Turininga Meno mokyklos Dailės skyriaus veikla

Parašė:  2021-06-08

Apie šių mokslo metų Dailės skyriaus veiklą papasakojo Telšių meno mokyklos Dailės skyriaus direktoriaus pavaduotojas ugdymui Valdemaras Eitutis:
– Nuo balandžio 23 dienos iki birželio 23 dienos Telšių meno mokyklos Dailės skyriaus 17 mokinių kūrybos darbai dalyvauja tarptautinėje internetinėje parodoje http://www.arelart.com Ankaroje (Turkija). Ji skirta Nacionalinės vaikų dienos progai ir vadinasi „Rytojaus dailininkai“. Parodoje dalyvauja vaikų darbai iš Australijos, Baltarusijos, Brazilijos, Čilės, Juodkalnijos, Indijos, Irano, Kosovo, Kubos, Lietuvos, Norvegijos, Turkijos, Kipro ir JAV. Mokytoja – V. Šepikaitė.
Dailės skyriaus vaikai dalyvavo miesto ir respublikiniuose renginiuose: kovo mėnesį – Telšių kultūros centro organizuotame persirengėlių kaukių kūrybos konkurse „Užgavieniu muonā“; balandžio 24 dieną – respublikiniame Šv. Kazimiero statulėlės konkurse Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje (mokytoja I. Siaurienė); balandžio 20 dieną – respublikiniame mokinių gamtos konkurse „Mozaika“; balandžio 15-ąją – Klaipėdos vaikų laisvalaikio centre (mokytojos I. Siaurienė, N. Antušaitė); parodoje-konkurse „Su Motinos diena“.
Šiemet nuo sausio iki kovo Biržuvėnų dvaro sodyboje eksponuota Telšių meno mokyklos Dailės skyriaus mokinių darbų paroda. Darbeliai buvo sukurti kūrybinėje vasaros veikloje „Žemaitijos palikimų spalvos“. Jos metu moksleiviai buvo skatinami domėtis Žemaitijos dvarų istorija (šiuo atveju – Biržuvėnų, Renavo ir Plinkšių dvarų). Sukurti 28 tapybos darbai. Biržuvėnų dvaro administracijai labai patiko mokinių piešiniai su dvaro pastatais. Todėl suderinus su Telšių dailės mokyklos direktoriumi, mokiniais ir jų tėveliais keli kūriniai buvo padovanoti Biržuvėnų dvaro sodybai. Šiuo metu mokinių darbai jau reprezentuoja mokyklą ir dvarą magnetukų, raktų pakabukų pavidalu. Veiklą vedė vyr. mokytoja S. Šiškauskienė.
Praėjusių metų birželio pirmas dvi savaites po pirmojo karantino apribojimų Telšių dailės mokykloje mokiniai dalyvavo vasaros plenere. S. Šiškauskienė dirbo su 2 klasės mokinėmis (12–14 metų). Tema – „Susipažinkime – arklio kailio spalvos“. Edukaciniai užsiėmimai pradėti Telšių muziejaus „Alka“ Žemaitijos kaimo ekspozicijoje. Muziejaus darbuotojai labai draugiškai priėmė mokines. Jos kelias dienas stebėjo gyvus žirgus, bendravo su jais, juos eskizavo. Tai buvo tikra atgaiva po ilgų nesimatymo savaičių. Vėliau mokykloje mokinės kūrė savo stilizuotas kompozicijas ir jas tapė ant senų piešimo lentų. Arklio kailio spalvų žinoma apie 20, šio plenero metu buvo nutapyti 7 arkliai skirtingų kailio spalvų. Moksleivių darbai iškeliavo į Biržuvėnų dvaro sodybą ir puošia rekonstruotas arklides.
Mokytoja S. Šiškauskienė dėkinga Žemaičių muziejaus „Alka“ Žemaitijos kaimo ekspozicijos ir Biržuvėnų dvaro sodybos administracijai ir darbuotojams už suteiktas galimybes ir gražią draugystę.


2020 m. spalio mėnesį Telšių švietimo centre eksponuota mokinių piešinių paroda „Spalvingosios pasakos“. 2021 m. atlaisvinus karantino apribojimus parodą nutarta palikti, kadangi prasidėjus karantinui ją pamatė vos kelios seminare dalyvavusios grupės. Apie parodą: kompozicijos pamokose buvo nagrinėjama lietuvių grafika ir jos specifika. Mokinius ypač sudomino savito braižo 7-ojo dešimtmečio lietuvių dailininkė Aspazija Surgailienė. Ji savo kūriniuose savitai interpretavo liaudies raižinių tradicijas. Dailininkės kūriniams būdingas dekoratyvumas, stambių apibendrintų formų plastika, ryškaus kontūro piešinys, įvairių spalvų niuansai, stambus štrichas. Mokiniai nusprendė pamėginti sukurti spalvotas grafines iliustracijas pasakoms. Šitaip gimė visa serija „Spalvingosios pasakos“ piešinių. Mokytoja – S. Šiškauskienė.
2021 m. mokslo metų pradžioje nuspręsta suorganizuoti asmeninę mokinio Ąžuolo Pusvaškio parodą Telšių Karolinos Praniauskaitės bibliotekoje. Šis moksleivis tikrai gabus, kruopščiai vykdantis visas užduotis, jas atlieka nuosekliai ir labai taikliai. Jis labai stengiasi įsiklausyti į mokytojų pastabas. Ąžuolo darbai visada išbaigti, gražiai suderintomis spalvomis, taikliai pasirinkta atlikimo technika. Jau mokydamasis Dailės mokyklos priešmokyklinėse klasėse, mokinys pasižymėjo savo kūrybiškumu džiugindamas mokytoją. Todėl kaip paskatinimą pirmą kartą nuspręsta suorganizuoti vieno mokinio asmeninę darbų parodą. Mokytoja – S. Šiškauskienė.
Didelis būrys absolventų
Šį pavasarį įvairias muzikos ir dailės programas baigs didelis būrys absolventų. Muzikos skyrių – 49, o Dailės – 20 mokinių. Jie pirmieji gaus neformaliojo ugdymo pažymėjimus, kur nurodytas naujas mokyklos pavadinimas – Telšių meno mokykla.
2020 m. Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimu įvyko mokyklų reorganizacija: buvo sujungtos Telšių muzikos, Telšių dailės ir Luokės muzikos ir dailės mokyklos. Be to, veikia mokyklos skyriai Varniuose, Tryškiuose, Nevarėnuose. Iš viso mokykloje mokosi per 600 įvairaus amžiaus moksleivių, pasirinkusių skirtingas ugdymo programas – nuo ankstyvojo ugdymo iki suaugusiųjų saviraiškos…
Išleidę absolventus mokytojai tikisi visų mokinių – jau besimokančių ir dar tik ateisiančių į Meno mokyklą – rudenį sulaukti klasėse ir netrukdomai ugdyti kontaktiniu būdu…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Yra du va­rian­tai kaip tvar­ky­ti Tel­šių Res­pub­li­kos gat­vę se­na­mies­čio zo­no­je: klo­ti as­fal­tą (truks trum­piau) ar grįs­ti ak­me­ni­mis (truks il­giau). Ko­kį va­rian­tą ren­ka­tės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt