Į „Telšių ŽINIŲ“ redakciją dėl dar vieno esą ne vietoje pastatyto užtvaro kreipėsi Telšių rajono gyventojas Algirdas Bacevičius. Telšiškį papiktino toks statinys šalia Žemaitijos kaimo muziejaus. Užtvaras, anot A. Bacevičiaus, jam sukėlė ne tik didelių nepatogumų, bet ir apribojo jo, kaip Lietuvos piliečio, konstitucinę teisę laisvai judėti. „Kuris valdininkas Telšiuose įvedė komendanto valandą, kad po 17 val. užtvaras ties Žemaitijos kaimo buities muziejumi uždaromas?“ – klausė A. Bacevičius. Panašių klausimų telšiškis uždavė ir Telšių miesto seniūnui Kaziui Lečkauskui.
Skunde Telšių miesto seniūnui A. Bacevičius rašė, kad jis balandžio 2 d., 21 val., automobiliu važiavęs Telšių miesto Malūno gatve, tačiau kelionė baigėsi ties Žemaitijos kaimo muziejumi, nes gatvė toliau buvo užtverta: „Dėl uždarytos gatvės patyriau didelių nepatogumų ir tam tikrų problemų. Tai vertinu kaip piliečio judėjimo laisvės apribojimus (LR Konstitucijos 32 str. 1 dalyje įtvirtinta piliečio teisė – laisvai kilnotis). Prašau išsiaiškinti, kas ir kuo remdamasis Telšių mieste, Malūno gatvėje, įrengė užtvarą ir kas atsakys už patirtus nemalonumus ir mano konstitucinių teisių pažeidimą.“
Po beveik mėnesio A. Bacevičius iš seniūno sulaukė atsakymo. Rašte teigiama, kad dėl Malūno gatvėje esančios situacijos išaiškinimo Telšių miesto seniūnija raštu kreipėsi į Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorę Elvyrą Spudytę.
A. Bacevičius buvo informuotas, kad „Malūno g. 5, Telšiuose, teritorijoje įrengta Telšių rajono savivaldybės Žemaičių muziejaus „Alka“ Žemaitijos kaimo ekspozicija. Nuo 2008 m. dviem etapais buvo vykdomas iš Norvegijos fondų ir Europos Sąjungos lėšų remiamas projektas „Žemaitijos kaimo muziejaus restauracija“ (ES lėšos – 2,202 mln. Lt). Techniniame projekte buvo numatyta įrengti užtvarą, kurio paskirtis – saugoti brangų ir unikalų muziejinį objektą ir neleisti patekti į jo teritoriją pašaliniams asmenims automobiliais po darbo valandų. Keliu, kuriame įrengtas užtvaras, galima pasiekti vienintelę sodybą. Jos gyventojams muziejaus lėšomis pagamintas ir perduotas užtvaro valdymo pultelis. Sodybos gyventojai dėl šios situacijos pretenzijų nereiškė.“
Seniūno rašte taip pat nurodoma, kad Telšių miesto seniūnija įspėjo Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorę E. Spudytę, kad, atidavus objektą eksploatuoti, reikės užtvaro naudojimą suderinti su Telšių rajono savivaldybės Saugaus eismo komisija.
„Kas per atsakymas?! – piktinosi A. Bacevičius. – Kur atsakymai į mano klausimus: kada, kas pastatė tą užtvarą, kur leidimai ir t. t. Tas užtvaras yra nelegalus, o seniūnas kažkodėl atsakinėja į raštus neadekvačiai: nesuvokia arba nenori suvokti, kas jo klausiama. Tai yra kenkėjiška veika!“ Telšiškis teigė, kad dėl tokio Telšių miesto seniūno atsirašinėjimo jis kreipėsi į Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorių Saulių Urboną ir paprašė išsiaiškinti, ar tokie K. Lečkausko veiksmai neturi nusikalstamos veiklos šaknų.
„Gegužės 9-ąją gavau atsakymą, pasirašytą seniūno K. Lečkausko. Rašte buvo tik tuščiažodžiaujama ir nebuvo atsakyta į mane dominančius klausimus, – savo skunde Savivaldybės administracijos direktoriui išdėstė A. Bacevičius. – Kadangi miesto gatvė yra užtverta neteisėtai, o miesto seniūnas tai toleruoja, prašau įvertinti Kazio Lečkausko galimai nusikalstamą veiklą, diskredituojančią valstybės pareigūno vardą. Taip pat prašau nedelsiant išmontuoti gatvės užtvarą, nustatyti įstatymų pažeidėjus, juos nubausti ir užtikrinti LR Konstitucijos galiojimą Telšių r. savivaldybėje.“
Panašaus skundo iš telšiškio sulaukė ir Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas: „Telšių miesto Malūno gatvė vakarais yra nepravažiuojama, nes uždaroma automatiniu užtvaru. LR Konstitucija garantuoja visų Lietuvos piliečių teisę į laisvą judėjimą Lietuvos teritorijoje, taip pat Malūno gatvėje. Manoma, kad užtvaras minėtoje gatvėje įrengtas nelegaliai, pažeidžiant LR įstatymus. Todėl prašau pašalinti nelegalų gatvės statinį, nustatyti įstatymų pažeidėjus ir juos nubausti.“