Upynoje gyvena žmonės, mylintys ir mokantys dirbti žemę

Parašė:  2021-07-30

Liepos 24 dieną Upynoje nuaidėjo jubiliejinė, dešimtoji, Oninių šventė „Šventa Ona – duonos ponia“, sulaukusi gausaus būrio dalyvių. Skaičiuojama, jog šventinis renginys pritraukė net 6 000 žiūrovų, tarp kurių ne tik vietiniai žmonės, rajono gyventojai, bet ir svečiai iš aplinkinių miestų.
Per pastaruosius dešimt metų Upyna neatpažįstamai pasikeitė: gyvenvietėje kuriami parkai, statomi paminklai, gražinama vietovė.
Aurelija SERVIENĖ
Bendra malda
Šventė tradiciškai prasidėjo šv. Mišiomis Upynos Šv. Jono Labdario bažnyčioje. Jas aukojo Luokės parapijos kunigas Virginijus Palionis, svečias – kanauninkas kunigas Juozas Vaičius.
Bendruomenės nariai Vaida ir Mantas Živatkauskai, Audronė ir Darius Čegiai, Edita ir Albinas Staniai, Birutė ir Vaclovas Šimkai, Janina ir Bronius Matučiai prie altoriaus atnešė atnašas: gėles, žvakę, vaisius, medų, vandenį ir vyną, pateną, ostiją. Giedojo Luokės ir Upynos bažnytiniai chorai (vadovas Drąsutis Balčiūnas).


Upynos bažnyčioje nuo spalio mėnesio vyko lubų remontas. Prie jo aktyviai prisijungė nemažas būrys bendruomenės narių: kas aukojo lėšų, kas prisidėjo darbais. Menininkė Živilė Bikinaitė-Mimgaudienė atnaujino Marijos statulą, nutapė Dievo Tėvo paveikslą. Giedrius ir Audrius Vasiliauskai kalė, dažė lubas, rėmė finansiškai. Dainius Baranauskis pagelbėjo su technine dalimi, Darius Masaitis parvežė Dievo Tėvo paveikslą. Atnaujinant altorių, kitus kosmetinius remonto darbus atliko Raimundas Galinauskas, Almantas Kasmauskas. Labai daug darbo įdėjo Upynos seniūnas D. Želvys, seniūnijos darbuotojai Robertas Kukanauza, Andrius Vyšniauskas, Kazys Stankus, Alvydas Jotka.
Bažnyčią šventei paruošė Ingrida Galinauskienė ir jos šauni bendruomenės moterų komanda: Regina Paulauskienė, Nelė Norkūnienė, Valentina Žeimienė, Violeta Usienė, Simona Usytė, Ernesta Indrijauskienė, Vilmutė Kybartienė, Rasa Godliauskaitė, Laimutė Stasaitienė, Danutė Paulauskienė, Teresė Usienė, Vilija Jocienė. Saldžias medaus dovanas jubiliejinei šventei įsteigė Almos ir Egidijaus Daujotų šeima.
Šventės atidarymas
Po bendros maldos ir atlikėjos Juditos Leitaitės koncerto visi pakviesti dalyvauti šventės atidarymo ceremonijoje.
Skambant „Tautiškai giesmei“ iškilmingai vėliavas pakėlė Alvydas Skiotys, Arūnas Usis, Andrius Norkūnas, Donatas Želvys, Audrius Vasiliauskas. Ši šaunių vyrų kompanija pakviesta atidengti ir Upynos paminklinį akmenį, kurio autorius – skulptorius Osvaldas Neniškis. Upynos istoriją pristatė Alvydas Ivoncius.
Upynos bendruomenę pasveikino Seimo narys Valentinas Bukauskas, Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mantas Serva, Administracijos direktorius Tomas Katkus.
„Upynoje gyvena žmonės, mylintys ir mokantys dirbti žemę“, – seniūnijos žmonėmis džiaugėsi D. Želvys. Seniūnas dėkojo geradariams, prisidėjusiems prie paminklinio akmens pargabenimo, pamato jam įrengimo, už aplinkos tvarkymo darbus: Remigijui Puplauskui, Alvydui Ausčiui, Donatui Janutai. Alvydo Skiočio šeimai – už padovanotą akmenį idėjai įamžinti.

„Mūsų nebus, bet šis ženklas čia stovės“, – upyniškių bendryste džiaugėsi Upynos bendruomenės pirmininkas A. Norkūnas.
Akmenį pašventinus nuskambėjo trys patrankų salvės: už Žemaitiją, už jubiliejines Onines, už Upyną ir jos bendruomeniškumo simbolį – paminklinį akmenį.
Koncertą dovanojo Luokės etnografinis ansamblis „Šatrija“ (vadovė Vilija Benešienė), kapela „Cetra“ (vadovė Vilija Opulskytė).
Šventės metu netrūko pramogų ir mažiesiems dalyviams. Vaikai jodinėjo arkliukais, važinėjo mašinytėmis, šokinėjo ant batuto, juos linksmino įvairūs herojai.
Sveikinimai, padėkos, koncertas
Ilgai laukta vakaro programa prasidėjo sveikinimais, padėkomis ir apdovanojimais. Žodį tarė Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, Tarybos narė Vilma Rumšienė, Europos parlamentaro Bronio Ropės padėjėja Daiva Puplauskienė.
Iškilmingai pasveikintos varduvininkės – Onos: Šimkienė, Mažeikienė, Vaišienė, Mockevičienė, Tepelienė, Antonova, Nugarienė, Ananevienė, Bartašienė, Jaraminienė.
Seniūnas D. Želvys pagarsino rėmėjus, kurie visus dešimt metų ištikimai rėmė šį renginį. Dėkota Violetos ir Arūno Usių šeimai ir jų dukroms Simutei, Julytei, gausiai Dalytės ir Alvydo, Ernestos ir Daivaro, Ievos ir Žygimanto Skiočių šeimai, Irenos ir Jono, Agnės ir Armino, Vaidos ir Manto Živatkauskų šeimoms bei šauniajai Gretai Živatkauskaitei, Gitanai ir Audriui Vasiliauskams, Onai ir Alvydui Šimkams, Nelės, Andriaus ir Manto Norkūnų šeimai, Jolandos ir Albino, Lauros ir Donato Želvių šeimoms, Gintarei ir Milvydui Šiožiniams, Živilei ir Laimonui Domeikams, Virginijai ir Petrui Kuizinams, Gabrielei ir Vaidui Mekioniams, Laimutei Tumaitienei, kredito unijos „Germanto lobis“ vadui Vytautui Barsteigai.
Ypač jautrus upyniškių padėkos žodis išsakytas seniūnui D. Želviui. Jam bendruomenės vardu įteikta dovana – šveicariškas laikrodis, išleistas Nepriklausomos Lietuvos valstybės šimtmečiui.
Sveikinimus palydėjo Luokės kultūros centro Upynos filialo mišraus vokalinio ansamblio pasirodymas (vadovė Margarita Vainutienė). Netrukus vietinius dainininkus scenoje pakeitė grupė „Du Donatai“ ir visų lauktas pasirodymas – DJ Jovani ir Jessica Shy. Šventę vainikavo diskoteka su atlikėju DJ Kresto.

Šventę vedė I. Galinauskienė ir Ž. Skiotys. Renginio organizatoriai: Upynos kaimo bendruomenė, Upynos seniūnija, Luokės kultūros centro Upynos filialas. Rėmėjai: Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai, Lietuvos LEADER, Telšių rajono vietos veiklos grupė, „Dovanų artelė“. Renginį įgarsino ištvermingoji vyrų komanda „Garsas-Lt“, techninę dalį tvarkė Luokės kultūros centro Upynos filialo darbuotojas Rimantas Abukaitis. Didelį mašinų srautą reguliavo policijos rėmėjai Antanas Daunys, Alvydas Levickis, Mindaugas Kontrimas, Jonas Matevičius.
Upyna – žemdirbių kraštas
Nors renginys jau baigėsi, tačiau jis dar ilgai išliks atmintyje ir širdyse.
Mintimis dalijasi kultūrinės veiklos organizatorė I. Galinauskienė: „Upyna – žemdirbių kraštas. Laukuose zuja žemę dirbančių ūkininkų technika. Pirmieji grūdai byra į aruodus. Darbų verpete būtent Oninės čia yra labiausiai mylima šventė. Didelė ir graži. Tie, kas prisiliečia prie renginio organizavimo, žino, kiek reikia įdėti triūso, kad visas sumanymas pavyktų, kad kiekviena plano dalis būtų įgyvendinta. Tokios šventės geriausiai reprezentuoja pačios bendruomenės sutelktumą, žmonių gebėjimą girdėti, veikti, kurti. Man labai patiko gerbiamo mūsų seniūno išsakyta mintis, kurią noriu pacituoti: „Šventės finansinė sąmata yra paskaičiuota eurais. Bet ji nėra teisinga, nes čia neįtrauktas tas darbas, kurį turėjome atlikti, neįtraukti organizatorių, visų darbais prisidėjusių prie šios šventės žmogiškieji resursai.“
Labai džiaugiamės, kad ši šventė pritraukia jau ne tik mūsų rajono žmones, kad esame matomi kituose rajonuose ir miestuose. Jūsų buvo tikrai daug… Ta gera nuotaika, tos jūsų geros emocijos jau šiandien skatina kurti kitų metų šventės planą, dėliotis viziją. Prieš porą metų gimė šios eilutės:
Žemė šito krašto – kaip poeto raštas – išrašyta vagomis,
Ten artojai riekia šiltą žemės riekę, „Duonos Onoms bus“, – sakys.
Čia šaunus jaunimas savo laimę skina, auga mylimi vaikai,
Gerbiami senjorai, ir bet kokiu oru aplankykit mus tikrai.
Didžiulė ir nuoširdi padėka visiems Jums, mielieji.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Yra du va­rian­tai kaip tvar­ky­ti Tel­šių Res­pub­li­kos gat­vę se­na­mies­čio zo­no­je: klo­ti as­fal­tą (truks trum­piau) ar grįs­ti ak­me­ni­mis (truks il­giau). Ko­kį va­rian­tą ren­ka­tės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt