Skendęs žvejys aistros žvejoti neprarado

Parašė:  2014-05-02

Vandens telkinyje žvejojęs Viekšnalių kaimo gyventojas Stanislovas Ciparis iškrito iš valties ir apie pusvalandį praleido vandenyje. Sušalusį ir išsigandusį žveją išgelbėjo trys ne tarnybos metu buvę ugniagesiai gelbėtojai. Slogūs prisiminimai neužgesino žvejo aistros – paleistas iš ligoninės, jis vėl ruošiasi žvejoti.
Skaistė SADONYTĖ
Vieną sekmadienį Luokės seniūnijos Viekšnalių kaimo gyventojas S. Ciparis išsiruošė į žvejybą. Vyriškis „Telšių ŽINIOMS“ pasakojo atsistojęs, dėl aukšto kraujo spaudimo neišlaikęs pusiausvyros ir iškritęs iš valties. Parplaukti į maždaug už 100 metrų esantį krantą vyras neįstengė – mėšlungis sutraukė kojas. Tad, įsikibęs į valtį, pradėjo šauktis pagalbos.
Šauksmus išgirdęs asmuo paskambino netoli vandens telkinio gyvenančiam Augustinui Siebui – į pensiją išėjusiam Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiui gelbėtojui. Jis drauge su savo profesijos atstovais – ugniagesiais gelbėtojais Dariumi Paulausku ir Laimonu Butnoriumi – automobiliu skubiai atvyko prie telkinio. Čia buvo neblaivus vyras – šis tikriausiai ir pranešė apie nelaimę.
Krante buvo paliktos dvi valtys. Nukirtę jas saugančias grandines, D. Paulauskas ir L. Butnorius nusiyrė iki skęstančio vyro.
Sąmoningas, tačiau nebekalbantis Viekšnalių kaimo gyventojas bandė įsikibti į gelbėtojų valtį ir ją apvertė. Vandenyje atsidūrė ir ne tarnybos metu buvę ugniagesiai gelbėtojai.


Tuomet krante likęs A. Siebas antrąja valtimi atplaukė ir parplukdė sušalusį ir išsigandusį žveją bei L. Butnorių. Paskui grįžo paimti savo žento D. Paulausko.
Žvejys buvo išvežtas į ligoninę. Čia jis praleido tris dienas – trečiadienį vakare grįžo namo. Ketvirtadienį S. Ciparis teigė besijaučiantis geriau, tačiau į lauką dar neinantis – baiminasi plaučių uždegimo. Vandenyje vyriškis tvirtino prabuvęs apie pusvalandį. Pamena, jog pririjo vandens. Savo gelbėtojams viekšnališkis sakė esantis dėkingas ir būtinai padėkosiantis, kai sutiks.
Nelaiminga velykinė žvejyba užkietėjusio žvejo neišgąsdino – jis tikino palauksiantis šiltesnių orų ir plauksiantis vėl žvejoti. Baiminasi tik vieno – kad vėl nesukiltų kraujospūdis.
L. Butnorius įgijęs bemaž 18 metų vidaus tarnybos stažą. 2003-iaisiais jam suteiktas vidaus tarnybos puskarininkio laipsnis. Keturis kartus skatintas padėkomis, kartą – papildomomis mokamomis atostogomis, keturis kartus – pinigine išmoka.
D. Paulausko stažas vidaus tarnybos sistemoje – bemaž 9 metai. Pernai suteiktas vidaus tarnybos puskarininkio laipsnis. Triskart skatintas padėkomis ir kartą – pinigine išmoka.
A. Siebas vidaus tarnyboje tarnavo 12 metų (iki 2011-ųjų). Du kartus skatintas padėkomis, kartą – papildomomis atostogomis, keturis kartus – pinigine išmoka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomonė apie Galimybių pasą.

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt