A. Petrikienės kūryba

Parašė:  2009-09-29

„Telšių ŽINIŲ“ redakciją pasiekė lieplaukiškės Aleksandros Petrikienės laiškas. Moteris atsiuntė savo kūrybos eilių. 80-metė yra aktyvi bendruomenės narė, be jos kūrybos eilių neapsieina nė vienas bendruomenės susibūrimas, miestelio šventė.
Jaunystėje Aleksandra savo kūrybos negailėjo draugėms, norinčioms pasipuikuoti gražiomis eilėmis prieš vaikinus. Dar besimokydama amatų mokykloje, dainuodavo su bendramoksliais, ne kartą teko koncertuoti ir scenoje. Nuo 10 metų pradėjusi lankyti Alsėdžių mokyklą, pradėjo giedoti bažnyčios chore.
Nors moteris yra neįgali, prirakintas vežimėlis jai nėra gėda, o pagalba – galimybė dalyvauti Lieplaukės bendruomenės organizuojamuose renginiuose ir kaskart pradžiuginti visus savo kūrybos dainomis. Per visą savo gyvenimą Aleksandra yra sukūrusi per 30 eilėraščių. Vieną jų apie vairuotojus siūlome paskaityti „Telšių ŽINIŲ“ skaitytojams.
Ar saugus kelias
Asfaltuotas lygus kelias,
Tai kodėl tau baimę kelia?


Juk vairuoji jau seniai
Ir taisykles tu žinai.

Nors gerai vairuoti moki,
Visada tu tai žinoki –
Saugus greitis iš tiesų
Turi būt tavo draugu.

Tu išgėręs nevairuoki –
Šitą tu gerai žinoki.
Kiek avarijų skaudžių


Gali padaryti tu.

Tu, jaunuoli, neskubėki
Ir gerai tu pagalvoki –
Važiuodamas tokiu greičiu,
Gali nepasiekt namų.

Žūva žmonės ir vaikai,
Iš mašinų tik laužai.
Tu prie vairo ką darai,
Ar lig šiol nesupratai?

Tu į stulpą nevažiuoki,
Savo gyvybę saugoki.
Tai todėl taip nedaryki,
neužgimsi antrą sykį.

Ir, suaugę, ir, vaikeliai,


Saugiai pereikite kelią.
Tu gerai apsidairyki,
Po mašina nepalįski.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar pritariate, kad Regioninės Telšių ligoninės dalininke taptų LR sveikatos apsaugos ministerija?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt