„Telšių futbolo ateities“ įstatų svarstymas pagal Šveiką

Parašė:  2021-01-12

Metų sandūroje Telšių rajono savivaldybės taryba patvirtino naujos redakcijos viešosios įstaigos „Telšių futbolo ateitis“ įstatus. Sukuriamas naujas įstaigos valdymo organas – valdyba, o dalininkais galės tapti visi norintys sumokėję 5 000 Eur įnašą.
Anot „Telšių futbolo ateities“ direktoriaus Martyno Armalio, taip siekiama modernizuoti įstaigą ir padaryti ją patrauklią galimiems investuotojams, kurių dėka ne tik būtų pritraukta papildomų pajamų, bet, tikėtina, atsirastų patyrusių ir suinteresuotų žmonių tolesniam įstaigos vystymui.
Antanas NEKRAŠIUS
Nors „Telšių futbolo ateities“ visuotiniame dalininkų susirinkime Telšių rajono savivaldybei atstovauja Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius, atsižvelgiant į tai, kad naujos redakcijos įstatuose yra keletas esminių pakeitimų, juos nuspręsta teikti Telšių rajono savivaldybės tarybai tvirtinti.
Naujos redakcijos įstatuose nurodomas naujas valdymo organas – valdyba, kurios anksčiau nebuvo. „Telšių futbolo ateities“ valdybą sudarys 5 nariai, renkami dvejų metų kadencijai. Ją renka visuotinis dalininkų susirinkimas. Į viešosios įstaigos valdybą turi būti išrinkti bent du Telšių rajono savivaldybės deleguoti asmenys.
„Siekiant supaprastinti įstaigos valdymą ir įstaigos visuotiniam dalininkų susirinkimui palikti esminius sprendimus įstaigos veiklos klausimais, siūloma įstaigoje sudaryti valdybą iš 5 (penkių) asmenų, kurie spręstų jos kompetencijai priskirtus įstaigos veiklos klausimus, – teigiama sprendimo aiškinamajame rašte. – Valdyba nuimtų dalį naštos nuo įstaigos visuotinio dalininkų susirinkimo. Be to, atsižvelgiant į tai, kad įstaigos visuotiniai dalininkų surinkimai yra šaukiami retai, o jų sušaukimas yra sudėtingas procesas (ypač tuo atveju, jeigu įstaigos dalininkų skaičius padidėtų), valdybos suformavimas įstaigoje užtikrins efektyvesnį įstaigos valdymą strateginiame lygmenyje.“


Pagal iki šiol galiojusius „Telšių futbolo ateities“ įstatus Telšių rajono savivaldybės balsas visuotiniame dalininkų susirinkime sudarė balsų daugumą – 2/3 visų susirinkime dalyvaujančių dalininkų balsų. Visų kitų įstaigos dalininkų balsų skaičius buvo 1/3 visų susirinkime dalyvaujančių dalininkų balsų.
Pagal naujos redakcijos įstatus 5 000 Eur įnašas dalininkui suteikia 1 balsą visuotiniame dalininkų susirinkime. Išskyrus Telšių rajono savivaldybę, kuri nepriklausomai nuo jos įnašo dydžio susirinkime turi 10 balsų.
Vienas dalininkas maksimaliai galės turėti 10 balsų. Tai nustatoma siekiant išvengti piktnaudžiavimo situacijų, kai į įstaigos dalininkų kapitalą itin dideles sumas įnešę dalininkai įgytų absoliučią balsų daugumą įstaigos visuotiniame dalininkų susirinkime.
Šiuo metu dalininkė Telšių rajono savivaldybė bet kokiu atveju visuotiniame dalininkų susirinkime turi 2/3 visų susirinkime dalyvaujančių dalininkų balsų nepriklausomai nuo kitų dalininkų įnašų dydžio. Šiandien „Telšių futbolo ateities“ dalininkų skaičius yra 3 (Telšių rajono savivaldybė, asociacija „Telšių futbolo mėgėjas“ ir Giedrius Arlauskis), todėl pagal naujos redakcijos įstatus Telšių rajono savivaldybė visuotiniame dalininkų susirinkime turės 10 balsų, o kiti du likę dalininkai – po 1 balsą.
Visais atvejais Telšių rajono savivaldybei paliktas sprendžiamasis balsas dalininkų susirinkime sprendžiant vaikų ugdymo klausimus.
Keičiamas ir asmens, norinčio tapti viešosios įstaigos dalininku, įnašo dydis – 5 000 Eur (buvo 6 000 Eur).
Svarstant naujuosius įstatus Telšių rajono savivaldybės tarybos posėdyje „Telšių futbolo ateities“ direktorius M. Armalis pabrėžė, jog pagal galiojančius įstatus šiam sprendimui Tarybos pritarimo nereikėjo. Juos galėjo pasitvirtinti dalininkų susirinkime. Tačiau atsižvelgiant į tai, jog keitėsi Savivaldybės administracijos vadovai ir siekiant įstatus aptarti kaip galima plačiau, buvo parengtas Tarybos sprendimas.

„Atsižvelgėme į visų komitetų pastabas, į Vyriausybės atstovės pastabas, – tvirtino M. Armalis. – Kad leistumėte man dirbti, prašau pritarti šiam sprendimui. Jokių rizikų naujuose įstatuose nėra. Atvirkščiai, Savivaldybei palikta dar daugiau saugiklių.“
Vietinio ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas Algirdas Žebrauskas informavo, kad jo vadovaujamo komiteto nariai turėjo pastabų ir susilaikė svarstydami klausimą dėl pritarimo naujiems viešosios įstaigos įstatams. O pakeitimai dėl išsakytų pastabų buvo atsiųsti likus kelioms valandoms iki posėdžio. „Neturėjome galimybės susipažinti, įvertinti šiuos pakeitimus“, – siūlydamas atidėti sprendimo svarstymą kitam posėdžiui pabrėžė A. Žebrauskas.
Telšių rajono savivaldybės tarybos narė Vilma Rumšienė pasiteiravo, ar „Telšių futbolo ateities“ direktorius M. Armalis nėra vienas iš geriausių Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Katkaus draugų. Esą tokiu atveju T. Katkų, kuris viešojoje įstaigoje atstovauja Savivaldybės interesams, reikėtų pakeisti kitu atstovu.
„Mes nesame giminaičiai ir per tvorą nesibičiuliaujame, – atsakė M. Armalis. – Pirmą kartą tokio klausimo sulaukiau. <…> Aš į politinius reikalus nesiveliu, mielieji. Stengiuosi viską daryti futbolui, ir jeigu čia kažkokie intrigų dalykai kelia klausimų… Nesu pasiruošęs nei moku į tokius klausimus atsakyti. Aš su T. Katkumi pažįstamas daugiau ar mažiau kaip ir su kiekvienu iš Jūsų.“
Telšių rajono savivaldybės tarybos narys Petras Kuizinas paragino užbaigti diskusijas. Esą buvo padarytas milžiniškas darbas naujiems įstaigos įstatams parengti. „Nemanau, kad M. Armalis turi kažkokių keistų idėjų sugriauti visą savo kūrinį („Telšių futbolo ateitis“, – red.), kuris buvo sukurtas su Savivaldybės pagalba, – kalbėjo P. Kuizinas. – Norėčiau pabaigti Šveiko žodžiais: „Karas vyko normaliai, kol neįsikišo generalinis štabas.“ Nebūkime tuo generaliniu štabu – leiskime žmonėms dirbti.“
Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas pabrėžė, jog ne vien įstatuose gausu saugiklių, ginančių Savivaldybės teises: „Centrinis miesto, „Ateities“ stadionai priklauso Savivaldybei, skiriamas finansavimas… Jeigu pasikeistų mūsų statusas, visa tai Savivaldybė gali susigrąžinti. Manau, kad „Telšių futbolo ateitis“ neišmandrės.“
Telšių rajono savivaldybės tarybos narių balsų dauguma „Telšių futbolo ateities“ naujos redakcijos įstatai patvirtinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Anonimas parašė:

    Milžiniškas darbas įstatus paruošti. Ojojoi, biurokratai moka dramatizuoti.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt