Taupymo komisija galanda etatų mažinimo giltinės dalgį

Parašė:  2009-07-21

Praėjusią savaitę Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius sukvietė visų rajono kultūros įstaigų vadovus. Susitikimo metu duotas nurodymas – 20 proc. kiekvienai įstaigai sumažinti etatų skaičių. Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Kęstučio Trečioko įsakymu sudaryta Taupymo komisija iš viso iki kitų metų planuoja atleisti nuo 50 iki 100 Savivaldybės administracijos bei Savivaldybei priklausančių įstaigų darbuotojų.
Atleis nuo 50 iki 100 darbuotojų
Pratęsiant praėjusiame „Telšių ŽINIŲ“ numeryje plėtotą  temą apie etatų mažinimą Telšių rajono savivaldybės administracijoje, netikėtai išlindo dar viena informacija – Telšių rajono savivaldybės administracija ketina atleisti per 20 proc. kiekvienos rajono kultūros įstaigos darbuotojų. „Nėra taip, kad duotas nurodymas, – „Telšių ŽINIOMS“ kalbėjo Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Trečiokas, – bet pagal tai, kaip šiuo metu yra renkamas rajono biudžetas, mes planuojame, kad apie 20 proc. kultūros įstaigų darbuotojų, taip pat kaip ir rajono seniūnijose, teks sumažinti“. Pasak K. Trečioko, griežtas nurodymas, kad būtų atleista būtent 20 proc. ir ne mažiau kultūros įstaigų darbuotojų, nėra duotas, tačiau orientaciniai skaičiai rodo, jog reikėtų sumažinti vieną penktąją kultūros darbuotojų pajėgų, norint toliau išsilaikyti. „Duok, Dieve, kad to užtektų, – neslėpė Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius, – aišku, bus mažinamas ir administracijos, ir kitų Savivaldybei pavaldžių įstaigų darbuotojų skaičius, nes mes su tokiu biudžetu, kokį turime, neišgyvensime. Sutaupyti vis tiek reiks, nes kitų metų biudžetas bus akivaizdžiai mažesnis. Jei dabar tokio mažinimo nepadarysime, kitais metais gali tekti tai daryti drastiškai ir skubotai. Planuojame, kad šiais metais bus atleista nuo 50 iki 100 Savivaldybės administracijos bei jai pavaldžių įstaigų darbuotojų“.
Anot K. Trečioko, kol kas dar nėra konkrečiai aišku, kiek bus atleidžiama bibliotekų darbuotojų: „Tas 20 proc. bibliotekoms nėra nurodytas, nes yra duota užduotis Telšių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir Švietimo skyriams išsiaiškinti, ar nėra taip, kad viename kaime yra tiek mokyklos biblioteka, tiek Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos skyrius. Kiek man žinoma, yra tokių atvejų, kai viename pastate yra įsikūrusios abi įstaigos“.
Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus teigimu, išeitines išmokas atleidžiamiems darbuotojams bus stengiamasi išmokėti dar iš šių metų biudžeto, kad kitų metų biudžetas būtų su kuo mažesniu minusu ir labiau subalansuotas: „Turime tai, ką esame padarę: 3 kartus mažintas biudžetas bei darbuotojų išleidimas neapmokamų atostogų. Tačiau nepaisant to, matome tokius skaičius, kurie rodo, jog nežiūrint į tai, kiek susispaudėm, vis tiek išlieka 10 proc. biudžeto deficitas“.
Pasibaigus krizei, etatai bus atkuriami


„Buvome išsikvietę kultūros įstaigų vadovus ir juos supažindinome su esama situacija bei ko mes tikimės, – pasakojo K. Trečiokas, – jiems pavesta išanalizuoti savo įstaigų rezervus: ko būtų galima atsisakyti, peržiūrėti pareigybes, atliekamas funkcijas ir kt. Palikta teisė patiems spręsti, ką būtų galima atleisti. Vėliau, susitikimo metu, kartu aptarsime, kurį etatą naikinti, kurį palikti. Jei vadovas argumentuotai įrodys, kad be vieno ar kito etato įstaiga apsieiti negali, tada jį paliksime“. Pasak Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus, nors kultūros įstaigų vadovams ir nebuvo duotos konkrečios gairės, kokie etatai turi būti panaikinti, o kokie palikti, tačiau iškeltas reikalavimas, kad dėl šio mažinimo kuo mažiau nukentėtų veiklos ir teikiamų paslaugų kokybė bei darbuotojai nebūtų atleidinėjami pagal jų partiškumą ar giminystės ryšius.
„Kai pasibaigs sunkmetis, aš tikrai siūlysiu Telšių rajono savivaldybės tarybai panaikintus etatus atstatyti, – teigė K. Trečiokas. – Aišku, iš krizės galima bus ir pasimokyti – gal atstatyti bus ir ne visi etatai, o tik labiausiai reikalingi“.
Kultūros darbuotojai nerimastingai gūžčioja pečiais
„Žemaičių muziejuje „Alka“ būtų panaikinti 7,5 etato, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorius Stanislovas Kasparavičius. – Kol kas patys susidėliojome, kokie etatai būtų naikinami, dėl to didelių ir skausmingų pakeitimų neįvyktų. Numatome atsisakyti  dirbančių pensijinio amžiaus darbuotojų“.
Kitaip nei muziejuje, Telšių kultūros centre tvyro nerimas: „Toks nurodymas buvo duotas žodžiu, – kalbėjo Telšių kultūros centro direktorė Birutė Juozapavičienė, – tačiau kol negausime raštiško nurodymo, kokiu pagrindu reikia tuos žmones atleisti, mes jokių veiksmų nesiimsime“. Pasak direktorės, ji jau informavusi savo įstaigos darbuotojus, kurie, kaip ir Kultūros darbuotojų profsąjunga, tam nepritariantys: „Jau ir taip po kelių kultūros įstaigų reformų esame išsigryninę – liko tik patys geriausi žmonės. Aš nežinau, nei ką čia būtų galima atleist. Panaikinus kūrybinio žmogaus etatą, ant ko besilaikytų rajono Kultūra? Užuot grįžusius iš 1000–ečio Dainų šventės kultūros darbuotojus skatinę, juos  norime išvyti į gatvę“. B. Juozapavičienė neslėpė susirūpinimo ir teigė, jog paskutiniu metu neišsiskirianti su Darbo kodeksu bei laužanti galvą, kokius etatus tektų naikinti: „Pirmiausia į tuos 20 proc. pakliūtų antraeilininkai bei pensininkai“.
Dėl ateities virpa ir Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos darbuotojai. „Prasidėjo nemigo naktys, – „Telšių ŽINIOMS“ neslėpė Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos direktorė Virginija Černiauskienė, – pas mus nebėra ką mažinti – ir taip daug darbuotojų dirba už pusę etato“. Pasak direktorės, pagal Savivaldybės administracijos „nuleistą procentą“ jos vadovaujamai įstaigai reiktų atsisakyti 10,5 etato, t.y. 11 žmonių iš 21 bibliotekoje dirbančiųjų (iš viso 63 etatai). „Ūkinėje dalyje visi dirba už pusę etato, didžioji dalis bibliotekų – taip pat. Mums labai skaudu būtų atsisakyti 4 etatų, o dabar per 10…, – kalbėjo V. Černiauskienė, – man atrodo, kad neteisinga, kai mažinama  visiems vienodai – be jokių apklausų ar analizių, pasakoma, jog naikinama 20 proc. visų etatų. Įdomu, ką jie žada sutaupyti iš mūsų, mažiausiai uždirbančiųjų? Antraeilininkų mes praktiškai neturime, žmones, kuriems nebe daug liko iki pensijos gina Darbo kodeksas. Mes nebeturime, iš ko spaustis, nebent uždaryti bibliotekas, kurios praktiškai visos sutvarkytos, kompiuterizuotos ir nė viena neturi mažiau nei 120 skaitytojų“. Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos direktorė teigė, kad kitose šalies savivaldybėse tokio etatų mažinimo nėra, o jei sumažinama, tai vos keliais etatais, o ne kertama penktadaliu: „Kokio dydžio skolos turėjo mūsų rajoną užsmaugt, kad daromi tokie žingsniai?“. V. Černiauskienė teigė, kad pirmadienį Savivaldybės administracijos direktoriui bus pristatyti pirmieji etatų mažinimo planai bei stebėjosi, kad pačioje Savivaldybės administracijoje nesigirdi jokio etatų mažinimo garso: „Gal kai mus išsunks, jiems patiems bus lengviau susimažinti“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Grėblis parašė:

  Aš trumpai dalykiškai. Mums reikėtų ieškotis kitos vietelės pasimatymams, nes štai čia lyg ir Bitininko namučiai, o pats šeiminykas – tiu-tiūūūū.
  Gal norėtumėt mano pusėj pasižvalgyt? 🙂

 2. Galąstuvas parašė:

  Sveiki.
  Taaaaaip, portaliukas, anot Grė, tikrai patapo tik nuomonių skelbimų lenta. Diskusijų apart biblijinių temų nabėr.
  Aš taip pat į diskusijas nelendu, nieko neicijuoju.
  Kol nebus aiškumo kas vyksta, būtų neprotinga.
  Judu rašant matau, mane misliju taip pat atpažįstat.
  Rašau ne po daug, bet macniai. Nevynioju į vatą.
  Laikas nuo laiko kažkas bando mane išsivilioti, bet neprasidedu.
  Pasitaiko kad ir kažką kitą manim palaiko.
  O šiaip gana nyku.
  Faktai kokie- Bt nicku paskutinį kartą kažkas bene beveik prieš mėnesį buvo komentarą trumpą įkėlęs. Ir tai nickas buvo su klaida varde.
  Palėpėje ir darže sename Bt jau turbūt virš dviejų mėnesių nebuvo.
  Pro pasisakant mačiau prieš tris mėnesius paskutinį kartą.
  Red komentaruose irgi kelimėnesiai nesimato.
  Jod vardu parašyta info dėl trikdžių pradeda kelti abejones. Gal kas kitas tai parašė?
  Kita vertus Bt pas varlių valgytojus atrodė visai žvaliai.
  Nieko nesuprantu.
  Ar jie išsivaikščiojo kas sau susipykę, ar jie po kalpoku – nebežinau ką ir galvot.
  Dė vietos keitimo.
  Pritariu Grė. Reikia tept slides.
  Susirandam kitą palėpę, paliekam žinią Bt, kad ieškotų mūsų pats ir atią.
  Jeigu Bt norės susirasti jam pakaks paklausti mus pamačius.
  O tuomet mes galėsim užduoti kontrolinius klausimus.
  Jeigu koks agentėlis bandytų įsiskverbti apsimetęs, išlukštentume per 5 minutes.
  Grė siūlo eiti pas ją pasidairyt.
  Na, gerai.
  Einu pasižiūrėsiu kas ten tuose kraštuose yr.
  Tuomet ateisu čia ir paklausiu dėl pavadinimo.
  Pasitikslinsiu.
  Paklauisiu kokia raidė yra pavadinime kelinta
  Grė pasakys ar ten kur reikia buvau.
  Tada pasižiūrėsiu kuri ten lentyna ramesnė ir pateiksiu pasiūlymą.
  Ok?

 3. Grėblis parašė:

  Sveikas,Galąstuve.
  Tai kad nėr mano kaime iš ko rinktis-saugesnis gal tik vienas variantas ir tai laikinai…

 4. Galąstuvas parašė:

  Buvau šieno grėbėjėlių kraštuose.
  Kraštas tikrai dailus, o ir vietų kur galima jsaukiai pasėdėti yra net ne viena ir ne dvi.
  Kol kas noriu pasiūlyti vieną konkrečią.
  Seklyčia gana normali.
  Svečių nieko neklausinėja, kišenių nekrato ir biometrinių lustų nereikalauja.
  T.y. net laisviau nei čia.
  Tos seklyčios pavadinimo trečia raidė yra tokia kaip …
  Beta. Tą tetą mes kitaip vadinom tarpusavyje.
  Priešpaskutinė betos pravardės rasidė ir yra trečia naujos seklyčios pavadinimo raidė.
  Kas dar – naujos vietos pavadinimas tiesiogiai susijęs su senų namų vienoje, jau dabar kalkėmis užpiltoje buveinėje, naudota laikinų nickų tema.
  (5 x 1)
  Tiksliau buvo vienas labai mielas nikiukas.
  Vienžo, tegul Grė pasako raidę.
  Tuomet Mudu su Grė paaiškinsime Trim kur jeigu jis dar nesuprato.
  Po to pasiūlysiu ir kambario raktą.

 5. Grėblis parašė:

  tai ta trečia raidė -k.
  Atspėjau?
  Ten buvo ramiau,dabar šeimininkai liberalai,tai sunku pasakyt,kur jie pučia.
  Bet nors laikinai tiks, nes kitas portaliuks garantuotai priklauso nestabilios psichikos personai…

 6. Galąstuvas parašė:

  Taip.
  Raidė teisinga.
  Kas ten šeimininkauja nelabai svarbu.
  Ok, vartom toliau.
  Lentyna.
  Pamenate, mūsų „mėlynus“ bandymus?
  Pas braliukus?
  Temą kurią parinkęs buvau?
  Tai ir pas „K“ siūlau tokią pačią.
  Dugne.
  Įsijungi ir dairaisi – paveikslėliai.
  Viename iš jų kariojo kampo apačioje, ryškiai šviečia daugeliui lietuvių mielas daiktas.
  Senoje vietoje namie (12-10) aš buvau Ag, Trim buvo Mo, o Tu, miela Grė, buvai …..
  Va tokios spalvos tas daiktas.
  Dabar nueisiu ten ir parašysiu kvietimą.
  Pasirašysiu Klubo temai derančiu nicku.
  Ne tiesiogiai, bet vis tiek tinkančiai.
  Kiti susigalvokit taip pat į tą temą, mane pamatę.
  Pirmas kvietimo teksto žodis bus panašus į adresą tos vietos kur kažkada šaradas rašiau.
  Iki pasimatymo ten.
  Jeigu nesulauksiu, ateisiu čia ir bandysiu aiškinti.
  P.S.
  Ten jau yra keletas komentų.
  Tad mano žinia nebus Nr. 1
  Bet daug ir nėra.
  Ieškokit daikto ir rasit.

 7. Galąstuvas parašė:

  Pardon.
  „Daiktas“ yra Dešiniąjame apatiniame kampe.
  Pavadinimo Antras žodis – „net….o“.
  Manau rasite
  Kvietimas yra, (kom nr 9)

 8. Grėblis parašė:

  Aha 😉

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt