Telšius pasiekė per 600 vakcinų nuo COVID-19

Parašė:  2021-01-15

Šią savaitę į Telšius pristatyta dar viena vakcinų nuo koronaviruso siunta. Skiepijami medicinos darbuotojai, pacientai, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos, socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai.
Monika GIRDVAINĖ
Gauta nauja siunta
Į Lietuvą vis atvykstant farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ bendrai sukurtos vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19) siuntoms, dalis jų skirta ir Telšių rajono savivaldybės gyventojams.
Trečiadienį, sausio 13-ąją, iš VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės į Telšius buvo atgabenta 672 vienetai vakcinos.
Kaip informavo Telšių rajono savivaldybės gydytoja Silvija Martinkutė, atsakinga už vakcinavimo koordinavimą, sveikatos apsaugos ministro įsakymu buvo reikalinga pasirinkti vieną gydymo įstaigą, kuri vykdys vakcinavimą ir su tuo susijusius procesus Telšių rajone. Už tai atsakinga VšĮ Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC).


Ruoštasi iš anksto
Telšių rajono PSPC direktorė Laima Jurytė-Zakarauskienė pasakojo, jog tam, kad skiepijimo procesas vyktų sklandžiai, buvo ruoštasi jau kurį laiką.
„Tai didelis iššūkis mūsų įstaigai todėl, kad turėjome suburti nemažą būrį žmonių, paruošti medikus ir užtikrinti kokybišką darbą. Darbuotojai yra apmokyti atlikti vakcinavimą. Jį atlieka tik tie bendrosios praktikos slaugytojai, kurie turi teisę skirti vakciną ir vakcinuoti. Turime visą reikalingą įrangą ir priemones“, – apie pasiruošimą skiepyti gyventojus antradienį kalbėjo L. Jurytė-Zakarauskienė.
Direktorė informavo, kad įstaigoje dirbanti šeimos gydytoja Sondra Jogminienė yra paskirta koordinuoti vakcinavimo procesą, o bendrosios praktikos slaugytoja Ingrida Matutienė rūpinasi tinkamu vakcinos naudojimu. UAB Žemaitijos psichikos sveikatos centro socialiniai darbuotojai talkina priimant skiepytis atvykusius pacientus, pildant anketas.
„Atlikti vakcinavimą sudaryta 12 darbuotojų komanda. Iš anksto buvo numatyta, kad skiepijimą nuo COVID-19 ligos galės atlikti devynios bendrosios praktikos slaugytojos. Papildomai organizuojame darbuotojams mokymus ir ruošiame juos šiam darbui“, – sakė L. Jurytė-
Zakarauskienė.
Skiepai – prioritetinėms grupėms

Trečiadienį pradėtas sąrašuose esančių asmenų skiepijimas. Procedūra atlikta specialiai tam paruoštose patalpose Telšių verslo inkubatoriuje.
Skiepyti šių LR sveikatos apsaugos ministerijos nustatytų trijų prioritetinių grupių atstovai:
– darbuotojai, dirbantys mobiliuosiuose punktuose ir karščiavimo klinikose;
– pacientai, kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos, bei palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiantys darbuotojai;
– socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai, socialines paslaugas asmens namuose teikiantys darbuotojai.
„Skiepijamų gyventojų sąrašai sudaryti remiantis Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis. Mūsų bendras tikslas, kad vakcinacijos procesas vyktų sklandžiai, o vakcina pirmiausia pasiektų tuos asmenis, kuriems ji priklauso prioritetine tvarka. Sąrašai kinta, nes situacija kasdien keičiasi. Tačiau nuolat bendraujame su ministerijos ir įstaigų atstovais ir duomenis tiksliname. Pirmiausia bus skiepijami nurodytų trijų grupių atstovai, o jeigu vakcinų liks, numatyta eiliškumo tvarka bus skiepijami asmenys iš kitų prioritetinių grupių“, – informavo S. Martinkutė.
Kituose vakcinavimo etapuose numatyta skiepyti laboratorijų, vaistinių ir anksčiau dar neskiepytus medicinos darbuotojus, vyresnius kaip 65 metų amžiaus gyventojus, taip pat švietimo įstaigų darbuotojus ir kitus asmenis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar džiugina žiema?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt