartu džiaugiuos jos laimėjimais.Buvusi Mitkaičių septynmetės mokyklos mokinė.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Yra du va­rian­tai kaip tvar­ky­ti Tel­šių Res­pub­li­kos gat­vę se­na­mies­čio zo­no­je: klo­ti as­fal­tą (truks trum­piau) ar grįs­ti ak­me­ni­mis (truks il­giau). Ko­kį va­rian­tą ren­ka­tės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt