Telšių, Mažeikių, Akmenės ir Šiaulių rajonų savivaldybės gina gyventojų interesą

Parašė:  2021-05-28

Pirmadienį Mažeikių rajono savivaldybėje susitiko Telšių, Akmenės, Mažeikių rajonų savivaldybių merai, LR Seimo nariai ir aplinkinių rajonų iniciatyvinės grupės „Ramybė ir gamta mums ir mūsų vaikams“ atstovai. Šio susitikimo metu buvo diskutuota ir tartasi, kaip būtų galima padėti rajonų bendruomenėms, kad būtų atsisakyta planų naująjį karinį poligoną steigti šių savivaldybių teritorijose.
Šiuo metu Telšių, Mažeikių ir Akmenės rajonų savivaldybės jau yra išnaudojusios teisines priemones, kad šiose teritorijose nebūtų steigiamas karinis poligonas. Telšių rajono savivaldybės taryba jau kovo mėnesį priėmė sprendimą ir patvirtino rezoliuciją dėl karinio poligono steigimo Telšių rajono savivaldybės teritorijoje. Taryba rezoliucija atkreipė dėmesį į galimą ekonominę ir ekologinę žalą Telšių rajono savivaldybei bei jos gyventojams ir nepritarė Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano konkretizuotuose sprendiniuose numatyto naujo karinio poligono steigimui Telšių rajono savivaldybės teritorijoje.
Minėtajame pirmadienį vykusiame susitikime iniciatyvinei grupei „Ramybė ir gamta mums ir mūsų vaikams“ buvo pasiūlyta kreiptis į teismą, kad būtų apginti gyventojų interesai dėl galimų Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano sprendinių derinimo su visuo-mene procedūrinių pažeidimų.
„Manau, ankstesnės kadencijos Krašto apsaugos ir Aplinkos ministerijos neįgyvendino tinkamo visuomenės informavimo rengiant Lietuvos Respublikos teritorijos bendrąjį planą ir trūko su bendruomene komunikacijos numatant galimas teritorijas naujajam kariniam poligonui steigti. Nerimą kelia ir dabartinė ministerijų pozicija – Žemaitijos teritorija vis dėlto nėra išimama iš grafinių teritorijų planavimo sprendinių. Todėl esant poreikiui Telšių rajono savivaldybės taryboje bus svarstoma galimybė finansiškai paremti bendruomenę, sprendžiant teisminį ginčą. O kiek bendraujame su aplinkinių savivaldybių merais, galiu pasakyti, kad taip pat Mažeikių, Akmenės, Šiaulių rajonų savivaldybės palaiko gyventojų iniciatyvą ir atsiradus poreikiui ieškos būdų padėti“, – po pirmadienį įvykusio susitikimo informuoja Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas.
Telšių rajono savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Yra du va­rian­tai kaip tvar­ky­ti Tel­šių Res­pub­li­kos gat­vę se­na­mies­čio zo­no­je: klo­ti as­fal­tą (truks trum­piau) ar grįs­ti ak­me­ni­mis (truks il­giau). Ko­kį va­rian­tą ren­ka­tės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt