Piešimas Audronei – visiškai nauja sritis

Parašė:  2021-05-18

Varnių bibliotekoje atidaryta paveikslų paroda „Karantino spalvos“. Jų autorė – Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Audronė Vasiliauskienė. Prieš pusmetį paėmusi teptuką į rankas ji visiškai netikėtai savyje atrado gebėjimą piešti.
Paroda bibliotekoje veiks iki birželio 21 dienos.
Aurelija SERVIENĖ
A. Vasiliauskienė gimė, augo, mokėsi ir dirba Varniuose. Baigusi Varniuose mokyklą ir pasirinkusi neakivaizdines studijas liko čia dirbti – mokyti vaikus lietuvių kalbos. „Įdomus tas mano kelias. Savo mokytojoms tapau kolege. Jausmas keistas. Pradžia buvo sunki. Aš vaikams visada sakau: atraskite žmogų, kuris lankė darželį ir vėl grįžta į darželį. Juk pagal viską baigi mokyklą, tada studijuoji… o aš pabaigiau mokyklą ir toliau mokykloje“, – pasakojo pašnekovė.
Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijoje pedagogė skaičiuoja 42 darbo metus. Jos teigimu, metai mokykloje lekia greitai, visada su jaunais, su vaikais. Kiek šaunių ir gabių mokinių išauginta.
A. Vasiliauskienė sakė, jog jai nesunku rasti bendrą kalbą su šiuolaikiniu jaunimu. Ji turinti savų metodų, kaip prisijaukinti vaiką: „Visada savo mokinius stengiuosi sudominti gyvenimu. Pavyzdžiui, kai gauni penktokus, iš karto gali pradėti nuo rašybos, skyrybos ir liaudies pasakų, bet galima pradėti nuo bendravimo su vaikais žvejybos, krepšinio, gyvūnėlių temomis, o tik paskui lietuvių kalba.“

Prasidėjus karantinui gyvenimas stabtelėjo. Nebereikėjo niekur eiti – susitaupė laiko. Jį reikėjo kažkuo užpildyti. Ir taip visai netikėtai A. Vasiliauskienė į rankas paėmė teptuką, akrilinius dažus ir sėdo prieš baltą drobę.


„Man tai buvo visiškai nauja sritis. Niekada nebuvau išbandžiusi piešimo, nieko apie jį nežinojau, nieko nemokėjau. Pirmieji mano darbai buvo juokingiau negu juokingi. Buvo pirmieji pasižaidimai ir pažintis su dažais“, – kalbėjo pašnekovė.
Paveikslų autorė tvirtino, jog piešimas tapo jos pomėgiu. Dar smagiau, kai jos darbais džiaugiasi ir juos įvertina kolegos ir draugai. Varniškės paveiksluose dominuoja įvairiausios spalvos – pagal nuotaiką.
„Smagiausia piešti be jokių įpareigojimų, jokių taisyklių. Tiesiog piešiu ir žaidžiu su spalvomis“, – sakė pedagogė.
A. Vasiliauskienei patinka išbandyti ką nors naujo. Yra auginusi gėles, jas džiovinusi ir iš jų gaminusi puokštes. Išbandė žaislų gamybą, o šiandien save atrado tapydama paveikslus.
Varniškė taip pat dėkoja Telšių švietimo centrui, kuris yra surengęs virtualią jos darbų parodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt