Laisvalaikis skiriamas kūrybai

Parašė:  2009-10-30

Kazimiera Danutė Šarpnickienė Varniuose – jau nuo 1948 metų. Čia gyventi jai patinka: geri žmonės supa, o ir veiklos netrūksta – moteris vadovauja Varnių senolių bendruomenei, laisvalaikį skiria kūrybai. Savo mintis varniškė užrašo, o iš jų gimsta kūriniai, kuriuos vėliau suguldo į knygą.
Pirmojoje K. D. Šarpnickienės eilėraščių knygoje „Atodairos“ telpa visas moters gyvenimas: eilės, skirtos gimtinei (Alsėdžiai, Maksčių k.), amžinybėn išėjusiam vyrui Petrui, giminei, svarbioms jos gyvenimo akimirkoms ir įvykiams Lietuvoje.
Antrasis kūrėjos leidinys – jos iniciatyva iš visų laikraščių surinkta, sudėliota ir paruošta spausdinti medžiaga apie lakūną Edvardą Slušnį. „Knyga skirta mylimai sesei Stanislavai Slušnienei, Lietuvos lakūno Edvardo Slušnio motinai, jos ir sūnaus pagerbimo jubiliejinių metų proga“, – sakė pašnekovė.
Moteris daugiau kurti pradėjo tada, kai su vyru atsikėlė gyventi į Varnius. P. Šarpnickio darbas buvo kūrybinis, reikėjo rengti įvairiausius teminius vakarus. „Norėjau jam padėti. Pradėjau kurti ir tuomet atradau savyje kažką tokio užslėpto. Džiaugiausi, jog galėjau padėti. Iki šių dienų ir nepaleidžiu šios atrastos kūrybinės gyslelės“, – pasakojo varniškė.
Esu

Viskas praeina…
Džiaugsmas išblėsta,


Skausmas atlėgsta,
Tik aš dar esu.

Gyvenimo savo kryželį nešu
Apvaizdai dėkodama,
Kad aš dar esu.

Buvau tarp būties ir mirties,
Dabartis dar suteikia vilties
Geresnį sutikti rytojų.

Dievui dėkoju
Ir maldą kasdieninę aukoju.


Už tai, kad tarp mūsų visų
Ir vėl aš laiminga esu,
Esamajame laike tebesu.
2006

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt