Iniciatyva „Skirtingos Spalvos“ siekia mažinti socialinę atskirtį Lietuvoje kalbinant herojus, gyvenančius ir keičiančius supratimą į sergančiųjų bendruomenes. Viešosios įstaigos įkūrėjas Dalius Stankevičius dalinasi iniciatyvos veiklos principu ir užsimena apie naujus, šiais metais vykdysiamus projektus. Tiesa, džiaugtis šiemet jau yra kuo – neseniai išleista internetinė svetainė www.skirtingosspalvos.lt talpina visą reikalingą informaciją apie iniciatyvą ir jos darbus.
Kiekviena diagnozė turi jai priskirtą spalvą. 2019 metais įkurtos iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ veikla prasidėjo nuo mėlynos, simbolizuojančios įkūrėjo Daliaus Stankevičiaus cukrinio diabeto diagnozę. Per dvejus veiklos metus iniciatyvos paliestų spalvų sąrašas gerokai pasipildė: Dauno sindromas, kraujo vėžys, depresija, alkoholizmas, pogimdyminė depresija, bipolinis bei autizmo spektro sutrikimai – „Skirtingų Spalvų“ jau aptartos diagnozės. Iniciatyva kalbindama šių diagnozių bendruomenės narius, socialinę atskirtį mažinti bando būtent taip – per viltingą ir šviesių spalvų suteikiantį pokalbį.
Gyvenimą pakeitusią diagnozę turintiems, tačiau prasmingus darbus atlikti nesiliaujantiems žmonėms, iniciatyva skiria „herojaus“ vardą. Dalindamiesi savomis istorijomis, šie herojai didina solidarumą, supratimą apie diagnozės kasdienybę bei mažina ligas dar dažnai tebegaubiančias stigmas. Pavyzdžiui, pernai vienu iš herojų tapo pogimdyminę depresiją išgyvenusi televizijos laidų vedėja Indrė Stonkuvienė, kuri įkūrusi iniciatyvą #MoterųPasaulyje, aktyviai rūpinasi moterų švietimu. Pasak D. Stankevičiaus, atvira išpažintis apie savo sunkumus bei noras padėti kitiems – būtent tai vienija minėto herojaus sąvoką. Iniciatyvos herojų sąraše – jau 8 istorijos. Pasak Stankevičiaus, šiais metais jį papildys dar keletas spalvingų istorijų. Herojų istorijų įrašus galite peržiūrėti iniciatyvos „Youtube“ kanale.
Bendradarbiaujant su menininke Gabriele Grigaityte, kiekvieno herojaus istorijai sukuriami unikalūs, jo ligos istoriją simbolizuojantys marškinėliai. D. Stankevičiaus teigimu, pirkdami ir vilkėdami šiuos marškinėlius žmonės gali prisidėti prie spalvotos visuomenės dalies, be to, už marškinėlius gauti pinigai skiriami iniciatyvos darbų įgyvendinimui.
Po atvirų pokalbių su herojais, išleidžiamos rubrikos „Patarimai” laidos. Jose kartu su specialistais – medikais, psichologais – į herojaus ligą pažvelgiama iš giliau, aptariant ligos priežastis, padarinius, gydymo metodus, medikamentų vartojimą bei pasidalinant diagnozę suvokti padedančia informacija.
Kiekvienai spalvotai diagnozei skiriamas iniciatyvos dėmesys baigiamas įgyvendinama socialine kampanija arba labdaros akcija. Šios padeda tiesiogiai skirti paramą sergantiesiems. Pavyzdžiui, kartu su Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kurta kampanija #DovanokDžiaugsmą pavyko surinkti 1200 eurų autizmo spektro vaikų stovyklai įgyvendinti, o pernai gruodį drauge su „Depresijos įveikimo centru“ vykdytos labdaros akcijos #nebe(NORIUGYVENTI) metu buvo surinkti 2200 eurai, panaudoti su depresija kovojančių žmonių psichologinei pagalbai gauti.
„Skirtingų Spalvų“ įkūrėjas Dalius Stankevičius į ateinantį sezoną žvelgia su viltimi: „Iniciatyvos gretoms pasipildžius naujais nariais, partneriais bei savivaldybėmis, visi ir toliau kursime kuo turiningesnį, kokybiškesnį ir, tikime, prie socialinės atskirties mažinimo prisidedantį turinį. Tiesa, nors tęsime kai kurias praeitais sezonais sukurtas tradicijas, šiemet rasis ir naujų požiūrio kampų, gvildensime kiek kitokias herojų istorijas, bet jos visos bus tikrai spalvingos ir orientuotos į žmogaus orų gyvenimą.“
turėjau artimame šeimos rate žmogų su bipoliniu sutrikimu, eina sau.. vieną dieną kaip ant sparnų, kitą dieną lovos rėžimas, ašaros, drąskymasis. daug kelio teko nueit, bet išgijo.. daugiau pasiskaitykit čia https://lotusmedica.lt/straipsniai/kas-yra-bipolinis-sutrikimas-ir-kaip-ji-gydyti/