Tryškių sukakties proga atidengtas herbas

Parašė:  2021-05-18

Gegužės 14 dieną, minint Magdeburgo teisių ir herbo suteikimo Tryškiams 229-ąsias metines, prie Tryškių seniūnijos vyko iškilminga herbo atidengimo ceremonija.
Tryškių herbą atidengė Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas ir Tryškių seniūnijos seniūnas Antanas Jokubauskis.

Aurelija SERVIENĖ
Atidengtas herbas
„Šiandien minime 229-uosius metus, kai Tryškiams buvo suteiktos Magdeburgo teisės. Kiti metai bus jubiliejiniai, jiems pradedame ruoštis jau dabar. Atsižvelgėme į miestelio rekonstrukcijos projektą, ir techninės galimybės leido mums atlikti akmens pastatymo darbus ir įprasminti svarbiausią mūsų miestelio simbolį – Tryškių herbą“, – sakė seniūnas.
Su gražia švente ir gražėjančiais Tryškiais visus pasveikino meras K. Gusarovas. Susirinkusiems gyventojams dėkojo už rodomą bendruomeniškumo pavyzdį ir sutelktumą puoselėjant miestelį. Tvirtos žemaitiškos mero padėkos įteiktos aktyviausiems tryškiškiams: Rimantui Meinoriui, Jonui Laurinavičiui, Linui Jokšui, Sauliui Savickiui – už pilietiškumą, iniciatyvumą, pagalbą tvarkant ir prižiūrint seniūnijos viešąsias erdves bei aktyvią visuomeninę veiklą.
Atidengimo ceremonijoje dalyvavo ir sveikinimo žodį tarė Telšių rajono savivaldybės tarybos narė Vilma Rumšienė, buvęs seniūnas Jonas Buivydas, Tryškių kultūros centro direktorius Egidijus Einikis, Tryškių bendruomenės pirmininkė Asta Simonavičienė..


Kapsulė – ateities kartoms
Tądien Tryškiuose atidengtas akmuo su miestelio simboliu nėra paprastas akmuo. Jo viduje įdėta kapsulė su Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos dvyliktokų, kurie šiais metais baigia mokyklą, rašiniais tema „Tryškiai vakar, šiandien ir rytoj“.
„Mums pasisekė – esame karta, gimusi laisvoje tėvynėje. Tikime, kad mūsų miestelio laukia šviesi ateitis, kad jaunimui bus daugiau galimybių augti ir tobulėti, turiningai leisti laisvalaikį, kad daugelis norės čia sugrįžti gyventi, dirbti, kurti“, – renginio metu pasisakė dvyliktokai.
Istorija
1792 m. gegužės 15 d. Stanislovo Augusto Poniatovskio dokumentu Tryškiams buvo suteiktos Magdeburgo teisės ir herbas. Dokumente rašoma: „Norime, kad Tryškių miestas džiaugtųsi kitomis laisvėmis ir garbe, kurios yra šalies teise leistos laisviems miestams, ir kad tai būtų įgyvendinta, taip pat leidžiame tryškiškiams naudotis visomis kitomis privilegijomis, leistomis šalies teise…“
Sovietmečiu buvo beveik pamirštas ir miestelio herbas, ir jo heraldinė reikšmė. Atkūrus Nepriklausomybę, kaip ir visi miesteliai, Tryškiai vėl jį atgavo. Tai svarbus senas istorines šaknis turinčio miestelio simbolis – kaip ir vėliava. Tai atributai, kurie telkė protėvius, ir svarbus veiksnys, vienijantis tryškiškius naujiems darbams, kūrybai, santarvei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar pritariate, kad Regioninės Telšių ligoninės dalininke taptų LR sveikatos apsaugos ministerija?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt