Šimtametė Žemaitijos tradicija

Parašė:  2021-06-01

Gegužės 21 dieną Žemaitijos kaimo muziejuje buvo giedama Švč. Mergelės Marijos litanija (giesmės dar vadinamos „mojavomis“) – tęsiama šimtametė Žemaitijos tradicija.
Renginyje dalyvavo J. E. Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius, Telšių Mažosios bažnytėlės klebonas prelatas Juozas Šiurys, Telšių Šv. Antano Paduviečio katedros klebonas Vygintas Gudeliūnas, LR Seimo narys Valentinas Bukauskas, Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, politinių kalinių ir tremtinių bendruomenė, kiti tikintieji.
Visus pasveikino Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorė Eva Stonkevičienė, direktorės pavaduotoja muziejinei veiklai Ingrida Vaitiekienė.
Žemaitijos kaimo muziejuje Švč. Mergelės Marijos litanija giedama nuo 2006 m. Jos iniciatoriai – tuometis Žemaitijos buities muziejaus vedėjas Gediminas Šatkauskas ir Etninės kultūros skyriaus vedėja Vida Rimkuvienė.
Gegužinės pasaulyje giedamos nuo XII a., o nuo 1853 m. tradicija prigijo Lietuvoje. Manoma, kad pirmiausia šis paprotys vyskupo Motiejaus Valančiaus iniciatyva pasiekė būtent Žemaitiją, o vėliau „mojavos“ pradėtos giedoti Vilniuje. Pamaldos ir giesmės skirtos Švč. Mergelei Marijai pagerbti. Giesmės giedamos ne vien bažnyčiose, bet ir tikinčiųjų namuose, kur šia proga paruošiamas altorėlis su Marijos skulptūra ar paveikslu.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Juzis parašė:

    Durnių laivas…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Yra du va­rian­tai kaip tvar­ky­ti Tel­šių Res­pub­li­kos gat­vę se­na­mies­čio zo­no­je: klo­ti as­fal­tą (truks trum­piau) ar grįs­ti ak­me­ni­mis (truks il­giau). Ko­kį va­rian­tą ren­ka­tės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2021 tzinios.lt