Šeštadienį Tryškių bendruomenė minėjo Magdeburgo teisių suteikimo Tryškiams 220 metų jubiliejų. Šventė pradėta šv. Mišiomis miestelio Švč. Trejybės bažnyčioje. Iš ten iškilminga eisena, kurią puošė Lietuvos, Žemaitijos ir Tryškių vėliavos, lydima Muzikos mokyklos orkestro (vad. Antanas Kontautas), patraukė į Turgaus aikštę. Renginį vedė Rusnė Kučinskaitė ir Dovydas Monkevičius.
Susirinkusiesiems perskaitytas Stanislovo Augusto Poniatovskio 1792 m. gegužės 15 d. dokumentas, pagal kurį Tryškiams buvo suteiktos Magdeburgo teisės ir herbas. Dokumente rašoma: „Norime, kad Tryškių miestas džiaugtųsi kitomis laisvėmis ir garbe, kurios yra šalies teise leistos laisviems miestams, ir kad tai būtų įgyvendinta, o taip pat leidžiame tryškiečiams naudotis visomis kitomis privilegijomis ir pirmenybėmis, leistomis šalies teise…“
Sveikinimo žodį tarė ir miestelio bendruomenei padėkos raštą už susitelkimą ir iniciatyvumą įteikė kraštietis Seimo narys Valentinas Bukauskas, gražių žodžių tryškiškiams negailėjo ir Telšių rajono savivaldybės meras Vytautas Kleiva. Abu valdžios atstovai tvirtino net neabejojantys, kad Tryškiai yra verti miesto statuso, o pagal dydį rajone yra antri po Telšių.
Dar vienas akivaizdus įrodymas, kad tryškiškiai – tikri miesto žmonės: šventėje mėsos gaminiais prekiavę prekybininkai iš Ventos džiaugėsi – renginiui dar neprasidėjus, jau buvo pardavę per 10 kg lašinių!
Seniūnijos gyventojus Tryškių 220 metų jubiliejaus proga sveikino Tryškių seniūnijos seniūnas Jonas Buivydas. Vyriausias miestelio gyventojas Julijonas Baškys (gim. 1916 m.) visiems linkėjo ilgaamžiškumo ir geros sveikatos.
Turgaus aikštėje permainos: įrengta grindinio aikštelė, atvežtas didžiulis akmuo, pastatyta Prano Dužinsko išdrožta ir padovanota informacinė lenta, sukalti suoleliai. Lentoje išraižytus žodžius „Tryškiai buvo, yra ir bus“ patvirtino atidarymo juostelę perkirpti pakviesti Tryškių jaunosios kartos atstovė Justina Tomkevičiūtė, vyriausias gyventojas J. Baškys ir dabartį liudijantis seniūnas J. Buivydas.
Seniūnas džiaugėsi, kad Turgaus aikštė stebima vaizdo kameromis. Jas įrengus, sumažėjo chuliganizmo atvejų, o vis dar pasitaikančius nesunkiai galima ištirti. Tikimasi, kad pagaliau niekas nebeniokos ir vis daugėjančių gražių akcentų.
Miestelio žaliojoje zonoje pasodinti 5 ąžuoliukai. Kastuvu darbavosi V. Bukauskas, V. Kleiva, J. Buivydas, J. Tomkevičiūtė ir J. Baškys.
Iš patrankos nuaidėjo salvės už Lietuvą, už Žemaitiją ir už Tryškius. Karybos elementus demonstravo gyvosios istorijos klubas „Varingis“. Koncertinę programą pristatė Tryškių saviveiklininkai: liaudies muzikos ansamblis, akordeonistai, bočių kolektyvas, šokėjai, gitaristai, ypač džiugino mažųjų seniūnijos gyventojų pasirodymai. Juos stebėjęs Tryškių Lazdynų Pelėdos vidurinės mokyklos direktorius Juozas Maneikis apgailestavo, kad vis dar gyvenantis nežinioje, ar dėl mažėjančio mokinių skaičiaus pavyks mokyklai išlaikyti gimnazijos statusą.
Seniūnas, bendruomenės nariams, prisidėjusiems rengiant šventę, įteikė padėkos raštus. „Visi suglaudėme pečius – kultūros darbuotojai, ūkininkai, mokytojai, tarnautojai, verslininkai, kad paminėtume Magdeburgo teisių ir herbo suteikimo Tryškiams 220 metų jubiliejų“, – džiaugėsi J. Buivydas.
Nusipelniusiems miestelio gyventojams įteikti padėkos raštai: tautodailininkui Pranui Dužinskui, medikei Janinai Morkūnienei, ūkininkui Aleksui Ramonui, apylinkės inspektoriui Jonui Rimantui Gaižiūnui, ilgamečiam miestelio viršaičiui Česlovui Kačinskui, pašto viršininkei Elenai Gedvilienei, vaistininkei Elenai Ketvirtienei, buvusiam direktoriui Jonui Zaleckiui, mokytojui, miestelio metraštininkui Povilui Ananjievui, Tryškių Lazdynų Pelėdos vid. mokyklos direktoriui Juozui Maneikiui. Pastarajam Žemaičių kultūros draugijos Telšių skyriaus pirmininkas Andrius Dacys įteikė Žemaičio pasą, kad pedagogas jaunajai kartai skiepytų žemaičių papročius ir kalbą.