Telšių rajono savivaldybės meras nuotoliniu būdu susitiko su LR Prezidentu Gitanu Nausėda

Parašė:  2021-04-27

Ketvirtadienį nuotoliniu būdu Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas susitiko su LR Prezidentu Gitanu Nausėda. Susitikime taip pat dalyvavo Mažeikių, Plungės bei Rietavo savivaldybių merai. Pokalbio metu Savivaldybių vadovai su LR Prezidentu bei Prezidentūros komanda aptarė šias temas:
1. Nuveiktų darbų iš pirmojo LR Prezidento Gitano Nausėdos vizito Telšių regione, kuris vyko 2020 m. sausio viduryje, apžvalga. Tuomet LR Prezidentui bei komandai regiono merai išsakė didžiausias problemas, su kuriomis susiduria rajonai. Dabar surengto susitikimo metu aptarta, ką pavyko pasiekti ar išspręsti. Pasidžiaugta, kad inicijuotos įstatymų pataisos dėl elektros oro linijų kabeliavimo išlaidų savivaldybėse teisingesnio pasidalijimo, kurios buvo priimtos Seime ir įsigaliojo 2021 m. vasario mėn.
2. Pandemijos valdymas ir vakcinavimo procesas. Rajono meras Kęstutis Gusarovas pristatė esamą situaciją rajone, kuri per pastarąsias keletą dienų pasikeitė savivaldybėje viršijus 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų per paskutines 14 dienų. Taip pat LR Prezidentui pristatyta esama situacija apie vakcinacijos procesą bei aptartos galimybės ieškant priemonių skatinti kuo sklandesnį vyresnio amžiaus gyventojų vakcinavimą savivaldybėse.
3. Žmonių su negalia situacija regione. Apžvelgta esama situacija socialinės, švietimo bei infrastruktūros srityse. LR Prezidentas susitikimo metu ypatingai atkreipė merų dėmesį į žmonių su negalia gerovę regione. Telšių rajono meras akcentavo bei atkreipė dėmesį į šioje srityje kylančius sunkumus dėl fragmentiškų paslaugų teikimo, kriterijų suderinamumo dėl neveiksnumo, lėšų galimo trūkumo įgyvendinant Institucinės pertvarkos projektus.
4. Viešasis transportas. Diskutuota, kokiais instrumentais, priemonėmis ar teisės aktais būtų galima skatinti Telšių regiono gyventojų naudojimąsi šia paslauga. LR Prezidento nuomone, viešojo transporto prieinamumo regiono gyventojams problemą galima būtų spręsti Tauragės regiono pavyzdžiu, kai sujungus keleivių vežimo organizavimo funkcijas į vieną agentūrą, atsirado galimybė turėti objektyvesnį bei duomenimis pagrįstą valdymą, taip pat tokio sprendimo pagalba būtų išgryninti maršrutai bei jų tinklas.
Susitikimo metu savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas LR Prezidentui Gitanui Nausėdai pristatė bei kėlė savivaldybės problemas. K.Gusarovas akcentavo bei kvietė atkreipti dėmesį į svarbą užtikrinti pakankamą priešgaisrinės funkcijos finansavimą savivaldybėms, koreguoti valstybinės žemės sklypų pardavimo ir nuomos aukcionų organizavimo tvarką bei pagalbą įgyvendinant Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos reikalavimus rajone.
„Džiugu, kad LR Prezidentas Gitanas Nausėda tęsia išvažiuojamąsias darbo dienas ir grįžo į Telšių regioną, kuriame su komanda dirbo praėjusių metų sausį. Labai svarbu, jog yra palaikomas bendradarbiavimas su savivaldybių merais, suteikiama galimybė tiesiogiai išgirsti, kaip sekasi spręsti tuomet išsakytas problemas bei pristatyti ir atkreipti dėmesį į tas sritis, kurių šiuo metu be Valstybės valdžios pagalbos savivaldybės neturi galimybės pagerinti“, – susitikimų svarbą akcentavo Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.
Telšių rajono savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Anonimas parašė:

    Ir nuotoliniu susitikęs su aukštu ir gražiu, meras nuoširdžiai šypsojosi. Bo pasakyt, tai neturi ką,nes iškalba tai…………

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Yra du va­rian­tai kaip tvar­ky­ti Tel­šių Res­pub­li­kos gat­vę se­na­mies­čio zo­no­je: klo­ti as­fal­tą (truks trum­piau) ar grįs­ti ak­me­ni­mis (truks il­giau). Ko­kį va­rian­tą ren­ka­tės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt