Pirmadienį Telšių kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje apsilankė Telšių rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto nariai. Pagrindinis vizito tikslas – aptarti nuo šių metų likviduojamos Kurčiųjų pagrindinės mokyklos patalpų likimą. Siūloma jose įkurti motinos ir vaiko pensioną.
Apžiūrėti Telšių kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos patalpų atvyko Telšių rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Virginija Vitkauskienė, pirmininkės pavaduotoja Laima Jurytė-Zakarauskienė, komiteto nariai Stefa Naujokienė, Albertas Kojelė, taip pat Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Gusarovas ir Telšių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vedėja Lendra Bukauskienė.
„Savarankiško gyvenimo namai, esantys Pramonės gatvėje, Telšiuose, yra labai nepatogioje vietoje, – kalbėjo Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto narė Stefa Naujokienė. – Juose besiglaudžiančios vienišos motinos su vaikais susigrūdusios gyvena 5 kambariukuose. Vietos labai mažai, tad naujų nėra galimybės apgyvendinti. Be to, atsitinka taip, kad motinai su vaiku prireikia medicinos pagalbos, o iš taip toli joms sudėtinga nuvykti į ligoninę. Motinos ir vaiko pensiono atsiradimas Telšiuose yra labai svarbus.“ Tokiame pensione be vienišų ar nuo smurto šeimoje pabėgusių ir neturinčių kur apsigyventi mamų, taip pat laikinai, kol įsikibs į gyvenimą, galėtų pagyventi ir Vaikų globos namų auklėtiniai, kuriems sukako 18 metų, bet jie neturi, kur eiti.
S. Naujokienės nuomonei pritarė ir Telšių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vedėja L. Bukauskienė: „Šiandien turime dar 2 mamas, kurios vienos auginti vaikų negali, nes joms nėra susiformavę socialiniai įgūdžiai. Jos nori būti motinomis, bet nemoka, nes niekada nėra pačios jutusios motinos meilės… Apgyvendintume jas savarankiško gyvenimo namuose, deja, ten nėra vietos.“ Nors tokio pensiono išlaikymas apsunkintų ir taip nelengvus laikus išgyvenantį Savivaldybės biudžetą, tačiau, anot vedėjos, reikia žiūrėti į kitą medalio pusę: „Į mus kreipėsi viena Vaikų globos namų auklėtinė su vaiku ir prašė jai padėti. Dėl patalpų stygiaus mes neturėjome vietos, kur ją galėtume apgyvendinti, nors jauna motina buvo pasiryžusi kabintis į gyvenimą čia, Telšiuose. Šiandien mergina išvyko į užsienį, o vaiką paliko Vaikų globos namuose…“
Anot L. Bukauskienės, nors skiriamos milžiniškos sumos socialinei paramai, tačiau iš jų socialinėms paslaugoms tenka labai maža dalis. Vedėja teigė, jog esanti šalininkė tos minties, kad reikėtų mažinti socialinių išmokų kiekį, bet padėti žmonėms, didinant ir gerinant rajone teikiamas socialines paslaugas.
Esą jau šiandien 1 000 kv. m likviduojamose Kurčiųjų mokyklos patalpose įkūrus pensioną, būtų galima apgyvendinti 6 motinas su vaikais. Šios įstaigos teikiamas paslaugas, anot Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto narių, taip pat galima parduoti ir kitiems rajonams. Tiesa, motinos būtų apgyvendinamos iki 3 mėnesių (išskirtinais atvejais iki pusės metų) ir turėtų mokėti tam tikrą mokestį. Kitą įstaigos išlaikymo dalį dotuotų Savivaldybė.