Teigiami pokyčiai Viekšnalių bendruomenėje

Parašė:  2014-04-15

Viekšnalių kaimo bendruomenė gyvuoja nuo 2005 m. Jos įkūrėja – viekšnališkė bibliotekininkė Zosė Stasiulienė. Nuo šių metų sausio 19-osios bendruomenės vairas patikėtas naujai pirmininkei Sonatai Butnorienei. Nors moteris šių pareigų ėmėsi nenoriai, tačiau, padrąsinta vietinių gyventojų, laužia ledus ir stumia bendruomenę į priekį…
Aurelija SERVIENĖ
S. Butnorienė – vietinė Viekšnalių gyventoja, čia įsikūrusi prieš porą dešimtmečių. Visi kaimo žmonės, jų džiaugsmai ir bėdos jai yra puikiai pažįstami. Moteris bendruomenės pirmininkės pareigas sutiko eiti po ilgų įkalbinėjimų, tačiau šiandien dirba atsakingai ir noriai: „Sutikau tik vieninteliu atveju, nes aplink save turiu šaunią komandą ir tikiuosi jų pagalbos. Negaliu vadovautis vien tik savo sumanymais ir savo nuomone, noriu išklausyti ir kitus žmones, juk visi turime įvairiausių pasiūlymų, todėl būtina bendrauti.“
Viekšnaliuose ir aplinkiniuose kaimeliuose gyvena arti 500 gyventojų ir daugelis iš jų noriai dalyvauja bendruomenės veikloje, raginti ir prašyti, pasak pirmininkės, jų tikrai nereikia. „Jeigu taip ir toliau gausiai jungsimės į bendruomenę, bus labai gerai. Šiandien narių skaičius siekia 75“, – kalbėjo pašnekovė. Viekšnalių kaimo bendruomenę dėl aktyvesnės veiklos giria ir Telšių r. vietos veiklos grupės administratorė Sandra Valentinavičienė, anksčiau tvirtinusi, jog viekšnališkiai – vieninteliai iš Telšių rajono bendruomenių – miega.
Bendruomenės ateities planai rodo, kad S. Butnorienė ir aktyviausi bendruomenės nariai rimtai kibo į darbus. Naujose patalpose bus įrengta virtuvė su visa reikiama įranga, pastatytas kūrenimo katilas, planuojama įsigyti taip trūkstamų kėdžių, rengti įvairias šventes, organizuoti pažintines ekskursijas ir pan.
Didžiausias bendruomenės nuveiktas darbas – suremontuotos patalpos ir už vietinių suaukotas lėšas (apie 6 000 Lt) įrengta salė. Viekšnaliuose ji buvo labai reikalinga. „Visi dabar galime burtis draugėn, rengti šventes, susirinkimus, o ir nelaimės atveju šios patalpos itin reikalingos“, – tvirtino bendruomenės nariai.


„Mūsų bendruomenės patalpos dar bus plečiamos, mat į renovuojamą miestelio mokyklą bus iškeldinta biblioteka ir vietinis muziejus. Tad sumanymų ir idėjų, ką veikti, turime tikrai nemažai“, – pasakojo S. Butnorienė. Dar didesnį džiaugsmą moteriai kelia, jog aplink ją būriuojasi vietinis aktyvas: Zina Kojelienė, Laima ir Saulius Ivonciai, Sonata ir Laimonas Butnoriai, Jonas Repšas, Arvydas Šiušė, Irena ir Juozas Andrijaičiai, Teresė Gudauskienė ir daugelis kitų.
Bendruomenė džiaugiasi, jog Viekšnalių kaimo gyventojai savo vaikų dienas galės praskaidrinti naujai atidarytame dienos centre, mat iki šiol tėvai atžalas veždavo į Luokę.
Nors viekšnališkiai nuo rajono centro nutolę apie 30 km, tačiau jie nesijaučia nuskriausti. Daugelis jų dirba Luokėje, dar kiti – Telšiuose. „Tik va gaila, jog niekaip nerandama lėšų sutvarkyti pagrindiniam keliui, žvyrkelis greideriuojamas, tačiau per retai“, – kalbėjo pirmininkė. Bet ši problema, pasak moters, neatbaido naujakurių – tuščios trobos čia ilgai neužsibūna, jose įsikuria jaunos šeimos.
Išvažiuojant bendruomenės narės juokavo, jog pagaliau vieną kartą Viekšnalių kaimo bendruomenė pradėjo judėti iš mirties taško.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip vertinate karantino sąlygomis mokymą/mokymąsi Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt