Susipažinkite su VšĮ „Gyvenk kartu“(Grupiniai gyvenimo namai proto ir psichikos negalią turintiems asmenims)

Parašė:  2021-06-18

Teikiamos paslaugos, reikalingos asmeniui pagal jo savarankiškumo lygį:

 • ilgalaikė (trumpalaikė) socialinė globa,
 • konsultavimas,
 • informavimas,
 • tarpininkavimas ir atstovavimas,
 • kasdieninių gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas,
 • darbinių įgūdžių ugdymas,
 • laisvalaikio organizavimas,
 • sveikatos priežiūros ir kitos paslaugos,
 • pagalba rengiantis, maitinantis ir kt. pobūdžio pagalba,
 • asmens higienos paslaugų organizavimas.

Siūlomi šie užsiėmimai:

 • meninė saviraiška,
 • dailės terapija,
 • edukaciniai užsiėmimai,
 • darbinė veikla.

Grupiniai gyvenimo namai įkurti Rainių miestelyje, Telšių rajone, daugiabučiame keturių aukštų name. Negalią turintys asmenys yra apgyvendinti ketvirtame pastato aukšte, kur jiems skirti 6 kambariai: 4 kambarių ir 2 kambarių būstuose. Butai yra vienas priešais kitą. Neįgaliesiems gyventi yra pritaikyti vienviečiai ir dviviečiai kambariai. Sukurtos puikios sąlygos gyventi arčiau sveikų žmonių, kad visi pasijustų lygūs.
Su įstaigos veikla galima susipažinti „Facebook“ paskyroje: VšĮ „Gyvenk kartu“. Grupinių gyvenimo namų gyventojai mokomi pasigaminti maistą, planuoti savo dienotvarkę, laisvalaikį. Bendrauti su miestelio gyventojais, planuoti darbus ir kitas veiklas jiems padeda visą parą dirbantis personalas, kuris yra orientuotas į konkretų klientą ir padeda tiek, kiek jam tuo metu to reikia. Tokiu būdu skatinamas savarankiškumas, pagalba ugdant socialinius ryšius bei pasitikėjimą savimi.
Gyventojai dalyvauja Rainių bendruomenės gyvenime, džiaugiasi būdami jos dalimi. VšĮ „Gyvenk kartu“ darbuotojai yra bendruomeniniuose namuose gyvenančių asmenų padėjėjai, tačiau be jų pačių noro pažinti, išmokti, suprasti, domėtis, džiaugtis, šypsotis, o kartais ir liūdėti, nebūtų prasmingos veiklos.
Grupinių namų direktorė Audronė Rusteikienė džiaugiasi, kad įstaigos gyventojai po truputį laužo stereotipus ir vis labiau įsilieja į visuomeninį gyvenimą. Du kartus per savaitę padedami trenerių sportuoja sporto klube „Vitaminas“. Dalyvauja užimtumo (darbinėse) veiklose. Lanko VšĮ „Soneima“, kurioje gamina atvirukus, siuvinėja, programuoja kompiuteriu, užsiima medienos dirbinių gamyba. Kartą per savaitę vyksta į Telšių sutrikusios psichikos žmonių globos bendriją. Lavina pažintinius įgūdžius (su bendrųjų žinių, dėmesio valdymo, atminties lavinimo įvairių lavinamųjų žaidimų pagalba).
VšĮ „Gyvenk kartu“ turi automobilį ir labai mėgsta keliauti. Per metus laiko jau spėjo pabūti Šventojoje, Klaipėdoje, Palangoje, Klaipėdos Dino parke, Plateliuose. Aplankytas Šatrijos kalnas, Plungės M. Oginskio dvaras, Mosėdžio akmenų muziejus, Renavo dvaras, Biržuvėnų dvaras, Papilės jūros periodo atodanga, apžvalgos bokštas, Jomantų takas, visi Telšių apskrities muziejai, ežerai, Jūros muziejus, delfinariumas.
Direktorės A. Rusteikienės svajonė buvo įsteigti grupinius gyvenimo namus proto ir psichikos negalią turintiems asmenims, suburti darnią, savo darbą mylinčią ir atsidavusią komandą. Ji siekė plėsti savo veiklą ir padėti tiems, nuo kurių kiti nusigręžia, dalyvavo projekte ir jį laimėjo. Projekto tikslas – sukurti namus, kur žmonės su negalia jaustųsi kuo pilnavertiškiau. Bendruomeninių apgyvendinimo ir užimtumo paslaugų žmonėms su proto ir psichikos negalia plėtros Telšių rajone siekis toks pat kaip ir VšĮ „Gyvenk kartu“ komandos – negalią turintiems asmenims padėti integruotis į visuomenę ir skatinti pilnavertiškesnį žmogaus socialinį funkcionavimą. Įstaigos paskirtis – sudaryti žmogaus orumo nežeminančias sąlygas ir užtikrinti globos reikalingiems žmonėms kiek įmanoma kokybišką gyvenimą, skatinti jų sugebėjimą pasirūpinti savimi.


„Mūsų įstaigai būtina užtikrinti savo gyventojams pagrindines teises į gyvenimo kokybę, saugią ir efektyvią globą. Per visus nuo įstaigos įkūrimo metus pastebėta, jog bendruomenėje vis dar labai gaji stigma neįgaliųjų atžvilgiu, todėl labai svarbus visuomenės švietimas šiais klausimais. Reiktų pripažinti, kad šia tema galėtų ir turėtų būti daugiau kalbama, diskutuojama tiek viešojoje erdvėje (spaudoje, televizijoje), tiek susitikimuose su atskiromis bendruomenėmis. Svarbi ir kitų šalių patirtis šioje srityje. Būtų tikslinga „ištransliuoti“ žmonių, jau gyvenančių kaimynystėje su negalią turinčiais žmonėmis, nuomonę, kuri suteiktų papildomai žinių, saugumo jausmo ir taip neigiama reakcija palaipsniui keistųsi“, – apie bendruomeninių namų svarbą kalba direktorė A. Rusteikienė.
Telšių rajono savivaldybės administracija kartu su VšĮ Centrine projektų valdymo agentūra yra pasirašiusi projekto „Bendruomeninių apgyvendinimo bei užimtumo paslaugų su proto ir psichikos negalia plėtra Telšių rajone“ sutartį. Projektas bus įgyvendinamas kartu su partneriais VšĮ „Gyvenk kartu“, Telšių sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija, Telšių centru „Viltis“, Žemaitijos psichikos negalią turinčių žmonių klubu „Telšių atjauta“ ir Dūseikių socialinės globos namais.
Siekiant veiksmingo ir tvaraus perėjimo nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų, kurios skatintų paslaugos gavėjų savarankiškumą ir visapusišką dalyvavimą bendruomenėje, Telšių regione bus sukurta bendruomeninio apgyvendinimo ir dienos užimtumo paslaugų infrastruktūra.
Projekto sutartis turi būti įgyvendinta iki 2023 m. kovo 30 d. Finansavimo sutartyje numatyta:
– įkurti specializuotus slaugos ir globos namus;
– įsteigti 3 grupinio ir 1 savarankiško gyvenimo namus;
– įkurti apsaugoto būsto paslaugas;

– įsteigti dienos centrą;
– įsteigti dienos užimtumo centrą / socialines dirbtuves.
Projektu bus siekiama sudaryti galimybes kiekvienam neįgaliajam gauti individualias, pagal poreikius, paslaugas ir reikiamą pagalbą, įsitraukti į bendruomenės gyvenimą ir nepatiriant socialinės atskirties dalyvauti jame. Telšių rajono savivaldybės administracija jau yra pradėjusi projektų veiklų įgyvendinimą ir ieško galimybių įsigyti reikalingą butą ir gyvenamuosius namus.
Bendruomeniniai namai ir paslaugos užtikrina galimybę negalią turinčiam asmeniui gyventi tarp mūsų visų ir kartu gauti specializuotą pagalbą, atitinkančią individualius asmens poreikius. Gyvendamas kartu su kitais bendruomenės nariais negalią turintis žmogus tampa savarankiškesnis, greičiau socializuojasi, turi visas galimybes dalyvauti bendruomenės gyvenime. Kiekvienas turime nepamiršti, jog esame atsakingi už šalia mūsų esančius žmones. Visi mes esame skirtingi, tačiau turintys tokią pačią teisę gyventi pilnavertį gyvenimą.

Telšių rajono savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt